Obrazek

Moja nowa zabawka - CZ200S Hunter

Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Moja nowa zabawka - CZ200S Hunter

Post autor: maniek26 »

Witajcie.
Nabyłem ostatnio nowy karabinek. Jest nim cztka w osadzie Hunter. Jak wrócę do domu postaram się wkleić jakieś zdjęcia.
Pomysł na taki karabinek narodził się na pierwszych i jak narazie jedynych tawerniakach na jakich byłem.
Karabinek jest wspaniały, jego wymiary i masa są bardzo przyjemne a sam strzał miodny.
Jednak nim będę mógł coś więcej o nim napisać muszę go naładować ;d
W planie była butla 200bar - nie strzelam za wiele bo ciągnie nie ma mnie w domu, jest tańsza i podobno bezpieczniejsza - szczególnie dla początkującego. Jednak po odwiedzinach straży pożarnej i jedynego punktu z gazami technicznymi w mojej miejscowości pojawił się problem...
Z tego powodu dotarłem do sklepu internetowego z pompką Gehman 4-stage. I tu rodzi się pytanie czy warto? Dodatkowo sprzedawca poinformował mnie że konieczny będzie zakup dodatkowego wężyka - i znów koszty, koszty, koszty.... :(. Poradzcie jak to wygląda od strony praktycznej i realnej.
Pozdrawiam tych posiadających cztki. No i resztę w ostateczności też ;d
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
bierni.ssj
Posty: 12
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:47
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: bierni.ssj »

No NO czekamy na Fotki :)
pozdrawiam i gratuluję
Sharp Innova 1110 , Slavia 631
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Napompowanie CZ200 nie byłoby jakimś problem. Ważna tu jest masa pompującego. Z mojej hatsanowskiej próbował kolega, który sobie nie poradził ;)
Generalnie pompka ma sens, gdy nie masz absolutnie żadnej możliwości nabicia butli. Kosztuje przynajmniej tyle co butla, więc o kosztach nie sensu gadać.

Ja strzelam okazjonalnie i użycie pompki traktuję hobbystycznie, ale butla pozwala mi na szybkie nabicie i postrzelanie w krótkim czasie.
Gdybyś zakupił taką na 6ltr to starczy Ci na pół roku / zakładam, że strzelasz okazjonalnie /.
Ale musi to być 300bar. Używałem takiej na 200 o pojemności 4 ltr to mogłem tylko dwa razy nabić kartusz do pełna i jeszcze z 6 o zmniejszającym się ciśnieniu. Butla 2 ltr 300 bar pozwalała na znacznie więcej...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Zdjęcia dopiero za 2 tygodnie. Do tego czasu muszę nabyć źródło zasilania!!! ;p bo w domu nie wytrzymam jak nie postrzelam.
Butli nie ma gdzie nabić, musiałbym ją wozić z Krakowa... Tylko co w czasie wakacji?? 70km do Rzeszowa 2 razy w tygodniu ??
A podpowiecie co i jak z tymi pompkami Gehmana??
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

6l 300 bar - dobre pół roku spokoju.
W Krośnie nabijają, w Jaśle chyba też straż nabijała, w Rzeszowie na pewno nabijesz. :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

A możecie mi polecić jakiś sklep internetowy gdzie można kupić w dobrych pieniądzach lub ile powinna kosztować używka 6l 300bar? W Jaśle właśnie na straży mi powiedzieli że musiałbym uzyskać pozwolenie od komendanta... Jest to wykonalne ale nie wiem czy mi się chce bawić.
Odnośnie wężyka do pompki ktoś coś może wie :P ??
Revolut a ty gdzie nabijasz swoją butlę?? Bo chyba dobrze kojarzę że masz PCP ?? Mirek chyba tak wspominał.
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Ogólnie mogę po znajomości nabijać do 270-280bar, gdy podrzucę butlę do ośrodka z paintballem :D
Są też specjalne punkty nabijania gazami technicznymi, np w Krośnie. Dodatkowo raz zdarzyło mi się nabijać w Tarnobrzegu :D

Załatwiaj z komendantem w Jaśle, jak będziesz mieć legalizację butli, a będziesz mieć, to przekonasz grzecznie komendanta i będziesz mieć pod nosem tankowanie za 4pak/flaszkę :D

Obserwuj beżowe, tam często ktoś sprzedaje butle. Ja za moją dałem coś w okolicach 450zł - 6l 300bar
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Sam już nie wiem... Prawie kupiłem pompkę i znów mnie do butli ciągnie ;p
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Pompka:
+ niezależność
+ wszędzie zabierzesz
+ łatwość przechowywania
+ zawsze gotowa do użytku
+ brak dodatkowych kosztów po kupnie

- trzeba się czasami namachać, napompowanie kartusza od 80 do 210bar, to jest kilkadziesiąt skłonów/kucnięć
- droższe niż butle, większy wydatek na początek
- czas na pompowanie kartusza


Butla:
+ raz napełniona wystarczy na kilka miesięcy, dla Ciebie i kolegów na zlotach/zawodach
+ szybkość napełniania kartusza i wygoda
+ możesz mieć duże i małe butle, jakie sobie chcesz, np dużą "matkę" w domu i małą butelkę na wyjazdy
+ niższa cena początkowa

- duże butle są nieporęczne, ciężkie i trudniejsze w przechowywaniu od pompki (ale w zasadzie, wrzucasz do bagażnika i jedzie, wracasz, to dajesz np do szafy i stoi)
- co kilka lat opłaty za legalizacje, opłaty za tankowanie
- aby napełnić musisz oddać ją na kilka godzin/dni (ale jak wiesz, że np masz 230bar, to, że przy okazji trzeba zabrać butle do miasta)

to tak z grubsza :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

a ja to widzę tak....
Butla dla wygodnickich ;p
a pompka jak sprężyna ;p wyrabiasz tężyznę fizyczną ;]

Odnośnie nabijania w jaśle to zapytaj jeszcze w Dob-spawi -ie.. koło Trustu na Towarowej.. ale nie jestem pewny
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Padło na butle - myślę że będzie ok. Jakby co to 2 razy w roku trzeba bedzie ją zawieźć do Krosno 15km - nie ma dramatu:)
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
kania
Posty: 96
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kania »

Słuszny wybór 8)
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Witajcie!
Stałem się szczęśliwym posiadaczem butli 300bar. Pojawił się jednak mały problem z zestawem do ładowania - w trakcie rozwiązywania. Jednak najwcześniej będę mógł z niego skorzystać w nowym roku. Nie ukrywam że bardzo mnie korci żeby postrzelać szczególnie że z cztki oddałem narazie może 40 strzałów a i czasu nie mam za wiele bo rzadko bywam w domu. Stąd moje pytanie czy przy użyciu złączki z zestawu od czechów da się pompować kartusz beż użycia zestawu. Proszę o wypowiedzi. Nie mówię tu o teoretycznych niebezpiecznych i prawie nie wykonalnych metodach ;d zawór na butli to DRAGER ?? jakoś tak
Piotr
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
kania
Posty: 96
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kania »

Wkręcasz złączkę w butlę, w złączkę kartusz i nabijasz. Ja pompuję do 200 bar.
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

W takim razie w jakim celu jest zestaw do ładowania ?? hehe jestem zielony w pcp ;p

Dobra, nigdy nie ładowałem pcp. polecacie sprobować? Odkręcam delikatnie zawór i mniej wiecej ile sekund będzie trwało przetoczenie?
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
ODPOWIEDZ