Obrazek

Wyniki strzelań do 25 m

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Fajnie Daniel!
Do tej lupki założyłbym niższy ,montaż .. z więcej niż jedną śrubką.. i powinno pomóc przy składaniu do strzału.. ;)
A to że Harnaś daje radę.. Weź na piknik i podeślij Maćkowi - będzie lepiej.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Daniel podpadłeś ! :maruda: Jak możesz tak w środku tygodnia chodzić na strzelnicę i kiełbachy smażyć !!! :ban:
Ps. Napisałem to z zazdrości oczywiście :PP .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Gincoo
Posty: 233
Rejestracja: 07 lut 2014, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gincoo »

Kiełbasek i ogniska zazdraszczam :D
Faktycznie dobry wynik jak na prawie pudełkowego turka.
I nie jest to to takie filigranowe jak slavie :lol:
Obrazek
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

Pora coś wrzucić od siebie, wystrzeliłem dziś cały kartusz i to chyba najlepsza grupka .
Biorąc pod uwagę to że karabinek mam od niedawna jestem zadowolony :D

Z racji tego, że jestem nieobyty z PCP może ktoś mi odpowie czy to normalne, że na różnych ciśnieniach śrut lata inaczej (strzelam tylko 200-100 bar jak instrukcja przykazała). Jak dla mnie ten rozrzut jest dość spory (np na 120bar w porównaniu do 180), nie to żeby każdy śrut leciał inaczej bo po tarczy widać, że w miarę jest skupione ale następna grupka była w innym miejscu mimo, że celowałem podobnie. To normalka czy mam szukać problemu gdzie indziej np w lunecie?
Ostatnio zmieniony 14 sie 2015, 19:50 przez raptowny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Owszem, niestety to normalne.
Mniej istotne jest ciśnienie w kartuszu, a bardziej jakie jest w danym momencie ciśnienie strzałowe.
Budując zawory do pecepów konstruktorzy starają się je tak zbalansować, żeby w pewnym zakresie ciśnień występowała maksymalna powtarzalność.
Ale często efekty są dyskusyjne, choćby w darzonych bałwochwalczym kultem AirArmsach s400.
Hatsany też mają z tym problemy.
Dużą część rozważań filozoficznych przy tuningu poświęca się wypłaszczeniu charakterystyki jak najdłuższej serii strzałów.
Np. w w moim AT udało mi się 6 lat temu uzyskać 80 strzałów z rozrzutem 5 m/s, i to w zakresie 190-110 barów, ale przy energii 14.5 J. Niestety - w Hatsanach zawory są dość rozrzutne i powietrzożerne i zejście przy energii okołolimitowej do wartości ponżiej jednego bara na strzał jest karkołomne.
Np. taki Logun Solo/FX ma fabrycznie bardzo stabilne ok. 60 strzałów okołolimitowych, przy malutkim kartuszu, zresztą FX-y są bardzo dobre w stabilności zaworów.
Prościej problem histerezy ciśnień rozwiązuje się stosując w pecepach regulatory ciśnienia, dające zawsze to samo ciśnienie strzałowe. A i tak w niektórych i to dość cenionych marek histereza potrafi spieprzyć skupienie.
Oczywiście skoki cisnienia wpływają na szybkość śrutu i celność.
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

haenel 312 i 18 metrów.

Obrazek
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Spirit pisze:haenel 312 i 18 metrów.
Z przeziernika (dioptera) , czy muszka, szczerbinka ?
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Spirit
Posty: 378
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:15
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: Spirit »

Z dioptera. Jest w opisie zdjęcia.
AT44-10S cal.22 + PP 4-12x50 AO
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

"Sorry" :) Zapatrzyłem się na dziurki :bobas: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
raptowny
Posty: 51
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: raptowny »

martiusx pisze:Owszem, niestety to normalne.
Mniej istotne jest ciśnienie w kartuszu, a bardziej jakie jest w danym momencie ciśnienie strzałowe.
Budując zawory do pecepów konstruktorzy starają się je tak zbalansować, żeby w pewnym zakresie ciśnień występowała maksymalna powtarzalność.
Ale często efekty są dyskusyjne, choćby w darzonych bałwochwalczym kultem AirArmsach s400.
Hatsany też mają z tym problemy.
Dużą część rozważań filozoficznych przy tuningu poświęca się wypłaszczeniu charakterystyki jak najdłuższej serii strzałów.
Np. w w moim AT udało mi się 6 lat temu uzyskać 80 strzałów z rozrzutem 5 m/s, i to w zakresie 190-110 barów, ale przy energii 14.5 J. Niestety - w Hatsanach zawory są dość rozrzutne i powietrzożerne i zejście przy energii okołolimitowej do wartości ponżiej jednego bara na strzał jest karkołomne.
Martiusx, interesuje mnie 17J i poprawienie prędkości wylotowej +/- 5m/s w celu zwiększenia powtarzalności trafień , jest to do osiągnięcia w at44 stosując regulator?
No i czy orientujesz się jaki byłby tego koszt?
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarek powraca »

A oto moje wybryki przedwczoraj na 25m. Śrut exact 4,51, sprzęt ten co niżej. Pozycja klęcząca niepodparta. Średnica pola "10" to 15mm. Jak oceniacie? :D
Obrazek
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jarek powraca pisze: Jak oceniacie? :D
49 :D :spoko:
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Jarek powraca
Posty: 70
Rejestracja: 24 kwie 2014, 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarek powraca »

Hehehe, długo się wahałem 48 czy 49. Dzięki za rozwianie wątpliwości. :-)
Że stojącej u mnie tragedia jest obecnie. Ręce latają strasznie i pozycji wygodnej nie mogę opracować :maruda:
Był (2007-2013): Hatsan mod. 70 + full Alchemik + Point Precision 3-12x42 AO
Był (2014-2019): HW 95 Lux a'la Alchemik + DOE 3-9x40 AO
(2019 - 2021): rozbrojony
(2022 - obecnie) : Haenel 303 - odrestaurowany 35 latek :)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Jarek powraca pisze:długo się wahałem 48 czy 49
Podłóż pod tarczę (przed strzelaniem) jakąś "tekturkę" czy coś, wtedy dziurki wychodzą ładniejsze :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Mimo że mocno dmuch, wybrałem się w piątek postrzelać. Zabrałem ze sobą śrut KTK grzybek z myślą, że poćwiczę branie poprawek. Siedząca z podpórką, 25m no i KTK potrafi zaskoczyć :zdziwko: . Później jeszcze próbowałem na 40m ale tego lepiej nie pokazywać :hihi: . Pytanie tylko czy to wina śrutu, wiatru czy strzelca? A może wszystko razem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