Obrazek

Strzelanie - otwarte przyrządy celownicze

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Strzelanie - otwarte przyrządy celownicze

Post autor: Arsial »

Witam,
Przeglądałem forum i znalazłem taki temat ale niestety już wygasły - czyżby wszyscy na forum strzelali przez lupke ???
Nie , takie wyniki szybko giną wsród masy tarczek strzelonych z lupki wiec myśle , zę należy im sie oddzielny temat.

Jak dobrze wiemy wyniki z karabinku z optyką i bez będą różne z tego względy iż nie jest możliwe tak dokładne wymierzenie w cel - i raczej strzelamy na mniejszych odległościach ( chyba, że ktoś bedzie strzelał z 50m do kartonu po 60 calowym telewizorze który bedzie oparty o stodołę :lol: )
Wiec ja zapodam coś od siebie i przedstawie wam moje wypociny z fabrycznego hatsana 90 STG QT (bez optyki oczywiście):
- Odległośc 11m
- Śrut: JSB Exact 4.53mm vs OZTAY 4.5mm
- Pozycja klęcząca podparta ( zwiniety koc )

Proszę o wyrozymiałośc co do moich winików - obiecuję , że sie poprawie ( po alchemizacji)
TARCZKI:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
joint32
Posty: 25
Rejestracja: 21 cze 2012, 17:49
Lokalizacja: Świecie n.W.

Post autor: joint32 »

Z własnego małego doświadczenia wiem,że lepiej się strzela do kropek niż tarczek.Tarcze jakoś tak stresują i nie wychodzi :)
Hatsan 90 STG SAS QT 4.5+BSA S4x32WR
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

No szału to nie ma, zwłaszcza z tak małego dystansu...z ułożenia przestrzelin widać, że Vo jest raczej stabilne, natomiast spust zrywany jest w lewo, niezbyt powtarzalny chwyt, albo źle wyregulowane otwarte. 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

FUCK !?
Skąd wy to wiecie :)
Spust zrywany w lewo - mam go ustawiony prawie na pierdniecie komara co jeszcze jest nie tak????
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Arsial pisze:... co jeszcze jest nie tak????
Opuszka palca na środku języka spustowego. I ćwicz oddech/bezdech przy strzale.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

OK jutro będe ćwiczył i podrzuce tarczki...
A mam jeszcze takie pytanie skoro o spuście mowa:
Mam pierwszy bieg jałowy, zaraz po nim jest właściwy, a jak już oddam strzał i nacisne mocniej to czyć jak coś przeskakuje i jeszcze kawałem idzie głębiej - może to miec wpływ na strzelanie bo jak tak to to zrobię (lubie mieć wszystko na tip top)
petarda0
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2012, 21:37
Lokalizacja: Znad Motławy

Post autor: petarda0 »

Na dobre wyniki ma znaczenie dobranie własciwej postawy i oddychanie.
Postawa bez skręcenia, jeśli notorycznie trafiamy w bok z osi poprawiamy ustawienie sylwetki.
Oddychanie cwiczymy tak aby środek tarczy był w połowie, wdech, wydech płynnie, w połowie trzeciego wydechu zatrzymujemy i strzelamy, nie spinamy się na bezdechu bo lufa zacznie tańczyć.
Diana 280 classic + Leapers UTG 3-12x40 AO
Łucznik wz.70
Hatsan 25 SuperCharger
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

Jak powiedziałem oto wyniki z dzisiejszego strzelanka:
- Odległośc 20m,
- JSB Exact 4.53mm
- Pozycja: podparta stojąca + zastosowanie rad kolegów z forum ( jęśli mogę tak powiedzieć)
Wynikii z kartki sa gorsze ponieważ słabiej ja widziałem...
Nakretka od słoika 100% trafień...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Wyniki na nakrętce - O.K. jeśli chodzi o otwarte. ;) Na papierze - po co takie wielkie koło? :zdziwko: To tylko rozprasza. Albo zrób czarną kropkę, albo namaluj gruby krzyż.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

Cortez pisze:Wyniki na nakrętce - O.K. jeśli chodzi o otwarte. ;) Na papierze - po co takie wielkie koło? :zdziwko: To tylko rozprasza. Albo zrób czarną kropkę, albo namaluj gruby krzyż.
ja bym obstawiał duża czarna krope ale bez przesady zamiast krzyża, osobiscie wole krope bo mózg sam z automatu jak oczy widzą krzyż to próbuje namierzać środek i lufa zaczyna tańczyć a krope namierza tak pi x drzwi i strzał
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
Mihoo
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2012, 9:12

Post autor: Mihoo »

sorrki ze odswiezam, ale chciałbym Ci powiedzieć ze trzeba troche postrzelac wtedy poczujesz ta róznice z tygodnia na tydzien bedzie coraz lepiej. Mi tez na poczatku szlo oporowo i myslalem ze zle wyregulowalem przyrzady celownicze ale 3 dni pozniej od razu lepsze efekty :) (troche srutu polecialo przez 3 dni :) i taka mala rada namierzaj cel od dolu, bo celując od góry szybko sie rączka zmeczy i bedzie Ci ciezko utrzymac stabilnie wiatrówke :D
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

Dziękuje za wszystkie rady....
Jutro postrzelam i dam tarczki przyszedł zestaw od alchemika i JSB Exact 4.51mm pocwicze i dam znac

[ Dodano: Sob 20 Paź, 2012 11:37 ]
Witam,
Przed strzelaniem wyregulowałem spust. I okazało sie ,że przestrzeliny układają sie na prawo od celu ( spust ma luz boczny w prawo to może dla tego ).
Pozycja podrarta stojaca
20m
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LisekJG19
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2012, 20:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: LisekJG19 »

Witam

Tomitex też mam ten śrut :) ewidentnie ściąga cię na prawo jeżeli szczerbinka jest na 100% dobrze wyregulowana to po prostu staraj się korygować w lewo. A pozycja leżąca ? na zawodach tak strzelaliśmy i można osiągnąć na prawdę dobre wyniki. A poza tym praktyka czyni zawodnika :D
Hatsan 55 Stg + alchemizacja
Awatar użytkownika
dvh6
Posty: 28
Rejestracja: 02 paź 2012, 14:19
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: dvh6 »

Na ostatnim zdjęciu na kartce skupienie jest nawet ok jak na 20m, przyrządy otwarte i początkującego strzelca. Na tym dystansie z podpartej miałem gorsze wyniki, ale strzelałem tureckim śrutem i trochę wiatr kręcił.
Hatsan 90 STG QT
Awatar użytkownika
Pamuła
Posty: 386
Rejestracja: 21 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Pamuła »

A napiszcie koledzy czy strzelaliście/strzelacie różnymi rodzajami śrutu (JSB/Otazy/Tomitex) bez czyszczenia lufy ? :hm:
QB-79+Gamo 6-24X50 AOE
Deerhunter 0.45 (Luśnia)
Myśl miesiąca:
Głupota wymaga strzelby i szpadla
ODPOWIEDZ