Obrazek

Strzelec do du... czy możę sprzęt ?

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Po co Ci taki wielki i ciężki obiektyw x 50? Będziesz strzelał w nocy???? :zdziwko:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Cortez pisze:Po co Ci taki wielki i ciężki obiektyw x 50? Będziesz strzelał w nocy???? :zdziwko:
Tu raczej chodziło mi o powiększenie a nie o średnicę.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Zbyszek ! Miałem obie "PP", 4-16 nie polecam (porażka :nie: ) , 3-12 trochę lepsza, ale nijak się ma np. do "DOC-a". Może się na razie wstrzymaj i "zapoluj" na "DOC-a" :?: (nawet używanego :) )
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
rifleman

Post autor: rifleman »

Kuba ma rację.
Lepsza markowa używka niż nowy chińczyk. Jak się wstrzymasz to i DOC za 200-230 złociszy można trafić.
Ja swojego trofika za 300 trafiłem (choć nie uważam że okazyjnie) w stanie igła. ;)
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Odpowiadając na Twoje pytanie udzielę odpowiedzi następującej:
PP to lupki które ze względu na cenę z reguły są nacjętniej wybierane na początku. Bo też jako tako trzymają na spręzynach. Miałem dwie, ale krótko. Moim zdaniem (ale podkreślam- moim) leapers jest jednak sporo lepszy. Lepszy obraz, lepszy krzyż. Miałem lepusia na HW 97k i wytrzymał ileś strzałów. A hawusia do delikatnych jednak nie należy. Miałem też lepusia 8-32x56 na pcp i na obraz nie narzekałem. Nawet na najwiekszym powiększeniu, choć mleko było już widać (zmaglony obraz).
Generalnie przy budżetowych lupach (a pp i lepers do takich należą) duzy obiektyw i duże powiększenia trzeba brać w cudzysłów, bo dobra jakość obrazu przy takich parametrach to jednak nie w budżetowych lupach. Zupełnie wystarczy ci obiektyw 40 - 42 i powiekszenie do 12. Weź pod uwagę Center Point - toi lepers pod inną nazwą, ale o 100zł droższy i z gwarancją Militariów, a z tym bywa róznie....
DOCa nie miałem, nie wypowiadam się, ale sława tej lupy mówi sama za siebie. Tyle, że tu powiekszenie jest x9 i nie ma regulacji paralaksy (w duzym skrócie ostrości).
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Qbuś pisze:Zbyszek ! Miałem obie "PP", 4-16 nie polecam (porażka :nie: ) , 3-12 trochę lepsza, ale nijak się ma np. do "DOC-a". Może się na razie wstrzymaj i "zapoluj" na "DOC-a" :?: (nawet używanego :) )
Znaczy się że DOC ma lepszy obraz czy jest wytrzymalszy od reszty celowników ? W mojej lupce obraz jest (przynajmniej dla mnie ) jasny i bez mleka , wkurza mnie tylko ten krzyż i trochę małe powiększenie. Oczywiście przydała by się też regulacja paralaksy ( choć nie koniecznie bo w tym modelu przefokusowanie trwa mniej niż minutę )

[ Dodano: Wto 13 Mar, 2012 14:15 ]
Qbuś pisze:4-16 nie polecam (porażka :nie: )
Rozleciała się czy taki błąd paralaksy?
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Tragiczny obraz, gruby krzyż. Miałem to mogę powiedzieć.
Ten model sie też psuje.. :hm:

Jak zobaczyłem obraz w DOCu po tygodniu go miałem :)
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

A jak z jakością tego http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=83&id=726 bo wolał bym coś z AO . No chyba że w DOC przefokusowanie jest tak proste jak w mojej lunecie to biorę DOC. Tym bardziej że tańszy od wyżej wymienionego Leapers-a.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ja mam używanego Leapersa 3-9x40 tyle że bez AO i nie jest źle, nie mam porównania do innych, ale wytrzymał na moim Hatsanie ok 10 paczek śrutu plus 2 "wypsnięcia" lufy i dalej ładnie trzyma zero, poza tym ma dość dobry obraz i krzyż mil-dot. W/g mnie kapkę gruby ten krzyż, ale nie mam porównania, pewnie taki ma być. Jak się trochę bardziej "ostrzelam" to pewnie zmienię na coś lepszego, ale w/g mnie tak do 50m powinna taka lupka starczyć armatorowi. ;-)
Pozdrawiam Piotrek.

Jeszcze jedno, Leapers (podobno) to to camo co DOE , a DOC jest półkę wyżej pod wieloma względami.
Więc jeśli masz DOC'a w podobnej cenie co Leapersa, to DOC będzie lepszym wyborem.
;-)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Mamutowicz pisze:Ja mam używanego Leapersa 3-9x40 tyle że bez AO
Przeszkadza brak AO ? :hm:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

klawyziutek pisze:No chyba że w DOC przefokusowanie jest tak proste jak w mojej lunecie
Się zgadza :D , wystarczy nie dokręcać przedniego pierścienia dociskowego i można "kręcić" jak by było "A łO" :hihi: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

klawyziutek pisze: Przeszkadza brak AO ? :hm:
A skąd.
Jak dla mnie i tak nie korzystałem jak miałem, wolałem sie uczyć jak na zawody - działać na jednych nastawieniach.

Przefokusowanie to kwestia 1 minuty.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Qbuś pisze:Się zgadza :D , wystarczy nie dokręcać przedniego pierścienia dociskowego i można "kręcić" jak by było "A łO" :hihi: .
A nie roztrzepie lupki :hm:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jak sobie dobrze ustawisz ostrość, to "łapie" od 10-12 do 35-38 metrów bez "kręcenia" a to jest w zupełności wystarczające :king: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
rifleman

Post autor: rifleman »

Tylko, że mowa była chyba o strzelaniu na 50+ metrów, a na taki dystans przefokusować nie ma potrzeby.
W DOC ostro jest od 25-28m przy 9x (jak dobrze pamiętam), wiec OK.
ODPOWIEDZ