Obrazek

Wyniki strzelań 50m i więcej.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dzisiejsze z podmuchami, lekkie ale były:

http://stworek5.fotosik.pl/albumy/176433.html

99,5m po 10 strzałów, na jednej jest chyba 9, Exact 4,53 siedząc z kolanka, kurczę - muszę spróbować z podpórki ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

gdzie taką tarcze można znaleźć teszzzz chcę spróbować :D
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

tarczę sam robiłem w wordzie, adres Tawerny już też jest zmieniony ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

a udostępnisz ją gdzieś? Chętnie zobacze co mój harry potrafi na tej odległości :D
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dobra, ostatnia tarczka - pora na pozostałych strzelców chyba że trafi się super skupienie ;), 99,5m, Exact 4,53, nieśmiała podpórka z kilku kawałków pustaka, 20 strzałów, 19 w kartce, 16 w punktowanym :)

Obrazek

podsumowując: nikt mi już nie powie że ze sprężynki nie da się celnie strzelać na 100m :)

P.S. właśnie przed chwilą miałem dość dziwne pytanie, czy na tarczy najpierw narysowałem te kropki i potem w nie strzelałem :lol: :lol: :lol:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

w takim razie moja kolej :) wklejam coś, co juz napisałem kiedyś a nie miałem czasu tego zamieścić.

W związku z tym, że ostatnio zostałem „zaatakowany” :P gdy napisałem, że opad z luf HW jest mniejszy niż normalnie przeprowadziłem testy. Przestrzelałem krótko rzecz biorąc karabinek na dystansie od 50 do 100 m.
HW97K, moc ~17J, dokładnie nie wiem, bo nie mam chrono.
Drugie zero zero ustawione mniej więcej na dystansie ~48-49m. Pierwsze nawet nie wiem :)
Śrut exact 4,52.
Oddałem na każdym dystansie po 10 strzałów i jako średni punkt trafienia przyjmowałem punkt przecięcia się przekątnych prostopadłościanu CTC.
Oto wyniki testu:

Obrazek


+ opad na 100m przy tak ustawionym karabinku: 60cm

wszystkie wartości zmierzone rzetelnie miarą.

Sprawdzałem w airgun-ie ile żuli musiałaby mieć dmuchawka i wartości zaczęły się pokrywać przy wartości ~34J (już dokłądnie nie pamiętam)


Dla dystansu 100m zdążyłem oddać tylko 8 strzałów. Robiło się już ciemno i dalsze
strzelanie nie miało sensu. Pewnie CTC byłoby trochę większe gdybym dojechał do 10.



no i tarcze:

50m

Obrazek

60m
Obrazek

70m

Obrazek
80m
Obrazek

100m - już miaem ją wyrzucać do śmietnika :P
Obrazek
gdyby nie jeden paskudny odskok byłoby jeszcze lepiej :)



Widać, więc bardzo wyraźnie, że przy podobnej mocy opad jest mniejszy o około 30-40 cm. Wnioskuję zatem, że winowajcą tego jest mniejsze nacięcie kielicha śruciny przez co wytraca ona prędkość znacznie wolniej.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

a teraz niech zamiesci ktos taki test ale z wynikami z rysowanki ~17J może być ciekawie :hm: :)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

przydałoby się.
Kiedyś chyba ravkill stwierdził na iwebie, że lufki hw są najbliższe rysowankom.
Przy przesiadce z czegoś, co ma "standardowy" opad, ma sie wrażenie jak by ten karabinek miał znacznie więcej jouli, a wcale nie ma
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Nie wiem czy pamiętasz ten korek PET w którym siedział wbity śrut wystrzelony z BMK30 - tam lotka wygladała jak wiatrak, ciekawe jak to wpływa na opad :hm:

Po jaką cholere producenci robią tak masakrycznie głębokie i szerokie bruzdy gwintu to ja nie wiem.. W rysowance są dosłownie rysy i potrafi to rokręcić śrut,a wiec spełnia swoje zadanie, wiadomo przecież ze im wieksze zniekształcenia srutu tym gorzej :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no robią i nic na to nie poradzicie :-]
mi tam sie podoba strzelanie z HW :) przy takim zerze na 50m strzelam na 100m 2,5-3 kropki w leapersie wyżej, czyli niewiele :-)

[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2007 22:38 ]
na 150m całkowitym dołem lunety udało mi się trafić w coca-cole 2L. Jak na razie dalej nie strzelałem. Chcialem powtórzyć ów test ale pogody nigdy nie ma :( a musi być bezwietrznie
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

super wyniki Mariusz, moja strzelnica ma więcej jak 100m ale niestety na stu jest przedzielona mórkiem... no nic, stówka to też nie tak mało. Swoją drogą rozebrałem, karabinek, przegląd, smarowanko itd. i sprężyna troszkę już jakby siadła, podłożyłem krązek z teflonu ok 2cm, nie wiem czy zero dalej mam na 50m bo strzelałem tylko na stówkę ale opad zmalał do ok 50-60cm (5-6 DOT-ów), znów jest chyba mały kłopot z mocą... ale strzela się suuuper ;) Piotrek, czekamy na Ciebie :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

ja mialem po prostu takie subiektywne odczucie jak sie przesiadalem na to HW z gamonia. Gamoń miał pełną moć, dziurawił rynny, Kupilem hawajke, zaczałem strzelać i myślę tak: "kurde, albo ta wiatrówka ma swoje prawidzie 295m/s, albo nie wiem"
Później ją rozbierałem i okazało się, że sprzedający mówił prawdę. Miała zamontowany zestaw tunigowy i tylko jeden dystans chyba z 4.

[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2007 23:27 ]
czyli ustawiona ~17J.
Swoją drogą juz mam dogadane z Hoganem, że jak będę miał fundusze to ją wysyłam. Będzie montaz ślizgów na tłoku i korpusie tłoka, stoczona uszczelka o 2mm, zamontowane wkładki do separatora, żeby zamienił sie w tłumik oraz prawdopodobnie zestaw 2 sprężyn (patent z FWB) zamiast jednej :) wtedy to dopiero będzie miód :D
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

stworek5 pisze:Piotrek, czekamy na Ciebie :)
OKi - nie ma sprawy, będą testy, pierwsze sensowne strzelanie już za mną ale o wynikach potem, teraz jade na egzamin ;( Mam nadzieje ze zdam :PP
Pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Po Waszych wynikach zastanawiam się nad podłożeniem H80S pod walec drogowy :/
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Coby wyprostować lufe? :evil:
ODPOWIEDZ