Obrazek

Gamo Hunter 440 prośba o opinię

ODPOWIEDZ
szyja
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2012, 13:46
Lokalizacja: Toruń

Gamo Hunter 440 prośba o opinię

Post autor: szyja »

Witam
To mój pierwszy post, w którym chciałbym prosic o pinię na temat tego karabinka, trochę poczytałem ale fajnie by było gdyby doswiadczeni koledzy napisali co sądzą o tym modelu z aukcji

http://allegro.pl/karabinek-gamo-hunter ... 44624.html

Zakładam że wydam na sprzęt do 400zł, chciałbym postrzelac tylko i wyłącznie rekreacyjnie i wydaje mi sie, że nie potrzebuję tuningować karabinka.
Pozdrawiam z Torunia i prosze o komentarze.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

stara dobra wersja, ale karabinek AL czyli gładka lufa...
AA TX200 HC
szyja
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2012, 13:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: szyja »

stworek5 pisze:stara dobra wersja, ale karabinek AL czyli gładka lufa...
Czy z taką lufą odczuję dużą różnicę w precyzji strzelania, jeśli chodzi o mnie to doświadczenia mam niewielkie, trochę z wojska i parę strzałów z wiatrówki kuzyna. Wracając do tematu czy za tą cenę wogóle się opłaca kupić ten egzemplarz czy raczej coś innego nowego np Hatsan 55 ?
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Odczujesz różnicę, zwłaszcza jak trochę postrzelasz i ogarniesz co i jak:) Myślę, że każdy będzie Ci odradzał gładkie lufy. Ile chcesz wydać? Z lunetą czy nie? Najtaniej to będzie raczej Hatsan 90 lub 55 obowiązkowo z zestawem tuningowym (choćby od Dominika), potem chyba Slavia 634 ewentualnie Hatsan 95. To tak do 600zł bez optyki. Wszystko zależy od budżetu.
Myślę, że przy produktach mocno poniżej tych kwot narażasz się na utratę nerwów przystrzelaniu, a nawet zdrowia.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Wiele razy spotkałem się z symbolem AL którym Gamo oznacza gładką lufę. Co oznacza skrót nie wiem ;)
AA TX200 HC
szyja
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2012, 13:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: szyja »

Dzięki za opinie, w najbliższym czasie będę sie przymierzał do Hatsana 125 kolegi więc sie okaże jak to wszystko wygląda, ogólnie bardziej mi się podoba 55 bo jest w drewnie i chyba w ten model będę celowal.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

szyja pisze:... ogólnie bardziej mi się podoba 55 bo jest w drewnie i chyba w ten model będę celowal.
Tylko sprawdź czy to Twoje H55 nie będzie w wersji "szort" , bo z szorta to więcej jak 11-12 Juli nie wyciśniesz
(szort, krótka komora , przez co niższa energia)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

w K/S jest fajnu karabinek od Skrzata :)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
szyja
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2012, 13:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: szyja »

foxrysza pisze:
szyja pisze:... ogólnie bardziej mi się podoba 55 bo jest w drewnie i chyba w ten model będę celowal.
Tylko sprawdź czy to Twoje H55 nie będzie w wersji "szort" , bo z szorta to więcej jak 11-12 Juli nie wyciśniesz
(szort, krótka komora , przez co niższa energia)
Planowałem kupiś karabinek ze strony cekaus.pl już po tuningu więc chyba nie będzie problemu że to wersja słabsza, chyba że się myle :hm:
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

szyja pisze:chyba że się myle :hm:
kupuj w ciemno
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
Mariusz 1984
Posty: 27
Rejestracja: 22 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

hatsan cekaus

Post autor: Mariusz 1984 »

Z Cekausa, jak zaznaczył kolega wyżej możesz brać w ciemno.Miałem od nich h95 w 5,5mm i był świetnie przygotowany.Strzał bardziej mi przypominał jakiegoś hw a nie turka.Reasumując: podpisuje się pod tym że alchemizowany hatsan przy małym budżecie to na początek dobry strzał.
(H25 supercharger i HW90k) "Dębowe"
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

co do gładkich luf, miałem kiedyś hiszpańską kometę 220 GL rok produkcji ok 2002. Wizualnie była bardzo dobrze, precyzyjnie wykonana, lepiej niż dzisiejsze slavie, ale celność do niczego, na poziomie tuningowanego łucznika wz70, tyle że łucznik to pistolet a cometa karabin

Ewewntualnie mozna kupić GL i porysować u jakiegoś tunera, tylko nie wiem czy się opłaca.
szyja
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2012, 13:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: szyja »

Najprawdopodobniej zdecyduje sie na stuningowanego Hatsana z Cekaus.pl pozostaje jeszcze tylko wybór modelu. Z zakładanych 400zl do wydania robi się jak zwykle więcej, odnosnie Gamo z aukcji jest to 6-letni model wystrzelono z niego 2 paczki śrutu, a teraz raczej sobie leży w szafie niż jest używany. Gdyby cena była niższa to chyba bym się na niego zdecydował.
Dzieki za sugestie, pozdrawiam Szymon
ODPOWIEDZ