Hatsan STRIKER EDGE STG z Vortexem

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
108

Post autor: 108 » 25 cze 2013, 10:12

yamrt pisze: Uważam też , że wszelkie przeróbki " strajkera " ( spust dociążanie i inne pierdoły ) nie mają sensu ...
Pozwolisz kolego że będę w opozycji do Twojej opini a jako przykład podam karabinek który dobrze znam a i kolega też zna ... Hts, przed i po robocie.... jest różnica? Striker to też hatsan więc zawsze mozna coś poprawić i choć masz rację że "ferrari" to nie będzie to jednak zawsze można coś z tego wycisnąć ;)

Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Kontakt:

Post autor: debowy » 25 cze 2013, 10:23

Dany108 pisze: Spust

Bez regulacji. To najwiekszy mankament tego karabinka. "Niby" dwustopniowy i o ile pierwszy stopień jest ok to tam gdzie juz powinien nastapiść strzał to trzeba jeszcze sporo go pociagnąć. Fatalny, droga spustu jest jak kosmos, nigdy sie nie kończy :nie:
Daniel. Z tyłu języka spustowego jest sirubkia, która powinna podnieść zapadkę i skrócić drogę spustu. Jeśli jej nie starczy, można dać dłuższą, a teraz nie pamiętam, czy dałem do tego egzemplarza. :hm: W każdym razie matchowy nigdy nie będzie, ale regulację posiada. ;)

W karabinkach, które robię, nigdy nie reguluję spustów, tylko poleruję i umożliwiam prawidłową regulację. Kiedyś robiłem je przyjemne i leciutkie, do czasu kiedy ktoś sobie postrzelił psa przyzwyczajony do spustu z Lidera.

yamrt

Post autor: yamrt » 25 cze 2013, 10:45

Kolego magiczne słowo i mroczny obiekt pożądania wszystkich "pieniądze " . Kupujesz strajkera chyba 420 zł +sprężyna gazowa (strzelam nie wiem ile) 200 żł + poprawki +osada , jak bym nie liczył jestem w okolicach 1200 :!: :wooo: Pomyśl co możesz kupić używanego za te( magiczne słowo ) pieniądze i z jakiej półki .No chyba że jesteś pasjonatem lub jesteś (manualny) i wygrzebiesz sobie sam .
Zrobisz to wszystko zdobędziesz uznanie kumpli szacunek i nadal będziesz miał hatsana , który będzie strzelał mniej więcej bardziej mniej niż więcej . Miałeś więc wiesz a może zapomniałeś , wyparłeś z pamięci jak się nie" wtrafiało " 25 na m z winy karabinka a śrut leciał torem pocisku krążąco -błądzącego
Grupa "Beaver"

Awatar użytkownika
108

Post autor: 108 » 25 cze 2013, 11:20

Krzysiek, pamiętaj ze głównym odbiorcą niskobudżetowych sprężyn czyli też hatsana jest adept strzelectwa który po początkowym zachwycie poprzestaje na strzelaniu "grillowym", czasami głównym powodem ( niestety) jest chęć posiadania plujki za pomocę której może eliminować drobne zwierzaki w swym obejściu :nie: ( nie chciałbym uogólniać ale niestety tak jest*). Zobacz że taki "adept" w większości nie chce sprzetu z drugiej ręki, dopieszczonego itp koncentruje sie na nowym i silnym karabinku. Poprzestanie więc na sprzecie nowym i nic nie będzie zmieniał ( no moze czasami coś tam zrobi by karabinek był fajniejszy).
Nie jest to zarzut czy nie daj Boże chęć pokazania że "grillowe" strzelanie to coś gorszego bo przecież wiatrówki to nie tylko sylwetki i hft. Striker jest (subiektywna opinia) karabinkiem do działkowej rekreacji i tak jak napisał Przemek z ambicją ( tą ambicję daje mu Vortex).

P.S Maciek , mozliwość regulacji to dobra wiadomość ;)

* - W Polsce polowanie z wiatrówek jest zabronione i najczęściej kończy się kontaktem z wymiarem sprawiedliwości :cisza:

Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Kontakt:

Post autor: debowy » 25 cze 2013, 11:50

yamrt pisze:Kolego magiczne słowo i mroczny obiekt pożądania wszystkich "pieniądze " . Kupujesz strajkera chyba 420 zł +sprężyna gazowa (strzelam nie wiem ile) 200 żł + poprawki
Faktycznie nie wiesz ile :!: Striker Edge z Vortexem kosztuje surowy 498 zł, po moich poprawkach by kosztował prawdopodobnie mniej niż 600 zł.
yamrt pisze:Miałeś więc wiesz a może zapomniałeś , wyparłeś z pamięci jak się nie" wtrafiało " 25 na m z winy karabinka a śrut leciał torem pocisku krążąco -błądzącego
Nie zapomniałem, a wręcz przeciwnie, staram się swoją pracą żeby inni mieli radość ze strzelania (i trafiania). :cisza:
yamrt pisze: +osada ,
Osadę wystarczy dociążyć jak powiedział Przemek. A jak komuś nie pasuje osada, to kupuje np Hatsana 90 z Vortexem za... 600 zł u nas.

