Obrazek

Wyniki strzelań 50m i więcej.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Chcesz walca popsuć? Z hatsana można postrzelać na 50 m nawet bez tunigu i lunety trafi w tarcze od kbksu na 50m. Więc po dobrym tunigu może miec całkiem niezłe wyniki na dużych dystansach.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Dzisiaj, a w sumie wczoraj :P wykorzystałem piękną pogodę i wybrałem się do lasu:-)
Po pierwszych 15 minutach strzelania skończyło się na powrocie do sklepu po środek na meszki i komary bo nie dało się żyć,

Dobra godzinę mi zupełnie nie szło, trafiałem, ale nie tak jak chciałem, a na większych dystansach zupełna siewka.
Dopiero po pewnym czasie doszedłem do tego, że ściskam karabinek za mocno i po prostu wierzga mi w rękach :/ (stres czy coś ?? )
Później już miód malina.
Oto efekty:

50 metrów, JSB 4,52, 10 strzałów, CTC 39x17mm
Obrazek



50 metrów, JSB 4,52, 12 strzałów – dwa zerwałem – ctc 32x22mm. Dwa dni temu dostałem klej do gwintów i wyregulowałem sobie spust na pierdnięcie muchy no i jeszcze go do końca nie opanowałem.
10 strzałów które oddałem świadomie weszły w CTC 10x26mm, w tym 9 praktycznie koło siebie :)
Obrazek



80 metrów, jak powyżej, CTC 45x44 mm
Obrazek


No i finalne 100 metrów, CTC 57x79mm. Było 10 strzałów, bo odliczałem śrut więc albo gdzieś posiałem śrucinę, albo weszły dwie w jedną dziurkę – na tarczy widocznych 9 a strzału żadnego nie zerwałem

Obrazek



Jutro ciąg dalszy. Myślę, że z optyką x15 dałoby się zejść na stówie przynajmniej do CTC 40mm :)
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

z jakiej pozycjii strzelasz? ja ostatnio znalazłem dośc stabilną tzn. lewą ręką łapie coś stabilnego (drzewo, szafka,słup energetyczny itp) a na nadgarstku tej ręki opieram karabinek :idea:

Próbowałem strzelac z klęczącej - jest o niebo lepiej jak ze stójki ale troche sie jednak kiwam :lol:
Z kolana strzelac nie próbowałem bo sie mozna niezle ufajtolić na mokrej z rana trawie :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Daniel70
Posty: 144
Rejestracja: 18 sie 2006, 9:07
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Daniel70 »

A nie myślałeś o pozycji FT.
Kawałek niepotrzebnego materiału znajdziesz w domu, resztki styropianu też pewnie się znajdą.
Jak nawet mi udało się samodzielnie wykonać taką poduchę to na pewno dasz sobie radę.
Może wystarczy jakaś mała poduszeczka wkładana do futerału po wyjęciu wiatrówki.
Pozdrawiam
Daniel70
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Troche szkoda mi pokrowca bo kupiłem od Dronga :lol:
ale z jakąs starą poduszką musze dzisiaj isc na strzelnice :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Daniel70
Posty: 144
Rejestracja: 18 sie 2006, 9:07
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Daniel70 »

Tylko nie zrażaj się pierwszymi niezbyt celnymi strzałami i pewną pseudo niewygodą.
Trzeba się przyzwyczaić.

Hmmm.
Może warto byłoby założyć osobny temat.
"Komentarze do "wyników strzelań na ... "" aby tego tematu nie śmiecić.
Pozdrawiam
Daniel70
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Virus pisze:Myślę, że z optyką x15 dałoby się zejść na stówie przynajmniej do CTC 40mm :)
jasne, z powiększeniem x 24, co ja gadam - x 36 chciałbym mieć takie wyniki jak Ty teraz :) coś czuję że niedługo pobijemy PCP ;) :lol:
AA TX200 HC
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Hmm zaczyna się rywalizacja "on-line" - stąd Mariuszu Twoje stwierdzenie ujży światło dzienne :) - tak trzymać.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

myślę że wspólnie przekroczyliśmy jakąś barierę celnego strzelania z wiatrówek sprężynowych jakich na prawdę niewiele można ujrzeć w necie :spoko:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

Strzelam z dachu samochodu na pokrówcu :)

dzisiaj była powtórka do momentu kiedy zaczęło wiać:

80m - 9 strzałów.

Obrazek

100m - 10 strzałów

Obrazek


110m - 10 strzałów

Obrazek

Próbowałem w sumie do 130m ale wyniki uzyskane nie nadają się do publikacji :P
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jasny gwint chińskiej wiatrówki :evil: - nieźle, super wyniki, ja może jutro zaraz po nocy się skusze, mam nadzieję że pogoda się nie popsuje, może uda mi się kolegę wyciągnąć z S400 :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Miejsce strzelnica sportowa ZPKS Gwardia 50 m pierwsza tarcza z nakładką ala tłumik od HW 100

Obrazek

druga bez niego

Obrazek

pozycja klecząca FT

wnioski: Czarne pole na tarczy od KBKS jest za duże oraz nakładka zmienia tor lotu
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zgadza się, duże czarne pole jest niepraktyczne jak dla mnie dlatego zrobiłem sobie tarczkę....zresztą ją masz ;) a wynik ok :spoko: i na pewno będą jeszcze lepsze :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Drugi maja dniem flagi, więc flagowy od dziś dystans czyli optymalnie 50m, lekki wiaterek, mała rozgrzewka i w/w dystans z podpórki, szło tak sobie, Exact 4,53, tarcze mają 86mm średnicy:

Obrazek

najlepszy wynik na ponad 160szt śrutu (po 10 do tarczy):

Obrazek

myślę sobie: a co mi tam, strzelę jeszcze jedną ;) cel - mała kropka narysowana markerem pod powyższym wynikiem, poszło pierwotnie 6 strzałów, aby nie popsuć skupienia uwieczniłem tą szóstkę na foto:

Obrazek

pozostałe 4 strzały pod dość dużą presją :evil: bałem się ze popsuję wynik no i popsułem, jeden uciekł za bardzo w prawo, mimo wszystko warto było strzelić po raz ostatni, nie dałbym wiary nikomu kto by mi wmawiał że możliwe jest skupienie z Huntera dziesięciu strzałów z 50m poniżej 30mm :)

Obrazek

całość wygląda tak na kartce z zeszytu:

Obrazek
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Celny Gamoń :D pozazdrościć wyniku :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