Obrazek

Wyniki strzelań od 25 do >50m.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarek powraca »

Witam kolegów!

Co prawda miałem teraz być na małych wakacjach, ale niestety jak to w życiu bywa plany się zmieniły... co by życia nie marnować, po długich zastanowieniach i wielu romowach tutaj i na beżowym zakupiłem budżetową Deltę :)

Po 3 letniej przerwie i zboczeniu w kierunku ASG powróciło się do strzelania i tym razem myślę już zostać na stałe 8)

Z tego miejsca chciałbym szczególnie podziękować Mamutowiczowi, który mi bardzo pomógł w doborze wiatrówki. Dzięki trafnym poradom nie kupiłem chińszczyzny, tylko dozbierałem do HW, z którego jestem obecnie bardzo zadowolony !

Co prawda miałem teraz być na małych wakacjach, ale niestety jak to w życiu bywa plany się zmieniły :P



Dystans 28m, giwera to HW 95 Lux po tuningu Alchemika, lupka Delta Optical Entry 3-9x40 AO z siatka MD ( strzelałem na 9x), śrut exact 4,51 selekcjonowany, średni wiatr z lewej
Pozycja siedząca, z podpórką o kocyk zwinięty w rulon.

Strzelec przełknął 200 śrutów dopiero, w dodatku trzęsące łapska i jeszcze nie opanowałem powtarzalnego chwytu (tak coś czuje :lol:) i czasami mi się zerwie jakiś strzał :)

http://bankfotek.pl/image/1740926

Jak oceniacie - da się jeszcze coś ze mnie zrobić? :lol:

Pozdrawiam :king:
gruby33
Posty: 21
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:19

Post autor: gruby33 »

Dziś postanowiłem postrzelać trochę do tarcz na odległości 35m. Wiatrówka z osprzętem jak w podpisie. Lekki wiaterek. Ustawiłem się tak aby wiał mi w plecy.

Zoom ustawiony na 11,5. I powiem szczerze, że chyba poproszę o jakieś rady. Bo z pozycji leżącej gorzej mi szło niż z siedzącej czy stojącej z podpórką :P

Lewa tarcza (czyli ta gorsza) to z pozycji leżącej i karabinek opart o zwiniętą kurtkę. Były i gorsze wyniki z tej pozycji...

Prawa tarcza to z pozycji siedzącej, a dokładnie z takiej :P ---> https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 7751_n.jpg

Śrut to JSB Exact 4,52mm

Obrazek

Ogólnie zacząłem zabawę niedawno. I na swoim koncie (nie licząc strzałów z popsutą chińską lunetą) mam dopiero wystrzelonych ok. 200szt śrutu.

Jakie rady panowie możecie mi dać. Głównie też mi chodzi o chwyt wiatrówki. Gdyż zauważyłem nawet z pozycji leżącej, że jak oparłem wiatrówkę o kurtkę i przycisnąłem kolbę do siebie i krzyż był mur beton na tarczy to po strzale zeskakiwał sporo z celu.
www.flashxbox.pl

HATSAN MOD 90 Vortex + PP 3-12X42
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Wiatróweczki nie dociskamy, tylko lekko trzymamy by mogła się ruszyć tył-przód. Gorszy wynik z leżącej może być spowodowany tym, iż trzymasz głowę nie dotykając kolby, więc za każdym razem minimalnie zmieniasz kąt paczenia (ja tak miałem), a siedząc/stojąc chcąc nie chcąc musisz dotykać kolby policzkiem, więc ciągle patrzysz z tego sanego miejsca.

Wiatr, 35m i Hatsan - te 3 czynniki sprzyjają siewnikowi :D
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarek powraca »

A ja 2 dni temu strzelałem sobie z HW i powiem szczerze, że u mnie też leżąca dawała 2x większy rozrzut niż siedząca. O dziwo podczas leżącej krzyż był praktycznie nieruchomy, zaś przy siedzącej powoli pływał mi po celu, co powinno dać teoretycznie gorszy rezultat.

