Obrazek

Strzelec do du... czy możę sprzęt ?

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Strzelec do du... czy możę sprzęt ?

Post autor: klawyziutek »

Witam. Od jakiegoś czasu testuje HW50s + Nikko Special 6x40.

Obrazek
Moje ,,stanowisko". Odległość 50 metrów.

Obrazek
Krzyż w tym ustrojstwie.

Obrazek
A oto wyniki :? ;( Exaktem tylko 5 strzałów bo tylko tyle mi zostało. Te odskoki po za tarczę to przez wiatr.

A teraz pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Da się coś więcej wydusić z tej optyki czy trzeba się rozglądać za czymś lepszym ?
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Trza się rozglądać, im cieńszy krzyż tym lepsze będą wyniki. Testuj dobrym śrutem na tym dystansie, Exact Express lub zwykły Exact, polecam ten pierwszy.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

No właśnie ten krzyż na tej odległości zasłania mi środek tarczy.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Misiak Tadeusz
Posty: 157
Rejestracja: 22 lut 2009, 13:28
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Misiak Tadeusz »

MIAŁEM PODOBNY KRZYŻ, ALE Z ROZRZUTU TO NIE JEGO WINA. POSTARAJ SIĘ PO STRZALE POZOSTAWAĆ JESZCZE PRZEZ 2 SEKUNDY ZŁOŻONY DO STRZAŁU,NIE PRZESTAWIAJĄC KARABINKA, W CELU ZOBACZENIA EFEKTÓW. POZDRAWIAM.
QB-79
Nie strzelać do kurek wodnych.
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Jak widać z Exakta wynik lepszy. A efekty to muszę sprawdzać przez teleskop bo przy powiększeniu tej lunety nie widać przestrzelin na tą odległość. :nie:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Zmniejsz dystans o połowę. Jeśli postrzelasz na 25m i zrobisz jak najlepsze skupienie, to zaowocuje ci to i na 50m, a będzie mniej frustracji, a więcej sam zobaczysz przez tę lunetę. Tym bardziej, że to trzy groty. Po drugie zobaczysz, który śrut (poza polecanym oczywiście exactem) lubi ta lufa. Przy 50 m nie wiadomo, czy to śrut tak sieje, czy ty, czy wiatr. Naprawdę, nie od razu Kraków zbudowano....,a 50m dla wiatrówki, to już krakowski Rynek ;)
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 22:32 przez jarek m, łącznie zmieniany 1 raz.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
maniek26
Posty: 233
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:05
Lokalizacja: Pforzheim

Post autor: maniek26 »

Ostatnio grywam w gierkę o nazwie Day of Defeat Source, tam aliancki snajper ma taki właśnie krzyż:)
CZ200s hunter + mDot + BKL 263, HW-70, HW-30, Slavia 618
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

Te trzy groty są fatalne pomyśl o innej optyce :hm: . Męczyłem się z takim krzyżem jakiś rok i nie ma to sensu to krzyż myśliwski . Bardzo ciężko brać na nim poprawki .Popieram kolegę" Jarka M "zacznij od mniejszych odległości 50m dla wiatrówki to spora odległość .Ci co strzelają FT czyli do 51 m dobierają bardzo dokładnie śrut , warzą , myją itd. ;)
Walther + MTC
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Zmniejsz dystans o połowę. Jeśli postrzelasz na 25m i zrobisz jak najlepsze skupienie, to zaowocuje ci to i na 50m
Kiedy na 25 metrów jest całkiem znośnie. Przynajmniej mnie się tak zdaje. :D Najśmieszniejsze w moim strzelaniu na 50m jest to że, na tarczy siewnik a zużyte dezodoranty albo małe plastikowe butelki zaliczają prawie za każdym razem ( 1 na 10 to pudło). :zdziwko:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

No więc dopprowadź do tego, że na 25 metrów będzie naprawdę dobrze. Zweryufikuj, który śrut lata najlepiej. Potem dopiero weź dystnas 50m. To dwa razy dalej!Wszystko może się dziać! Dezodoranty i inne cele mogą obrywać, ale tarcza, papier sś nieubłagane. Pokazują, że jest siewnik. Czyli powoli. Najpierw tarcxa na 25 i maksimum efektu, a potem 50m. Ale radochy trafiania w dezodorant na 50 m nie trać. Bo tu o radochę chodzi, a nie aptekartswo :)
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Postrzelałem dzisiaj trochę na 25m i potwierdziły się moje przypuszczenia co do śrutu. Po przefokusowaniu lunety i wyzerowaniu ze słowaka masakra a z exakta parę poszło nawet tą samą dziurką. :zdziwko: Wniosek z tego taki że moja pięćdziesiątka nie lubi słowaka :nie:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

a Twoje oko nie lubi tego krzyża na 50m ;) Im jest on cieńszy, tym wyniki będą lepsze, potwierdzi się ta zależność jak założysz inną lunetę.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

stworek5 pisze:Im jest on cieńszy, tym wyniki będą lepsze, potwierdzi się ta zależność jak założysz inną lunetę.
To się księgowa ucieszy Obrazek
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

lepszą lunetę mogłeś kupić swojej księgowej np. na dzień kobiet, wilk syty i owca cała :lol:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

stworek5 pisze:lepszą lunetę mogłeś kupić swojej księgowej np. na dzień kobiet, wilk syty i owca cała :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Będzie i luneta. Może na początek nie wysokich lotów, ale jakaś lepsza od tej co mam. Zastanawiam się nad czymś takim http://www.zielonysklep.pl/pl/p/Luneta- ... -Cover/318 lub http://www.zielonysklep.pl/pl/p/LuneLun ... 50-AOE/197 . A przy okazji pytanko- Leapers jest lepszy od Point-Precision czy tylko droższy.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
ODPOWIEDZ