Obrazek

SLAVIA 634

ODPOWIEDZ
fasster
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 15:27
Lokalizacja: Siedlce

SLAVIA 634

Post autor: fasster »

Witam. Nie wiem czy taki temat już byl i czy pisze go w dobrym miejscu ale potrzebuje szybko pomocy. Wlasnie zauwazylem ze na mojej Slavii 634 na lufie (całej dlugosci) wyskakuje rdza. Narazie jest to prawie niewidoczne lecz jak sie przyjrzec to juz widac przebarwienia. Musze cos z tym szybko zrobic bo szkoda mi aby kompletnie pordzewiala. Pomozcie mi z tym, aby malym kosztem jakos temu zaradzic. pozdrawiam i prosze o szybkie odpowiedzi
Slavia 634
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

delikatna szmatka+olej załatwi sprawę, naoliw, przetrzyj i będzie po problemie.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Cześć!

Pamiętaj również o tym, że jeśli rdza już się pojawiła to prędko nie odpuści. Nawet jeśli nie są to jeszcze głębokie wżery to karabinek trzeba smarować bezwzględnie po każdym strzelaniu. Jeśli raz zopomnisz zapewne wszystko zacznie się od nowa.

Ogólnie rzecz biorąc nie ma się czym przejmować, wystarczy odrobinkę więcej uwagi i jak powiedział Kol. Mariusz- po problemie.

Warto również sie upewnić, czy pokrowiec lub miejsce, w którym przechowujesz Slavie nie jest wilgotne- to najczęstrza przyczyna rdzewienia (karabinek ma być suchy i naoliwiony).

Pozdrówka,
B.
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
fasster
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 15:27
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: fasster »

Dzięki za rady, zaraz to zrobie tylko mam jeszcze pytanie co do oleju. Czy zwykły taki olej który " jest w każdym garazu" wystarczy? Czy to jakiś specjalny trzeba kupić?
Slavia 634
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

fasster pisze:Czy zwykły taki olej który " jest w każdym garazu" wystarczy?
Nie polecam,choć raz awaryjnie... od biedy może i by się nadał (oczywiście wyłącznie czysty, prosto z bańki kilka kropel na miekką szmatkę).
fasster pisze:Czy to jakiś specjalny trzeba kupić?
Jest kilka specyfików przeznaczonych do konserwacji broni takich jak Brunox, Ballistol czy oliwa PKB i to raczej nimi wskazane jest się posługiwać.
Osobiście polecam (jak większość) ten ostatni. Można kupić za ok. 10zł buteleczkę która starczy na baaardzo długo. Jest tani, dobry i sprawdzony.
Na forum jest sporo o konserwacji karabinka, wystarczy poszukać.

Pozdrówka,
B.
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Weź olej który jest w garażu delikatnie nasącz szmatkę przetrzyj i wycieraj do suchego, na maxa ile wlezie, powaga - do suchego czystą szmatą. Rude zejdzie a olej zostanie w mikroporach
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
fasster
Posty: 11
Rejestracja: 19 sie 2010, 15:27
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: fasster »

okej, dzięki za pomoc :)
Slavia 634
ODPOWIEDZ