Obrazek

Slavia 630

ODPOWIEDZ
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Slavia 630

Post autor: Green_thunder »

Znajomy ma sprzedania Slavię 630, mod.77, wyprodukowana już po "aksamitnej
rewolucji". On ma ją od dwóch lat, kto inny też dwa lata. Jest w niezłym stanie, ale
nic nie wiem otym modelu. Na lupce nic nie ma, w <iwebie> też. Może ktoś zna ten
karabinek? :)

Na razie mam go w domu, aby leciutko przekonserwowac.
BSA R-10
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

przede wszystkim ma inne łoze niż model 631, może także nie mieć blokady łamania lufy, poza tym to to samo co model 631, ok. 8J - celna :)
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

Mod 77 to standardowa slavka 630 ale zdaje się bez szyny pod optykę...
Pozatym system w zasadzie ten dam co 631 tylko bez blokady łamania lufy i gumowej/plastikowej stopki. Kształt łoża bardziej klasyczny (mi sie bardziej podoba niż 631).
Ek nominalna 7J.

szukaj info tutaj: http://www.czeskie.thx.pl/index.php
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

s 630

Post autor: Green_thunder »

No właśnie - celna, to zuważyłem. Nie ma blokady, ale ma bezpiecznik automatyczny,
chyba dość wygodny. Dzięki
Ma dość głębokie frezy pod montaż (siedzi na niej tasco-bazar i nie spada)
BSA R-10
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pamiętaj, jak każda Slavka ma szynę 13 mm :!:
AA TX200 HC
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Starsze slawki 630 nie miały frezów do montażu optyki nie wiem jak te nowsze ale sąsiad ma właśnie starszy model rocznik coś kole 78 i tam nie ma frezów, jest też możliwość, że wychodziły wersje z frezami i bez.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Ja mam slavie 630 mod. 77 jakąś 2 letnią ma fabryczne frezy pod optykę. Łoże mi się osobiście podoba, miły i celny karabinek fabrycznie 8j max. Dość długaśny ale to ułatwia celowanie. Łatwy do tuningu, przeglądu. Ewentualne naprawy można dokonać łatwo i tanim kosztem ze względu na dostępność części. Coraz trudniej już kupić nowy. Dobry sprzęt z tych tańszych.
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
Negza
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:53
Lokalizacja: Miechów

Re: s 630

Post autor: Negza »

green_thunder pisze:Nie ma blokady, ale ma bezpiecznik automatyczny
Blokada łamania lufy z modelu 631 i 634 nie cieszy się dobrą opinia wśród użytkowników Slavii. Rysuje lufę i niepotrzebnie komplikuje ładowanie. Niektórzy przerabiają rygiel lufy żeby był właśnie taki jak w modelu 630.
H55, Slavia634, Иж-22 i inne tanie strzeladełka.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Negza pisze:Blokada łamania lufy z modelu 631 i 634 nie cieszy się dobrą opinia wśród użytkowników Slavii.
Zgadza się, jest beznadziejna...
Logan

Post autor: Logan »

A mi pasuje... Nie używam siły przy łamaniu... Nie używam jej też przy zamykaniu bo odciągam blokadę... Mniej niepotrzebnych wstrząsów. Po prosty wszyscy się przywzyczaili do łamania bez blokad i mają problem żeby się przestawić.
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Slavia 630/77

Post autor: Green_thunder »

No i od dwóch dni ta Sławka jest u mnie. Zamieniłem na nią dość nudnego Walthera CP88.
Teraz trochę pracy nad lekko zarysowaną kolbą, potem tuning, lunetka i już wiosna! :D
BSA R-10
ernest125
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:16

Post autor: ernest125 »

Jest jeszcz jedna istotna sprawa. Model 630 nie ma śruby regulującej twardość spustu.
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

630

Post autor: Green_thunder »

To prawda, ale działa jak w rewolwerze po napięciu kurka, przyjemniej niż w H70, który
jest po f.tuningu.
BSA R-10
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Dodam od siebie że slavia 630 ma blaszkę do utwardzania spustu która zresztą bardzo szybko pęka (u mnie jakieś kilkadziesiąt strzałów chyba) niektórzy ją od razu wywalają i mają rację. Po jej wywaleniu i przesmarowaniu mechanizmów jest naprawdę dużo lepiej i ja już bym nie chciał bardziej czułego spustu. Pierwsze kilka strzałów i tak poszło "niechcący) :D
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Karol_K
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:23

Post autor: Karol_K »

Troszkę odkopie temat, otóż sprawa wygląda w ten sposób, mam Slavkę, model 77 wyprodukowany w 1983. Wszystko jest pięknie ładnie, troszkę kopie ( w porównaniu do Haenela 3.102), mam tylko jeden problem brak szyny pod optykę, zasadniczo nie było by to problemem, jestem w stanie trafić w puszkę na 40m sęk w tym że bez optyki strzelania do papieru, raczej nie widzę na tym dystansie. Przechodząc do meritum, chciałbym jednak tą szynę jakoś zainstalować, i teraz tak, najlepiej było by zrobić po prostu po bożemu to jest, normalnie dać do wyfrezowania- To by była najlepsza opcja sek w tym że we Wrocławiu nie ma rusznikarza jezeli dobrze się orientuje na ten moment... A żadnego fachowca-ślusarza to takie sobie o wyjśćie żeby tego nie spaprał. Druga opcja to dostawienie wycinka z rury albo jakiegoś kawałka płaskownika, myśłałem o lutowaniu i jakiejś małej optyce (4X20 coś koło tego), Spawać to raczej nie ma co, z tego co tam troszkę wiem o spawaniu tigiem, można by to chwycić bez bólu w miarę tylko jak to będzie wyglądać. No i ostatecznie śruby co jest chyba najlepszą opcją? A może gdzieś da się kupić ładny korpus od Slavki za jakieś w miarę sensowne pieniądze?

Pozdrawiam :)
Haenel 310,Slavia 630M77, Łucznik wz.70
ODPOWIEDZ