Obrazek

Hatsan STRIKER EDGE STG z Vortexem

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Piotrek to jak harnasia chcesz sprzedać to i burek Ci nie potrzebny nie będzie a ja go chętnie w ramach poznawczych przytulę :) ale zalet harnasia nie chcę smakować .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

...dozbieraj i kup Slavię.... :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Krzysiek.. ja o Hatsanie mówiłem.. a Burek choćby i w celach zajebistnych w rodzinie zostanie..
Qp że se swojego Burasa! :PP
I Slavię.
:)

Ps.. a niby czemu się tak Harnasia wzdragasz przytulić?
Dyć plomb już nie potracisz, więc o co chodzi??
;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Mamutowicz pisze:Dyć plomb już nie potracisz,
Właśnie zakończyłem długo trwałą i dość kosztowną kurację uzębienia i stałem się oszczędny :lol:
A co do" harnasia " kiedyś napisałem , że kto przetrwał(harnasia) ten jest pasjonat i będzie się bawił w strzelanie. Tylko czemu nie oszczędzić adeptom wiatrówkowania frustracji związanych z brakiem celności , opadającą lufą i innych przypadłości związanych z tym strzeladłem . Z resztą niech każdy robi to co chce byle miał dużo radości i zabawy wynikającej z tego hobby ,
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

yamrt pisze:czemu nie oszczędzić adeptom wiatrówkowania frustracji związanych z brakiem celności
:hm: Jedni się cieszą, jak trafiają 5l baniak z 30 metrów, a inni wk.....ają jak nie mogą zdjąć kapsla na 50m 10 na 10, więc pojęcie "braku celności" jest postrzegane różnie i nie można sprowadzać tego do robienia jednej dziurki dziesięcioma strzałami, ale to tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać :PP .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Miszaa
Posty: 401
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:22

Post autor: Miszaa »

co za spiny.... najlepiej ja GREG by przeszedł tor i sam powiedział....
Gdzie jest sens tego wszystkiego? ile jeszcze to wszystko będzie trwało?
rozdział w życiu skończony
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 87
Rejestracja: 28 sty 2012, 13:17
Lokalizacja: LESZNO

Post autor: Greg »

hehe a Greg wrócił wkońcu z leniuchowania z Zakopca pełen zapału do innego kosztowania Harnasia wiec dodam i to nie mało po rozrzuceniu śrutu... Dany ten weekand??? ja TAK :)

...nowy sprzęt nowe doznania...
:D
armata na kulki
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Greg pisze:hehe a Greg wrócił wkońcu z leniuchowania z Zakopca pełen zapału do innego kosztowania Harnasia wiec dodam i to nie mało po rozrzuceniu śrutu... Dany ten weekand??? ja TAK :)

...nowy sprzęt nowe doznania...
:D
To czekamy na opis tych doznań :)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 87
Rejestracja: 28 sty 2012, 13:17
Lokalizacja: LESZNO

Post autor: Greg »

Udało się zasmakować Hatsana w chwili wolnego i powiem że jestem mocno i miło zaskoczony możliwościami karabinka :D . Już z otwrtych zauważyłwm sporą celność i miły odgłos wydawanego strzału - po zamontowaniu optyki (wielkie dzieki Yamrt ;) ) Delta Optical Classic 3-9x40 zabawa dopiero się zaczeła... w końcu zacząłem widzieć w co strzelam hihihihihi.... po ustawieniu tarczki (+-20m) oddałem w sumie 30 strzałów pod rząd - 10 próbnych na rozgrzewkę i 20 w tarczę po 10 w każdą (foto).
Skupienie bardzo dobre jedyne co musiałem zrobić to skorygować ustawienie lupki pod siebie. Jako że żona nie odpuszczała i namietnie rozładowywała mi telefon czasu miałem nie wiele:
- wyższa tarczka próba skupienia - OK
- dolna tarczka regulacja optyki od prawej dolnej str. do środka ku górze ;) Hmm stwierdzam że cosik z tego mojego szczelania bedzie ;)

AAALE do poprawy spust - jak to niejedna osoba zauważyła potrzebuje on kosmicznej drogi aby wskrzesił śrut w ruch ;)
Optymistycznie patrząc SPUST ten jest pewnie i do nauczenia się, aczkolwiek nie stanowi problemu jego regulacja (pewnie ją zrobie) ;)

Technicznie patrząc na początek kwestia naciągu - zdecydowanie łatfiej naciągnąć niz miało to miejsce w Hatsanie 55 STG SAS
Po oddaniu strzału nie szarpie co znacznie pomaga na dobrym skupieniu śrutu.
Odgłos pracy powoduje że w końcu moje bębenki nie uszkadają się :D Vortex o nie dba - nie chałasuje... jupi.
Konstrukcja w praktyce wydawałoby się przez wykonanie kolby że należało by ją dociążyć, ale ja nie zauważyłem aby było to konieczne (trzeba się nauczyć karabinka i już).
Gdy go trzymam nie mam wrażenia aby był źle wyważony (pewny i stabilny chwyt) ale po kilku strzałach faktycznie trzeba chwycić bliżej lufy chwycić aby nie mieć wrażenia że karabin opada (kwestia opanowania i znalezienia-wyczucia środka ciężkości tez do nauczenia).
Jestem bardzo zadowolony z jego możliwości... troszkę nauki i będzie mozna przyjemnie postrzelać rekraacyjnie ale też i w zawodach ;) ...może uda się nie być na końcu tabeli hihi
a choćby nawet to będzie to miło spożytkowany czas... czas z TAWERNIAKAMI :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1675
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Pokażesz jego możliwości na kolejnych zawodach u Bobrów :) I pewnie znowu skopiesz mi "cztery litery"... :(
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Hatsan STRIKER EDGE STG z Vortexem

