Obrazek

Wyniki strzelań 50m i więcej.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

JohnAirGunner, Na początku zapraszam tutaj ;) http://www.e-tawerna.pl/viewforum.php?f=10 Zniknie Ci znaczek "nowy". Druga rzecz to..... dystans 50-100m. Zapytam nie pierwszy raz- po co? :D Dystans do 50m w zupełności wystarczy i zrobienie na nim dobrego skupienia, daje dużo satysfakcji. Wiatrówka w limicie i strzelanie na 100m nie bardzo do siebie pasuje :nie: .
Mariuszk
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2011, 17:08
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Mariuszk »

Moja tarcza 5 postów wcześniej, bez żadnej podpórki. A tu przeważnie wyniki/skupienie z podpartej. Czy jest ktoś kto strzela z takiej postawy/pozycji jak moja? Chciałbym wymienić się doświadczeniami, bo na pewno mam zaległości.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

mironTG na przykład :) tylko że Mirek często po świecie się szlaja, więc musisz się troszkę w cierpliwość uzbroić. Dany na pewno bez podpórki strzela, ale pewnie tarczek mu się nie chce wrzucać :hihi: Qbuś... nie, Qbuś raczej fotelikowo-krzesełkowe strzelanie preferuje :lol: Też bym postrzelał bez podpórki, ale..... :pirat: :lol:
A na poważnie, to sporo osób by się znalazło, tylko nie chce im się fotek wrzucić :maruda:
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

75m

Post autor: mironTG »

Właśnie z kolejnego serwisu wróciliśmy i czytam o długich dystansach. Już z wolnej nie strzelam bo karabinek waży 6kg. więc utrzymać takie monstrum to już sztuka chociaż nie jestem ułomkiem. To stare strzelanko na 75m. z podparcia. Kółeczko to obrys jednego grosza. HOGAN poczarował znowu karabinek i Grzesiu struga nową osadę, jak sprzęciorek wróci coś tam strzelę na LONG i wstawię fotki. Pozdrawiam zapaleńców dmuchawek. :D Na 100% po 8 strzałów, JSB Exact 4.52, HW 97 KTB Laepers x12.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Mariuszk
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2011, 17:08
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Mariuszk »

Skoro jest odzew, to powiedzcie Panowie jak składacie lewą rękę do strzału. :hm: Jestem praworęczny. Ja mam łokieć na biodrze, kciuk pod spust, palec wskazujący i środkowy na łożu. A jak to wygląda u Was? :lowca:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Mariuszk pisze:Skoro jest odzew, to powiedzcie Panowie jak składacie lewą rękę do strzału. :hm: Jestem praworęczny. Ja mam łokieć na biodrze, kciuk pod spust, palec wskazujący i środkowy na łożu. A jak to wygląda u Was? :lowca:
Ja mam łokieć na brzuchu, kciuk koło spustu, mały koło kabłąka , średni też gdzieś się tam błąka, fak się zaraz obok lokuje, a wskazujący manometr wskazuje.. :king:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Mariuszk
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2011, 17:08
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Mariuszk »

To teraz będę miał same dychy :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Tu masz wzorcowy przykład :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ze co ? Ze z Hatsana :hihi: . Może być Hatsan, ważne, że ftrafia :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

108 pisze:Januszu akurat to nie najlepszy przykład :maruda:
No, nie wiem ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

108 pisze:Januszu akurat to nie najlepszy przykład :maruda:
I nie kręć nosem, bo się na starość maruda robisz jak moja żona :hihi: Co Ci nie pasi na pierwszym foto? Kolor osady do bucików nie pasuje!? :lol:
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

I znowu marudzisz :hihi: A co ja mam powiedzieć po ostatniej FHC?
Awatar użytkownika
diacon-fox
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 789
Rejestracja: 23 lip 2012, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: diacon-fox »

108 pisze:Ja tam nie marudzę tylko wyników ostatnio nie ma...na FHC 9p. a ostatnio na strzelnicy to nawet szkoda gadać.
No to Dany witaj w klubie strzeleckich nieudaczników, ja też się do niego zapisuje bo mój TX mnie ostatnio wogóle nie słucha :D
Pro Sport + SWFA SS 10x42
S400 + Vortex Diamonback Tactical 4-16x44
Feinwerkbau 600
Beeman P17 + "kulminator"
M4 Full Metal kaliber 6mm
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Za to u mnie superek idzie, szczególnie z pistolca i z Hani. HW poczarowane przez Waldka poszło po osadę, jak wróci to zobaczymy co da się wykręcić na 50m. Jak ktoś ciekaw jaka będzie to na airgunserwis siedzi pod AA.
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
Awatar użytkownika
JohnAirGunner
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2016, 11:26
Lokalizacja: Nottingham

Post autor: JohnAirGunner »

[quote=Wiatrówka w limicie i strzelanie na 100m nie bardzo do siebie pasuje :nie: .[/quote]
10 strzałów na 95m. 7 dobrych, 1 poza tarczą (A4). Stabilnie oparty o samochód.
Obrazek
Do celowania nie musiałem używać patyków nad celem. Wystarczyło wziąć odpowiednią poprawkę w lunecie. Sporą, bo 12MIL.
Poza tym 10J czy 16J - różnica nie jest warta bicia piany. Przy zerze na 40 jardów, punkt uderzenia jest i tak 70cm poniżej punktu celowania. W moim przypadku opad to 125cm.
To tak na marginesie limitu albo i nie.
Pozdrawiam
FX Dreamline Compact .22, celownik Pard008s LRF
ODPOWIEDZ