Obrazek

Hatsan 135.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
dawidpl
Posty: 67
Rejestracja: 11 lip 2010, 14:37

Post autor: dawidpl »

Ja uważam, że jeśli kredyt to tylko na inwestycje.

Masz hatsana, pewnie tanim kosztem możesz jeszcze coś w nim poprawić tym bardziej, że sam pisałeś, że lubisz sobie dłubać. A czym lepsze będzie z niego skupienie tym drożej go sprzedasz. Ćwicz sobie na nim i odkładaj szukając ciekawej oferty w używanych. Przy odrobinie szczęścia sprzedaż drogo odpicowanego hatsana i za niewiele więcej kupisz okazyjnie HW, w którym trzeba coś jeszcze podłubać.
Theoben Evolution i chwilowo brak optyki :/
Hatsan 55 SAS STG QT + Alchemik + Leapers 3-9x32 MD AO
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

dawidpl pisze: Przy odrobinie szczęścia sprzedaż drogo odpicowanego hatsana i za niewiele więcej kupisz okazyjnie HW
Obawiam się, że dysproporcje cenowe są zbyt duże, żeby było to takie proste. Nikt nie kupi Harnasia pow. 500 zł, natomiast nie widziałem jeszcze HW-97 za mniej niż 1000 zł. Z drugiej strony, po kupnie PCP pozbyłem się wszystkich swoich karabinków z kolekcji (sprężyny i CO2) i na żadnym z nich nie straciłem, ale były po full tuningach u znanych powszechnie Speców, a kupujący znali ich możliwości z Forum. :D
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

koledzy byłem dziś w kolbie tak na oględziny ,był to mój pierwszy kontakt z jakim kol wiek HW no jestem w szoku jeszcze z niego nie strzelałem ale samo trzymanie go było przeżyciem.Ja już chyba podjąłem decyzje i może słuszną bo jak napisał ktoś na forum " miliony much nie mogą się mylić" ale to i tak nastąpi po sprzedaży harego ,no chyba że nie sprzeda się na allegro to wtedy zrobię jak napisał "jarek m" i"dawidpl" tzn.pozbieram kasę i na następny sezon pełnym ogniem w teren .
w temacie chodzi wiadomo o HW 97k ;)

tak na marginesie chciałem wam pokazać taką moją hybrydę ;) proszę nie bijcie :hihi:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/887 ... 63b70.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c4 ... 5252c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13c ... 499ee.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea1 ... 4c56c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/172 ... 5f2c3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6e ... 1d0ec.html

a teraz będą zapewne bęcki za zniszczenie historii :lol:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Ale czemu? :zdziwko: Czym zawiniła Ci tamta kolba, dostałeś nią w zęby? ;(
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

spadła z 5m po schodach nie dało rady jej uratować ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Wysokie masz schody... :PP Ale osadę może kupisz na K/S.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Cortez pisze: pozbyłem się wszystkich swoich karabinków z kolekcji (sprężyny i CO2) i na żadnym z nich nie straciłem, ale były po full tuningach u znanych powszechnie Speców, a kupujący znali ich możliwości z Forum. :D
Chcesz Cortez powiedzieć, że używane sprzęty po tuningu, sprzedałeś za cenę nowego sprzętu + tuning? Byłbyś pierwszą osobą, jaką poznałem, która ma takie wyniki handlowe. Wiadomo, człowiek uczy się przez całe życie.
Co do cen używanych HW 97, to za średnią można przyjąć 1000zł (realna cena po negocjacjach). Zdarzają się droższe, ale także tańsze (choć to ewidentne okazje). Natomiast bez wątpienia za cenę Hatsana nie da się kupić HW, tym bardziej, że ceny nowych modeli takich, jak 135 są wyśrubowane i jesli ktoś ma wydać np. 400zł na Hatsana, dwa razy się zastanowi, czy jednak nie wyściubić dodatkowych pieniędzy na jakieś HW, lub kupić nowego H z serii 55 - 90.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

panowie tak czytam i powiedzcie czy ja aby nie przesadziłem z ceną 499 zł, wiadomo swoje się ceni ale powiedzcie tak obiektywnie :hm:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Każda potwora znajdzie amatora :lol: A poważnie, to jeśli ci się nie śpieszy, to przecież możesz powoli obnizać cenę, a negocjowac możesz zawsze. Byleby się trafił, ktoś poważnie zainteresowany.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

