Obrazek

Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: Qbuś »

Skończyłem próby "warsztatowe" regulatora ciśnienia do karabinków typu Prosport, TX, HW, LGU i innych posiadających ruchomy cylinder.
Regulator jest wspomagany kapsułą CO2, która wystarcza na stabilizację ok. 300 strzałów przy prędkości wylotowej 247m/s z minimalną odchyłką. Przy czym napięcie i jakość oryginalnej sprężyny nie jest ważne, regulator sam ustala najlepsze parametry, i niweluje odrzut praktycznie do minimum.
Konstrukcja dość prosta w adaptacji, jednak wymaga dość precyzyjnego umieszczenia i podłączenia do sprężyny.
Regulator jest dość prosty w wykonaniu i nie drogi, można go wykonać w domu z materiałów ogólnodostępnych w sklepach z hydrauliką siłową i zbytnio nie ingeruje w system karabinka, jedynie pojemnik na co2 trzeba umieścić w kolbie, co w drewnianych konstrukcjach jest związane z wierceniem dużych dziur ;) .
Dzisiaj z Kamazkiem zrobimy próby terenowe z dokładnymi pomiarami i testami, jeżeli wypadną pomyślnie, zamieszczę dokładny opis ze zdjęciami, wymiarami i sposobem na adaptację w karabinku :D .
Proszę pytać, wyjaśnię wszystkie niejasności.
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: kamazek »

No Qbuś, nie poznaję kolegi !
Widzę, że idziesz w ślady najlepszych tjunerów, o mnie nie wspominając :)
Jeżeli dzisiejsze próby terenowe udadzą się, rozpocznę próby nad adaptacją Twojego pomysłu do wiatrówek typu B-3, są w końcu też z ruchomym cylindrem !
Oczywiście, jeżeli dostanę Twoją zgodę na wykorzystanie tego pomysłu, a nie są to tanie rzeczy :nie:
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
janusz22551

Re: Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: janusz22551 »

Qbuś, a gdyby tak zamiast kapsuły CO2, zaadoptować kartusz np. z hatsana? Można by wtedy zamiast 300 stabilnych strzałów, odpękać cały sezon :D
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: foxrysza »

Rozmawiałem z Qbusiem na ten temat i wyszło na to że mała kapsuła CO2 będzie najmniej inwazyjnym rozwiązaniem.
Planowany był wstępnie mały kartusz od pistoletów PCP , ale byłby na zewnątrz karabinka i kiepsko by to wyglądało a małą kapsułkę CO2 można ukryć w kolbie.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Re: Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: mimut »

A może by tak podłączyć wężyk w miejsce kapsuły i podłączyć do 2l butelki z pepsi :hm: Butla na plecy i przy każdorazowym leżaku czy kleczaku nastąpi samoistne ładowanie CO2. A po zawodach będzie jeszcze czym popić np grilla :jem:
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: kamazek »

Wy sobie tutaj jakieś śmichy robicie, a ja dzisiaj widziałem wynalazek Qbusia i faktycznie działa !
Wymaga jeszcze dopracowania, ale ma potencjał !
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: foxrysza »

Kamazek
Wrzucił byś jakiś żeczowy opis i wrażenia a może jakieś zdjęcie.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
kamazek
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
szpecjalista od GPK Zasłużony 2021
Posty: 3162
Rejestracja: 10 sie 2016, 7:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: kamazek »

Mam zdjęcia tego prototypu, ale na prośbę Qby nie mogę ich opublikować.
Najprawdopodobniej, tutaj już za moją namową, twórca wystąpi o ochronę patentową tego systemu.
Musi jednak, raczej po konsultacjach technicznych, wprowadzić zmiany w prototypie, jest kilka elementów projektu, które nawet dla mnie, laika, wymagają poprawek.
----------------------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :spoko:

Moje zabawki ASG :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulator ciśnienia do Prosporta i podobnych.

Post autor: Qbuś »

Obrazek :PP
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