Obrazek

Wyniki strzelań do 25 m

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
jeryho
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:49
Lokalizacja: Barcin

Post autor: jeryho »

Witam w Nowym Roku
Na początek małe alibi : strzelam od 3 miesięcy i są to moje najlepsze wyczyny .
wiatrówka to Hatsan 90 QT z niewielkimi przeróbkami - ertalonowa prowadnica, zmniejszona waga tłoka czekam na opinie
Obrazek
Obrazek
HATSAN 90 STG QT +PP 3-9X40 AQ
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Na 15m słabo, ale 25m to już jest to :king: Gratulacje.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Super, skupienie w okolicach 1,5cmm na 25m to na 50m około 3cmm a to oznacza że dobry strzelec obskoczy tor HFT z niezłym wynikiem oscylującym w okolicy 90% skuteczności co nie rzadko zapewnia miejsce w pierwszej trójce lub blisko podium. Poziom satysfakcji z użytkowania wymieszany z taniością Hatsana stawia go bardzo wysoko wśród popularnych wiatrówek w Polsce, rzekł bym że jest na kolejnym miejscu po po HW i AA a zapłacić za niego trzeba 20% ich ceny :)
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
jeryho
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:49
Lokalizacja: Barcin

Post autor: jeryho »

Przy strzelaniu z 15m trzymałem zbyt luźno karabinek zauważyłem że podczas strzału przekręca się lekko w lewo .Na 25 m strzelałem już z mocniejszym chwytem za łoże,chyba muszę zastosować podkładki ślizgowe na sprężyne

[ Dodano: Sob 04 Sty, 2014 15:41 ]
Marcinie dzięki za pochwałę ale to są jak na razie moje najlepsze wyniki zazwyczaj jest ciut gorzej no i dodam że strzelanie wychodzi mi tylko ze stabilnej podpórki pozycja stojąca to katastrofa z klęczącej troche lepiej z 47m 5/10 w puszkę po browarku się uda
HATSAN 90 STG QT +PP 3-9X40 AQ
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Im więcej będziesz strzelał tym Twoje wyniki będą lepsze, po takim teście wiesz co można wyciągnąć na dzień dzisiejszy ze strzelca i karabinka, teraz dąż do tego by te wyniki były powtarzalne.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

jeryho pisze:strzelanie wychodzi mi tylko ze stabilnej podpórki pozycja stojąca to katastrofa z klęczącej troche lepiej z 47m 5/10 w puszkę po browarku się uda
Się nie przejmuj ,wszyscy mamy tak samo, tylko nie każdy się przyznaje :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

Strzelane drugi dzień ( w sumie siódma tarcza od zakupu ) siedząc wygodnie z podparciem
25m
hatsan 90
10 strzałów JSB exact 4,51
delikatny wiaterek :).

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Całkiem ładnie. Z takim wynikiem możesz już próbować sił w HFT.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Hatsan AT44. energia 10Jouli strzelane ze statywu.
Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No.. a ja wypakowałem swój zestaw startowy* z pokrowca.. i z pewną dozą nieśmiałości zacząłem zerować lunetkę.. Najpierw ( na zimno) sprawdziłem mu prędkości i okazało się że stabilnie trzyma 224-229 m/s .. :zdziwko:
Wystrzelałem z niego ponad 2k śrutu a ostatnie 1,5 roku odpoczywał w kącie.. więc.. całkiem nieźle :)

No i naprzód.. zerowanie - Obrazek .. Ups.. nie ten fotek.. :hihi: Obrazek Obrazek
No, porobiłem w sumie fotki zbiorcze Exacta i KTK .. w celach porównawczych.. niestety jakiś łosiek mi ostrzelał 35tki.. :maruda:
Ale KTK mi nawet fajnie wyszło.
Jeszcze tylko exacta na 50m strzeliłem tak "dla funu" Obrazek i to by było na tyle..

Exacta strzelałem najpierw i dla tego tak kiepsko poszło.. Nie dość że był wiatr, w porywach dość silny, to jeszcze po ponad rocznej przerwie w strzelaniu z Harnasia miałem straszną biedę się powtarzalnie składać..
Ten KTK ma potencjał.. ale dobrze by go było przepuścić przez jakiś sortownik kalibrów, bo niektóre peletki wchodziły do portu ładowania ciasno, a niektóre luźniuutko.. :hihi:

Jak kiedy będę miał dzionek na testy, to postrzelam z Hatsana porządnie, tak, żeby się przyzwyczaić do jego humorów i niskiej baki.

Ale fajnie było wrócić " do korzenia".. :)

* - Hatsan 55 Cekausowo-Alchemikowy i DOC
Ostatnio zmieniony 15 mar 2014, 21:31 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Red pisze:Super, skupienie w okolicach 1,5cmm na 25m to na 50m około 3cmm
A na 100m skupienie 6cm, na 200m skupienie 12cm . Marcin chciełbym mieć takie skupienie z "kałacha" :lol: Wydaje mi się, że "TO" tak nie działa ;(
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

No cóż...., jeszcze musisz ćwiczyć kolego. Takie wyniki są fajne dla strzelającego z B2 :hihi:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Luteres
Posty: 63
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Luteres »

Po pięciuset śrutach przepuszczonych przez Hatsana 90 oto jedna z tarcz, które udało mi się wystrzelać. Rozumiem, że przy znawcach tematu to śmiech na sali, ale po tym co miałem z B3 jestem bardzo dumny z tego wyniku :)

Odl. 12m, stojąca bez podparcia, delikatny wiaterek.

http://oi61.tinypic.com/23vnl3k.jpg
Zainteresowany HW40.
Awatar użytkownika
sindbad
Posty: 737
Rejestracja: 24 sty 2008, 13:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sindbad »

Luteres pisze:Rozumiem, że przy znawcach tematu to śmiech na sal
Dlaczego? Niezły wynik :)
"kto nie szanuje własnej armii,będzie musiał szanowac obcą"
HFT Beaver
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Wiadomo, że można lepiej, ale ze "stojącej bez podparcia" i w dodatku do tarczy to wynik "obiecujący poprawę", źle nie jest, wszystkie w tarczy, teraz wystarczy abyś celował w środek i się nie spieszył, najważniejsze, że wynik ciebie satysfakcjonuje i nasze opinie cię nie zniechęcają :D . Ja ze "stojącej bez podparcia" nawet nie próbuję, bo wiem, że nie trafił bym połowy tego co ty :? .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