Obrazek

S400F-właściwy montaż?

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

S400F-właściwy montaż?

Post autor: beetlejuice »

Małe zerowanie nowego karabinka na 20m, pomieszczenie zamknięte, pozycja stojąca,oparcie niestabilne, łapy trochę chodziły i mały zonk! ,górna wieżyczka-pozostał jeden pełny obrót-360° czy to nie trochę za mało?
Montaż nowy BKL 263 średni i mały DOT
Może zmienić montaż na niski, niechce się bawić w jakieś podkładanie..
Pomiar na Radeckowym
Exact 4,52
16,1-242m/s
15,9-240m/s
15,8-239m/s
16,2-243m/s
15,9-240m/s
16,1-241m/s
16,2-243m/s
Do tej pory było HW98 z małym DOTem na średnim Leapersie i odległoś okularu od lufy jakieś 4 do 5 mm, żadnych problemów i zapas spory na górnej wierzy, na nowym karabinku z BKL-em odległość tubusu od lufy to 1,5cm.
Przy zerowaniu musiałem dać sporo klików w górę.
Jest się czym martwic czy wszystko jest ok ?, proszę o opinie, to moje pierwsze PCP i nie chciałbym czegoś sknocić.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74b ... 1965c.html
HW100T+DOT MD
HW40
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Mogą pomóc podkładki z kliszy fotograficznej (pod tylną część montażu bo tam tylko można podkładać, z tego co piszą). Zainteresuj się tym tematem.
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... ght=kliszy
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

Wiem wiem,czytałem na ten temat,wczoraj zauważyłem że była niedokręcona do końca dolna śruba mocująca osadę do systemu,po dokręceniu przestawił się system względem łoża,było widać po krzyżu,lekko się przestawił w prawo, system siadł w łożu i teoretycznie lufa powinna iść troszkę w górę , mam nadzieję że już teraz będzie ok :) , nie dokręcili w fabryce matołki.
Sprawdzę wieczorem na strzelnicy.
Zastanawiam się jeszcze czy pomiar na chrono przy sztucznym oświetleniu będzie taki sam jak przy naturalnym czyli w dzień?
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

Skoro pozostał jeszcze zapas na wieży, to czym się przejmujesz? Nie przestawiłeś regulacji celownika w max skrajne położenie, więc nic mu nie będzie.
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

beetlejuice pisze:...wczoraj zauważyłem że była niedokręcona do końca dolna śruba mocująca osadę do systemu,po dokręceniu przestawił się system względem łoża,było widać po krzyżu,lekko się przestawił w prawo, system siadł w łożu i teoretycznie lufa powinna iść troszkę w górę , mam nadzieję że już teraz będzie ok ,
Lupkę przecież mocujesz do systemu ! Co ma łoże do ustawienia lunety :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
rifleman

Post autor: rifleman »

Starszy_Pan pisze:Co ma łoże do ustawienia lunety :?
Ma i to bardzo dużo. Wszak nie trzymasz za system, tylko za łoże, a żelazo sobie przy strzale lata jak chce.
Odkręć sobie jedną śrubę z osady i zobacz. ;)
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

Może troszkę źle się wyraziłem..wyglądało to tak jak by cały system wraz z montażem i lunetą był pochylony w prawa stronę,ogolenie mówiąc,przy montażu lunety przyłożyłem poziomice i było idealnie poziomo, po dokręceniu feralnej śrubki, trzymając osadę w poziomie i gapiąc się przez lunetę było takie wrażenie że krzyż był pochylony w prawo.
Byłem dzisiaj na torze, faktycznie musiało być coś nie tak.
Górna wieża parę klików w dół a boczna parę klików w lewo, i był zamierzony efekt :)
Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem...
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Zasada jest taka, że po każdym odkręceniu złomu od opału - powinno się przestrzelić i ew. wyzerować optykę. Ja tak robię po czyszczeniu sprzętu np. po zawodach. Nawet jeden obrót śruby skręcającej system do łoża mniej (w PCP), powoduje zmiany na skrajnych dystansach.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

I to sobie zapamiętam raz na zawsze!dzięki za cenną radę :)
Ktoś jeszcze wypowie się na temat pomiarów na chrono?
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Pomiary na chrono wyszły całkowicie w normie. Tak naprawdę to można wnioskować po przestrzeleniu całego kartusza i najlepiej na ważonym śrucie ale to co pokazujesz jest OK.

Z lunetą też nie ma żadnego problemu. Dopóki starcza regualacji to nie ma się czym przejmować. Jeżlei do granicy zostało Ci co najmniej 8-10 klików to nic lunecie nie grozi.
ODPOWIEDZ