jarek m pisze: Chcesz Cortez powiedzieć, że używane sprzęty po tuningu, sprzedałeś za cenę nowego sprzętu + tuning? Byłbyś pierwszą osobą, jaką poznałem, która ma takie wyniki handlowe.
Może nie do końca, ale żyłkę handlową mam od urodzenia :D Podam przykład:
1.Cross Remington Summit (opisywany Tu i na beżowym przez Senia),koszt nowego poniżej 1000 zł (negocjacje :) ) + tuning z obcinką,koroną, tłumikiem i lize glide (350), sprzedałem sąsiadowi za 1250. Wiedział, co kupuje, bo strzelał z tego codziennie ponad miesiąc i wył z zachwytu.
2.Głupie B-2/mod 62 robione przez Senia na moją prośbę (opis na beżowym w "warsztat"), było za darmo od teścia. Po robocie i nałożeniu zbędnego dociążnika lufy z Remingtona, poszło za 250 zł. (ostatnio ktoś go sprzedawał na K/S). Fajnie strzelał na 9,5J.
3.Cross 1760 z tłumikiem Wojtana. Kupiłem prawie nówkę za śmieszne pieniądze od malkontenta, a kupił SlaweQ za dobrą kasę (tajemnica handlowa) i nie narzekał. Opisy na SKS.
O reszcie nie wspomnę. Podobnie z jest z moimi zakupami karabinków. Teraz kupuję coś, co idzie zaraz do Darasa na osadę TH. Nie uwierzyłbyś jaka cena za sam system... :D Pozdrawiam.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

jarek ale tu ma w sumie gotowca ;) no nie wiem co do ceny ,a ile realnie jestem dostac za 135 na prawde sporo mojego serca w nim jest :maruda:

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 19:38 ]
moja ostateczna cena będzie nie mniejsza niż 450 ,a jeśli nie pójdzie gdzie szczerze powiem nie mam ciśnienia takiego na max aby go sprzedać bo mi go szkoda to wolał bm przekazać go w darowiznie dla dzieci z domu dziecka nap.dla takiego ja był kolega z forum tomaschek30 bardzo jestem za taką postawą na pewno by mi żal nie było wręcz przeciwnie cieszył bym się że ktoś ma frajdę nawet w takich czasach jak te .
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Cortez pisze:Nie uwierzyłbyś jaka cena za sam system...
120pln za crosmana remington???? Tak zgaduję tylko :lol: :lol: :lol:
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Patryk, ależ ja ci życzę, byś go sprzedał za cenę czterocyfrową, ale...
Normą jest, że nasz trud i zostawione serce przy ulepszaniu i tuningu jest raczej nie do odzyskania przy sprzedaży. Raz, że wielu nieobeznanych z tematem woli nowy sprzęt i odnosi cenę używki do ceny sklepowej. Dwa, że z reguły każdy woli robić/zlecać sam, by wiedzieć co zrobił i co ma. Tak to już jest. Przykłady podane przez Corteza to przykłady wyjątkowe, typu sprzedaż sąsiadowi, czy kupione tanio (właśnie!) prawie nówki, odsprzedane też tanio, ale drożej ;) .
Poruszyłem ten aspekt tematu, bo jeśli chcesz się ładować w raty i obciążać budżet domowy, warto sobie z tego zdawać sprawę. W sytuacjach, kiedy budżet nie wytrzyma i trzeba go będzie ratować...sprzedażą karabinu. Wtedy dostaje się po d...pie :/ Właśnie z tego względu przy napiętym budżecie radziłbym wziąć na wstrzymanie, odlożenie i kupienie używki.

PS. Patryk nie chcę Cię pouczać, nie piszę tego z pozycji nauczyciela, tylko osoby, która przerabiała kilkukrotnie sprzedaż i kupno używanych dmuchaw i czarnoprochowców oraz sytuacje napiętego budżetu + żona :maruda: Wierz mi, że wiem również co to znaczy napalić się na sprzęt :lol:
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Kilan pisze: 120pln za crosmana remington???? Tak zgaduję tylko :lol: :lol: :lol:
CICHO tam!!! Prawie...Za to osada custom już nie tak fajnie :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

jarek ale ja doskonale cię rozumie i dziękuje za szczerą wypowiedz jest niezwykle ważna, nic ponad miarę muszę to ogarnąć i słowo ani jednego Twojego i innych słowa nie przyjąłem negatywnie ,wręcz jestem mile zaskoczony że staracie się mi doradzać bardzo dziękuje .

jeśli przeczyta to kiedyś tomaschek30 to jestem pod wrażeniem i chęciom pomocy dzieciom z domu dziecka przypadkiem zboczyłem jego zaproszenie na tą imprezę i dzieci na koniec takie radosne "aż serce rośnie" pozdro tomek oby więcej takiej inicjatywy :spoko: :spoko: :spoko: :spoko: :spoko:

Dziękuje tobie i innym uczestnikom w imieniu społeczeństwa które tego jeszcze nie uczyniły.

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 21:01 ]
Piotrek to ty ładny biznesmen jesteś ,wiadomo trzeba kombinować :lol:
to może weźmiesz mnie pod skrzydełko ;) i znajdziesz chętnego na harego ;) :)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
ODPOWIEDZ