yamrt

Post autor: yamrt » 25 cze 2013, 12:00

Dobra Daniel koniec polemiki każdy z nas ma rację , znasz moje zdanie na temat hatsana i nie zmienię go . Bo z hatsana cieszyłem się dwa razy kiedy kupowałem i kiedy sprzedałem .
Wróćmy jednak do srajkera - karabin jest jaki jest ale z vortexem fajnie się z niego strzela , łatwo naciąga w spiner na 22 m trafiłem ale czy bym go kupił - NIE bo ja tylko z pcp a gdybym chciał rekreacyjnie ( przy grillu ) ze sprężyny to HW 30 :)

[ Dodano: Wto 25 Cze, 2013 13:10 ]
Maciek mój post był skierowany do Daniela i zapewniam , ze nigdy nie negowałem Waszych umiejętności stworzenia z byle jakiego karabinka czegoś strzelającego w miarę poprawnie . :)
Grupa "Beaver"

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 25 cze 2013, 12:39

Krzysiek.. ja dzisiaj założyłem na C,K,USoewgo Harnasia 55 mojego burka.. łoo.. muszę się na strzelnicę przejechać, bo choć wcześniej była różnica - teraz na 13m nie ma żadnej.. ze stabilnej postawy robię 5mm dziurkę. Może 6mm. Jak z TXa.. Wygląda na to, że Leapers mi bruździł bardziej niż karabinek.
Coś mi się zdaje że Harnaś dostanie II szansę.. :)
No.. se nie myślcie że TXa sprzedam.. :PP
Ale dostanie szansę.. na polepszenie opinii w moich patrzałkach.. i podniesienie ceny przy sprzedaży.. :)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

yamrt

Post autor: yamrt » 25 cze 2013, 13:00

Piotrek to jak harnasia chcesz sprzedać to i burek Ci nie potrzebny nie będzie a ja go chętnie w ramach poznawczych przytulę :) ale zalet harnasia nie chcę smakować .
Grupa "Beaver"

Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1

Post autor: Cortez » 25 cze 2013, 13:37

...dozbieraj i kup Slavię.... :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 25 cze 2013, 15:02

Krzysiek.. ja o Hatsanie mówiłem.. a Burek choćby i w celach zajebistnych w rodzinie zostanie..
Qp że se swojego Burasa! :PP
I Slavię.
:)

Ps.. a niby czemu się tak Harnasia wzdragasz przytulić?
Dyć plomb już nie potracisz, więc o co chodzi??
;)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

yamrt

Post autor: yamrt » 25 cze 2013, 16:53

Mamutowicz pisze:Dyć plomb już nie potracisz,
Właśnie zakończyłem długo trwałą i dość kosztowną kurację uzębienia i stałem się oszczędny :lol:
A co do" harnasia " kiedyś napisałem , że kto przetrwał(harnasia) ten jest pasjonat i będzie się bawił w strzelanie. Tylko czemu nie oszczędzić adeptom wiatrówkowania frustracji związanych z brakiem celności , opadającą lufą i innych przypadłości związanych z tym strzeladłem . Z resztą niech każdy robi to co chce byle miał dużo radości i zabawy wynikającej z tego hobby ,
Grupa "Beaver"

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: Qbuś » 25 cze 2013, 17:44

yamrt pisze:czemu nie oszczędzić adeptom wiatrówkowania frustracji związanych z brakiem celności
:hm: Jedni się cieszą, jak trafiają 5l baniak z 30 metrów, a inni wk.....ają jak nie mogą zdjąć kapsla na 50m 10 na 10, więc pojęcie "braku celności" jest postrzegane różnie i nie można sprowadzać tego do robienia jednej dziurki dziesięcioma strzałami, ale to tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać :PP .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek !

Miszaa

Post autor: Miszaa » 25 cze 2013, 18:04

co za spiny.... najlepiej ja GREG by przeszedł tor i sam powiedział....
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony

Awatar użytkownika
108

Post autor: 108 » 25 cze 2013, 21:15

Miszaa pisze:co za spiny.... najlepiej ja GREG by przeszedł tor i sam powiedział....
Spiny w tym nie widzę ale co prawda to prawda teraz kolej na Grega

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg » 26 cze 2013, 8:52

hehe a Greg wrócił wkońcu z leniuchowania z Zakopca pełen zapału do innego kosztowania Harnasia wiec dodam i to nie mało po rozrzuceniu śrutu... Dany ten weekand??? ja TAK :)

...nowy sprzęt nowe doznania...
:D
armata na kulki

ODPOWIEDZ