Post autor: Oko »

Grzesiu, napisałeś, że strzelałeś ''+- 20m'' , to z jakiej odległości faktycznie oddawałeś strzały, 180m/200m/220m ;)
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Mazby
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:04
Kontakt:

hatsan edge

Post autor: Mazby »

Jako, że strzelanie nie jest mi obce, zakupując wiatrówkę nie czyniłem sobie wielkich nadziei. To trochę jakby kończąc karierę F1, kupić sobie małe autko na zakupy.
Padło na najciekawszą moim zdaniem, relację ceny do jakości, z dużym naciskiem na „cenę” i „moim zdaniem”. Łoża nie-drewniane zawsze mnie rajcowały.

Hatsan Striker Edge to bardzo dziwna wiatrówka. Jakość wykonania lufy i cylindra odbiega o mile od jakości zamka spustowego. Tak więc należy się nim zająć.


Jestem daleki od poprawiania dobrego i najczęściej sam się dostosowuję do kłopotliwych urządzeń. Ten zamek jest jednak złośliwy. Nie dość, ze nie reaguje na skromną regulację ( 1 śruba) to jest niepowtarzalny, co jest nie do wybaczenia. Raz zwalnia tłok prawidłowo, raz pod dużym naciskiem, a nieraz po ...poluzowaniu spustu(!). Stąd moje pytanie , czy ktoś z tym coś robił.
Skoro nie to sam się tym zająłem.

Wbrew ogólnej opinii o Hatsanach, ten zamek się rozbiera kulturalnie. Po odkręceniu śrubo- wkrętu 1 wystarczy wysunąć do linii korpusu zamka ośki 2 i 3 i można go wyjąć bez zbierania po podłodze. Standardowe polerowanie trących o siebie elementów.

Obrazek

Jednak sprawcą wszelkich niespodzianek jest mała sprężynka, która służy do zwiększenia oporu spustu i odbijania go do pierwotnej pozycji. Tylko takie ma zadanie. Jednak jej obecność i konstrukcja czyni strzelanie kłopotliwym. Wraz z zaciskaniem spustu czyni ona opór, który jest odbierany jako opór zapadki. Niemożliwym staje się „zapamiętanie” przez palec momentu uwolnienia blokad zaczepu tłoka, czyli momentu strzału. Dodatkowo sprężynka zmienia swoje oparcie i każde zaciśniecie ma inną charakterystykę.

To co zrobiłem, robiłem na własną odpowiedzialność i tylko was o tym informuję. Ten wpis nie jest poradą ani instrukcją modernizacji.



Obrazek

Wyżej wymienioną sprężynkę ,wraz z jej ośką , usunąłem. Efektem jest bardzo ( z naciskiem na „bardzo”) czuły spust. Powrotem języka spustowego do pozycji pierwotnej zajmują się teraz sprężynki zapadek. Powrót jest bardzo slaby i ważne jest by język miał luz po ew. rozwarciu jego warstw celem wyeliminowania bujania na boki. Wyczuwalność momentu strzału jest tak dobra, że nie ma potrzeby wymiany śruby regulacyjnej na dłuższą.
Oczywiście ryzyko samo-wystrzelenia naciągniętej sprężyny ( Vortex zaliczam jako sprężynę) jest dużo większe, ze względu na brak podtrzymania spustu, szczególnie w pozycji lufą do góry ( jeśli znajdzie się idiota, który nabitą wiatrówkę będzie trzymał lufą do góry, lub próbował ją postawić na podłożu , czyli walnąć kolbą o ziemię).
Dzięki za uwagę i wybaczcie mi ten pseudo-naukowy ton na jednym z pierwszych postów.
Awatar użytkownika
szymbor
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2013, 13:34
Lokalizacja: Jastrzębie-zdrój

Post autor: szymbor »

Witam , ja w moim crosmanie tą właśnie sprężynkę wymieniłem na inną , tzn. zrobiłem nową z innej sprężynki z cieńszego drutu .Teraz nie daje żadnego oporu dla palca , a dla cyngla wystarczy żeby powrócił do pozycji początkowej ,a śrubkę wymieniłem na dłuższą , no i polerka części ocierających się .
Awatar użytkownika
sharg_pl
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2012, 16:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sharg_pl »

Jak by ktoś chciał obejrzeć sobie dokładnie j karabinek online - zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji wiatrówki Hatsan Edge http://youtu.be/cmUNPXJjxf0
Nie sprzedajemy na forum - o towar pytaj w Twoim lokalnym sklepie
Speed2
Posty: 13
Rejestracja: 02 lis 2007, 10:18

Post autor: Speed2 »

Witam i przepraszam za odgrzebanie. Mam pytanie jestem w posiadanu Hatsana z Vortexem i chcial bym go napompowac pod granice 150 barow wiem ze szybko zlaczka od at44 bedzie do tego potrzebna ale pytanie polega na tym gdzie mogl bym go napompowac bo kupowanie pompki wydaje sie bez sensu aby jeden raz dopompowac Vortex. Wiecie kto na terenie Olsztyna mogl by mi pomuc lub macie jakies pomysly?
ODPOWIEDZ