U siebie zauważyłem również, że gdy leżę, to kolbę mam opartą bardziej o kości, zaś gdy z siedzącej - kolbę mam opartą o mięśnie nad pachwiną. Śmiem twierdzić, że wiatrówka bardziej lubi, jak odrzut absorbują "miękko" mięśnie, niż "twardo" kości. :lol:

Zobacz również, czy nie masz bładu paralaksy na tym dystansie.
W tanich lupkach to nigdy nic nie wiadomo ( a Twoja, czy moja to te tanie właśnie ;) )
Ja przykładowo mając ustawioną paralaksę na 30Y i strzelajac na 28 m miałem koszmarny błąd paralaksy. Dopiero po ustawieniu AO na 50Y krzyż stoi w miejscu na dystansie 28m i jemu pokrewnych.

Pozdrawiam :)
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jarek powraca pisze:[..] zaś gdy z siedzącej - kolbę mam opartą o mięśnie nad pachwiną.
:hihi:
To jak.. strzelasz "z biodra"..? :D

Ok. wiadomo o co biega.. :hihi:
Nie dociskaj wiatrówki do ciała.. staraj się ją trzymać w miarę luźno i nie "puczyć" jej..
Z leżącej faktycznie strzela się dużo trudniej.. nawet teraz jak się nie postaram, to mam z leżącej inne POI niż z klęczaka.
trening czyni misia.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

1. Nie dociskamy na siłę, ale nie zostawiamy zbyt wiele luzu
2. Chwytamy lewą ręką karabin ZAWSZE w tym samym miejscu
3. Bardzo pracujemy nad utrzymaniem wiatrówki w poziomie. Na początku pomoże nam w tym poziomiczka.
4. Nasz policzek zawsze musi być w tym samym miejscu na bace.
5. SPUST, SPUST, SPUST - to u mnie zawsze problem. Musi być maksymalnie miękki i krótki.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Jaro pisze:1. Nie dociskamy na siłę, ale nie zostawiamy zbyt wiele luzu
2. Chwytamy lewą ręką karabin ZAWSZE w tym samym miejscu
3. Bardzo pracujemy nad utrzymaniem wiatrówki w poziomie. Na początku pomoże nam w tym poziomiczka.
4. Nasz policzek zawsze musi być w tym samym miejscy na bace.
5. SPUST, SPUST, SPUST - to u mnie zawsze problem. Musi być maksymalnie miękki i krótki.
NIe zapominamy o oddechu i pracy palca na języku spustowym :D
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Odnośnie oddechu - płuca puste czy pełne?
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

W moim przypadku ani pełne ani puste. Ja przed każdym strzałem biorę kilka (2-3) głębszych wdechów i powoli wypuszczam do mniej więcej połowy objętości płuc. Trudno jednoznacznie określić ile tego powietrza pozostaje mi w płucach :hihi:
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Darek pisze tu o wzorcowym strzelaniu ;) Ja niestety czasem zbyt długo się składam i wstrzymuję oddech do końca... Jednak gdy brakuje powietrza to drgania się zwiększają i problem narasta....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Jaro pisze:Jednak gdy brakuje powietrza to drgania się zwiększają i problem narasta....
I wtedy .... odpuszczamy strzał. I powtarzamy całą "procedurę" od początku :lol:
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarek powraca »

Ja czasami mam tak, że chcę jak najlepiej wycelować, a jestem już na wydechu... mija pare sekund, tlen sie kończy, ręce sie trzęsą jeszcze bardziej, oczy już łzawią i nic nie widać aż w końcu na granicy utraty przytomności naciskam spust, coby sprężyny nie trzymać długo naciągniętej :lol:

Hm... a może jakby sie tak do butli z czystym tlenem podłączył? Na jednym wdechu po 5 strzałów 8)
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
Wolo_pl
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2011, 14:14
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Wolo_pl »

Walther LGU pozycja siedząca podparta , 26m , 20 strzałów .

Obrazek
Pykaczu :)
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Kurcze wynik rewelacyjny. Miałem podobne skupienia tylko z HW97KT. A mojego Walthera LGV jeszcze tak dobrego wyniku ni ma ;(
Ale zmobilizowałeś mnie tym, żeby troszkę więcej mu poświęcić czasu...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Jaro pisze:Walthera LGV jeszcze tak dobrego wyniku ni ma
A widzisz tego karabinka jeszcze nie miałeś . :PP
Tarczy komentować nie będę bo i po co a z zazdrości mogę ......... . No może mam pewną wątpliwość , to 20 strzałów ale ile by nie było to bardo dobry wynik .
Grupa "Beaver"
ODPOWIEDZ