Obrazek

Wyniki strzelań 50m i więcej.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Mirek71
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2015, 9:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mirek71 »

Witam wszystkich "wiatrówkowiczów".
W związku z tym że jestem tutaj żółtodziobem a wiatrówkę posiadam od paru miesięcy tak sobie przeglądam te wasze tarcze i zastanawia mnie czy to strzelanie jeszcze sprawia wam przyjemność. Skupienie co u niektórych naprawdę robi wrażenie a fakt posiadania optyki na karabinku wydaje się odbierać przyjemność ze strzelania bo wynik może być z góry wiadomy.Nie ukrywam że po zakupie wiatrówki decyzja o kupnie optyki to tylko kwestia czasu ale na razie adrenalina strzelania z otwartych przyrządów jest na tyle duża że odwlekam ten zakup. Nie odbierajcie tego jako złośliwość z mojej strony ale naoglądałem się waszych tarczek i wzięło mnie na przemyslenia (dopadł mnie chyba kryzys wieku średniego).
W wojsku moją ambicją było pojechać na urlop za wyniki w strzelaniu ale niestety przez 18 miesięcy mi się to nie udało.Mój najlepszy wynik to 46/50 a urlop był od 48/50. Przypomnę tym którzy mieli to szczęscie nie być w wojsku - odległość 100m,otwarte,kbkak. Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Swiat.
Moje sobotnie strzelanie z otwartch na 53m.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mirek71
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2015, 9:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mirek71 »

Pomimo wietrznej pogody postanowiłem trochę postrzelać. Na 60m 5 strzałów nie zmieściłem w tarczy.Po przeniesieniu tarczy na 55m było już trochę lepiej i 5 w tarczy. Biała kartka na takich odległościach nie za bardzo mi odpowiada wolę zieloną.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Skoro lubisz z otwartych to może należało by kupić diopter? był ostatnio na giełdzie za 100zł od haenela.
Z muszki i szczerbinki 50 m. to trochę daleko.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Mirek71
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2015, 9:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mirek71 »

Zenek dziękuję Ci za sugestię bo nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje.
Człowiek nie siedzi w temacie to i wiedzy nie posiadam.
Tak jak wspomniałem tą optykę pewnie kiedyś kupię bo miałem już z lunetą styczność to nie zaprzeczam że strzelanie jest komfortowe . Na razie moją ambicją jest strzelanie z otwartych i dojście do skupienia w tarczy na 65m. Może wam w przyszłym roku taką tarczę zaprezentuję . Nie ukrywam że jest to poważne wyzwanie jak na śrut a mam ich wystrzelonych dopiero ok. 200 szt.
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Ja wytłukłem kilkadziesiąt tysięcy i dalej robię błędy, tak że się nie zrażaj i strzelaj, strzelaj, strzelaj. Mam karabinek z otwartymi i postaram się strzelić coś na 50m chociaż ekstra wyniku nie będzie bom okularnik + i - . Na 25m mam tak około 4cm rozsypu na małej tarczy, czyli w czarnym.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

mironTG pisze: chociaż ekstra wyniku nie będzie bom okularnik + i -
Ja nawet przy optyce muszę zakładać springi na nos, bo nie widzę dotów :lol: :hihi:
Mirek71
Posty: 9
Rejestracja: 22 lis 2015, 9:53
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mirek71 »

Fajnie że ożywiłem temat i czekam na zdrową rywalizację. Miło będzie jak zobaczę wasze wyniki na 50+ z otwartych. W wojsku miałem też przyjemność strzelania z kbks na 50m i powiem że chyba łatwiej niż z wiatrówki sprężynowej.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Ostatniej tarczy z kbks na 50 z dioptra nie zrobiłem zdjęcia. 92 pkt- 2 miejsce.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Post autor: krystianzach »

Nikt nie strzela powyżej 50 m?
To się pochwale.
Strzały w kółkach na wstrzelenie się do tarczy. Śrut prosto z puszki paralaxa na 65 yardów powiekszenie x 9,5 luneta burris

Obrazek



Obrazek
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

no Panie ... ze sprężyny ? Nie kiepsko Ci to idzie ;)
krystianzach
Posty: 68
Rejestracja: 02 sty 2014, 20:30
Lokalizacja: Zachełmie

Post autor: krystianzach »

A no Panie ze sprężyny 8) Muszę butle nabić żeby postrzelać z gejstejta.
Czy za dnia czy pora nocna,
butla piwa jest wszechmocna.
Mariuszk
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2011, 17:08
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Mariuszk »

Witam. Parę dni temu zrobiłem/wystrzelałem taką tarczę http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/LbrO ... g86Bai66a0 HW 90 5,5, mały DOT pow 10x, 50 m, tarcza 17x17, 10 strzałów, śrut 5,5 mm H&N, pozycja stojąca. Na razie jest to szczyt moich możliwości :bobas: "Brawo JA".
Awatar użytkownika
Krzychoo998
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2016, 13:44
Lokalizacja: Oleśnica/Wien

Post autor: Krzychoo998 »

Brawo Ty!



Nie mogłem się powstrzymać :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

:D
Awatar użytkownika
JohnAirGunner
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2016, 11:26
Lokalizacja: Nottingham

Post autor: JohnAirGunner »

Witam wszystkich na tym forum. Przeglądałem internet w poszukiwaniu innych zafascynowanych strzelectwem pneumatycznym. Trafiłem tutaj na tematy mnie ostatnio interesujące - strzelanie na dłuższe dystanse i skupienia osiągane.
Co prawda rewelacyjnymi wynikami nie powalę obecnych tutaj na kolana porównując swoje wyniki z Waszymi, ale nie przeszkadza mi to w dobrej zabawie a oglądanie Waszych wyników mobilizuje do treningu.

Posiadam co prawda tylko pistolet pneumatyczny ale troszkę zmodernizowany Obrazek
Maksymalna energia ok.10J przy 4 pompnięciach.

Poniżej moje próby na dystanse 50-100m.
Obrazek
Obrazek
Postawa siedząca.

I najlepszy mój wynik póki co 46m stabilnie oparty o samochód.
Obrazek
Wyniki zrzutowane na podziałkę centymetrową z tarczą 14x14cm

Pozdrawiam, Włodek
FX Dreamline Compact .22, celownik Pard008s LRF
ODPOWIEDZ