Obrazek

Slavia 634 - prowadnica sprężyny.

Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Slavia 634 - prowadnica sprężyny.

Post autor: -piotrek- »

Witam wszystkich serdecznie !

Zakupiłem nie dawno slavię 634 i zaczynam ją przerabiać. Na razie jestem na etapie kolby.
Planuję zmienić prowadnicę sprężyny, jednak w cekausie jest 7 rodzajów średnicy...
- 12,60 mm
- 12,65 mm
- 12,70 mm
- 12,75 mm
- 12,80 mm
- 12,85 mm
- 12,90 mm

Zmierzyć starą i zamówić identyczną średnicę ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

-piotrek- pisze:Planuję zmienić prowadnicę sprężyny, jednak w cekausie jest 7 rodzajów średnicy...
... 9 średnic ... jeszcze 12,55 i 12,50 ... :hihi:
-piotrek- pisze:Zmierzyć starą i zamówić identyczną średnicę ?
A tą co masz to fabryczna ?? Jeśli fabryczna , to pomiar nic nie da ... jest za lużna . Musisz zmierzyć średnicę wewnętrzną sprężyny ...
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Przemek ma słuszną rację,musisz zmierzyć średnicę wewnętrzną i do niej dopasować prowadnicę.Ja np. w swojej Slavce mam 12,9mm. Jak robisz już poprawki fabryczne nie zapomnij o kapeluszu i osłonie PET oraz nowym pierścieniu ślizgowym na tłoku.Wymiana tych elementów plus poprawne wymycie i nasmarowanie mechanizmów Slavi znacznie poprawi jej pracę. Na zdjęciu masz je wszystkie pokazane.
Jakbyś miał jakieś pytania to wal jak w dym na PW.
Obrazek
Obrazek
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Dzięki Panowie za odpowiedź, jednak za mechanikę wezmę się za tydzień. Zacząłem przerabiać osadę i jeszcze parę dni mi zejdzie.

O osłonie pet już czytałem i na pewno to zrobię..

Z tym pierścieniem też coś mi się obiło o uszy, jednak nigdzie nie mogę go znaleźć... Czy samemu dorabiać nad wymiar? Z czego?

O kapeluszu nie wiedziałem...

Dzięki za pomoc, odezwę się jak skończę drewno , wtedy będziemy działać.
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

-piotrek- pisze:Z tym pierścieniem też coś mi się obiło o uszy, jednak nigdzie nie mogę go znaleźć
Obrazek
Prowadnica ,kapelusz,pierścień ;) żaden problem małe piwo przed śniadaniem. :gwizd:
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Naprawdę nie wiem gdzie to znaleźć... oryginału przecież nie warto kupować.
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

I nie znajdziesz tego,to tylko samemu na tokarce proszę Pana trzeba wyrzeźbić :)
Ja na zbyciu mam jakieś 15 szt. ;)
Jakby co.....
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Jeśli pierścień nie spełnia swojej roli podłóż trochę taśmy teflonowej w rowek i po sprawie.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

Zet pisze:Jeśli pierścień nie spełnia swojej roli podłóż trochę taśmy teflonowej w rowek i po sprawie.
Nie do końca po sprawie,po pierwsze jakość tego badziewnego plastiku z którego jest zrobiony. Po drugie dużo mniej będzie siedział w rowku owy pseudo pierścień.Po trzecie szczelina w tym pierścieniu będzie szeroka(bez taśmy już jest taka że mysz przejdzie :lol: )
Ale jak ktoś nie miał w ręku pierścienia z porządnego materiału i nie widział różnicy ;to fakt nawijać taśmę. ;D
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Witam, miałem od kolegi Let It Be pierścień do slavi 634(zero "szurania" metal o metal) i potwierdzam że doskonała robota :) , zrobiony tak jak ma być, slavka trzeci rok chodzi na nim , tylko że nie u mnie już , znajomy kupił i nie oszczędza jej
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Dziś slavka rozebrana i wiem co w niej siedzi (jestem drugim właścicielem). Prowadnica krótka niestety- muszę wymienić.
Panowie, jeśli założę ww. pierścień , nie będzie złe również wypolerować cylinder?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Powiem Ci Leszku że pierścień bez rpoblemu w rowku siedział, a dałem 1 warstwe taśmy cieniuteńkiej po prostu. Zero problemów.
Ten pierścień który miałem wcale nie był jakieś marnej jakości, wązne że dobrze spełniał swoją rolę ;)

Każdy robi to co lubi :)
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

-piotrek- pisze:Panowie, jeśli założę ww. pierścień , nie będzie złe również wypolerować cylinder?
Wypolerować nie zaszkodzi,tylko musisz to zrobić tak żeby cylinder nie zrobił się owalny.
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
Awatar użytkownika
-piotrek-
Posty: 80
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:33
Lokalizacja: Zamojszczyzna

Post autor: -piotrek- »

Aż tak polerować nie będę , liznę troszkę gąbkowym wałkiem do malowania.
Do prowadnicy jest krótki kapelusz, po jego zamontowaniu rozumiem że sprężyna będzie się troszkę więcej napinać...?
Zależy mi też na delikatnym spuście... dziś wypolerowałem delikatnie jego elementy, chyba więcej nic się nie da zrobić. Ktoś gdzieś napisał że można wyrzucić sprężynę od regulacji spustu...
Awatar użytkownika
Let It Be
Posty: 437
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:05
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Let It Be »

-piotrek- pisze:Ktoś gdzieś napisał że można wyrzucić sprężynę od regulacji spustu...
Można,pewnie że można tylko Piotrek uwagi zasłyszane na forum spróbuj sam zweryfikować.Postrzelaj normalnie ze sprężyną,spróbuj regulacji .Potem wyjmij sprężynkę .Wtedy sam osądzisz co dla Twojego karabinka jest najlepsze.Sam widzisz że co do niektórych rzeczy każdy ma swoje zdanie na tym forum..Często gęsto dochodzi do sporów na tym tle.Musisz wykazać trchę swojej inwencji. :)
Tygrys plus Slavka 634 z Delta Optical Classic
ODPOWIEDZ