Obrazek

Nowy HW97 by Dębowy

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chleb0
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:37
Lokalizacja: Chełmno

Nowy HW97 by Dębowy

Post autor: Chleb0 »

Witam, nie wiedziałem gdzie temat założyć, więc jeśli popełniłem błąd proszę administrację, o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Dziś dotarł w końcu mój upragniony HW, i po prostu WoW, Ogromne podziękowania dla Pana Maćka aka Dębowego, miły i rzetelny kontakt, wszystko dograne na ostatni guzik polecam tego sprzedawcę z całego strzeleckiego serducha. Po kilkudziesięciu strzałach z "Chinki", około 1 paczki jsb exact z pudełkowego Harego 125, jestem w szoku, niebo a ziemia.
Minimalny odrzut i co najważniejsze bardzo dobra celność, po wstępnych przymiarkach na 10m, oto moja najlepsza tarczka przy zerowaniu na 30m (DOC) z pierwszym trafionym kapslem z tej odległości :). No po prostu musiałem się pochwalić :)
P.S Pytanko amatora, czy jeśli wyzerowałem Doc-a na 30 metrów przy X6 zoomie (jak dla Mnie najlepsza ostrość krzyża była ) to jeśli zmienię powiększenie to "0" się nie zmienia na tym samym dystansie?, już ciemno sie robiło i nie zdążyłem przetestować .

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Chleb0 pisze:jak dla Mnie najlepsza ostrość krzyża była
W DOC-u, jak i w innych lunetach "ostrość krzyża" ustawia się pierwszym pierścieniem na okularze (tym na samym początku lunety od strony oka)
http://img22.staticclassifieds.com/imag ... laskie.jpg


, a kręcenie powiększeniem może powodować przesunięcie "zera" (to częsta przypadłość tańszych lunet). Najlepiej ustawić lunetę na powiększenie, które najbardziej odpowiada, ustawić ostrość krzyża (każdy może widzieć inaczej, więc to sprawa indywidualna) , wyzerować na np. 25 metrów i nie kręcić więcej, tylko strzelać, uwzględniając "poprawki na dotach" (kropki na krzyżu) :D .

Ps. Fajnie, że karabinek ci się podoba i robi ładne skupienie :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Chleb0
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:37
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Chleb0 »

Hmm, to coś się pogubiłem, bo myślałem że ostrość krzyża na danym zoomie, przy konkretnym dystansie to paralaksa :(, ogólnie na x9 na dalszej odległości widziałem normalnie doty, na 30 metrach już nie, no nic jak będę miał chwilkę to spróbuje wyregulowywać tak jak Mówisz (ogólnie coś tam próbowałem tym kręcić ale nie mogłem ruszyć z miejsca tego 1 pierścienia, mocno trzyma.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Chleb0 pisze: (ogólnie coś tam próbowałem tym kręcić ale nie mogłem ruszyć z miejsca tego 1 pierścienia, mocno trzyma.
Dokładnie tak, jak Qbuś pisze. Ty masz pewnie wkręcony maksymalnie na minus. Musisz nim troszkę pokręcić i ustawić pod swoje oko ;) . A tak przy okazji, to musimy się kiedyś "ziomku z miasta zakochanych" umówić na wspólne :uzi: :killer2: . Ty, Kamil i ja (+ mój syn i córka), to już mała grupka na fajną zabawę :D . Gratuluje fajnego sprzętu ;) :up:
Awatar użytkownika
Chleb0
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:37
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Chleb0 »

Pewnie można się spotkać, nauczycie mnie co i jak :)
HW97 black ''Dębowy'' + DOC
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Wstępnie z Kamilem planowaliśmy czerwiec w Łabiszynie. Troszkę byś miał daleko, ale przecież można znaleźć jakiś kompromis :hihi:
Awatar użytkownika
Chleb0
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2016, 21:37
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Chleb0 »

Łabiszyn, to około 100 bym miał, nie jest tak daleko :)
HW97 black ''Dębowy'' + DOC
Awatar użytkownika
MI-6
Posty: 122
Rejestracja: 15 paź 2012, 7:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MI-6 »

Janusz, a tak mniej więcej jaki termin?
Z Gdańska daleko nie ma, można by was nawiedzić :D
HW97KT + Burris Timberline 4.5-14x32
FWB LP100
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

:D Było by fajnie :D . Może by wtedy skorzystać z miejscówki kuj-pom grupy w Koronowie? Mieli byście bliżej. Dla mnie po prostu czerwiec, a która niedziela, to już Wy dopasujcie. Ja się dostosuje :)
Awatar użytkownika
limak000
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:16

Post autor: limak000 »

Mi najbardziej pasuje niedziela :) jakakolwiek w czerwcu.
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

:D To Leszek i Sławek niech rozkręcają temat dalej :D
ODPOWIEDZ