Obrazek

Prezentacja krótkiej wiatrówki GAMO V3

ODPOWIEDZ
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Prezentacja krótkiej wiatrówki GAMO V3

Post autor: kamilek »

Witam wszystkich:)
Od pewnego czasu nachodziło mnie na kupno jakiegoś pistolecika co2 wybór padł na gamo v3. Dlaczego gamo? A no dlatego że był nie drogi (237zł sklep Kaliber.pl) a trochę, dlatego że jest o nim bardzo mało informacji w sieci i chciałem, jako pierwszy ,,przedstawić’’ innym tą wiatrówkę.

A wiec do dzieła po rozpakowaniu zobaczymy takie małe tekturowe coś, w czym teoretycznie powinna znajdować się dobrze zabezpieczona wiatrówka
Obrazek

Otwieramy i… jest wiatrówka, ale co do jej zabezpieczenia mam mieszane uczucia… poza nią niestety nie zobaczymy wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. W kartoniku mamy kluczyk imbusowy służący do regulacji szczerbinki, instrukcje obsługi(brak języka polskiego) no i to byłoby na tyle…
Obrazek

Na szczęście nic się jej złego nie stało podczas transportu, bo o to jest w całej okazałości
Obrazek

No i jeszcze z drogiej strony
Obrazek

A po naciśnięciu tego magicznego guziczka wyskakuje nam magazynek na dokładnie taka odległość jak na fotce.

Obrazek

A to właśnie nasz magazynek. Mamy w nim zarówno magazynek na śruty pojemnik na kapsułę co2 oraz zawór.
Obrazek

Tu mamy miejsce, przez które wsypujemy nasze kuleczki 4,5mm żeby to zrobić najpierw musimy złapać paznokciem za kawałek wystającego czerwonego plastiku, który popycha nasze kulki do góry, następnie ściągamy go w dół i blokujemy w dolnym położeniu.
Obrazek


No a tu mamy nasz zaworek. Przez jego całą szerokość przebiega takie nacięcie, do czego to służy to nie wiem może do regulacji dawki wypuszczanego co2? Ja nie wiem i się nie wypowiem niech zrobi to ktoś, kto się na tym lepiej zna.
Obrazek


a tu chciałem pokazać jak włożyć kapsułę co2 do magazynka. Najpierw musimy wcisnąć przycisk na magazynku(pod moim kciukiem) otwiera nam się pokrywa a pod nią…
motylek :P jakby, co to jest z metalu tak, że nie zostanie w ręce podczas przykręcania śruby

Obrazek
Obrazek

wkładamy kapsułę przykręcamy śrubkę no i zrobione.
A teraz coś odnośnie bezpieczeństwa. Bezpiecznik działa bardzo przyjemnie nie lata, ale i nie potrzeba jakiejś dużej siły do jego przestawienia w inne położenie. Jego umiejscowienie jest wygodne tylko i wyłącznie dla praworęczny osób.

Zabezpieczone
Obrazek

Odbezpieczone

Obrazek


Za cenę poniżej 250zł nie spodziewamy się systemu blow-back a jedynie sztywnego zamka a tu niespodzianka mamy coś innego zamek jest ruchomy, ale nie przy strzale, ale przy naciskaniu na spust
a tu fotki obrazujące to zjawisko

przed naciśnięciem spustu
Obrazek


powiedzmy ze 0,5mm przed końcem drogi spust
Obrazek


no i po strzale. Żeby zamek cofnął się do normalnego położenia ,,popuszczamy’’ spust
Obrazek


nasza kuleczka wyleciała tędy :)
Obrazek


gdy zamek jest w tylnym położeniu możemy pociągnąć delikatnie zamek jeszcze odrobinę do tyłu i do góry i mamy coś takiego
Obrazek


a tu sama lufka
Obrazek


a tu niespodzianka jak dla mnie, bo spodziewałem się gładkiej lufy a tu gwint. Niestety mój aparat nie był w stanie zrobić dobrego zdjęcia z takiej odległości, ale myślę ze widać tam coś, co potwierdza to, co napisałem. Teraz zastanawiam się czy mogę strzelać kulkami stalowymi no, ale jak włożę ołowiana to będzie za miękka i za każdym razem będzie ucinana podczas ładowania/przeładowania…
Obrazek


a tu wszystko, co jest pod zamkiem. Co jest z metalu to widać metalowy jest też cały zamek i oczywiście lufa reszta to plastik.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli chodzi o prędkość kuleczki to nie mam pojęcia ile ona wynosi, bo nie mam, na czym zmierzyć.
Ilość strzałów według producenta 60. Kłamał hehe wystrzeliłem 4 magazynki(każdy po 16 a nie po 15 kulek) do puszki po kociej karmie i za każdym ,,centralnym’’ trafieniem zostawała dziurka 5 magazynek już słabszy, ale zostają jakieś tam ślady na puszce 6 magazynek to już tylko dźwięk bez śladów a 7 to hm… pierwsze 3 strzały nie wiem gdzie poleciały a kolejne zostały wypluwane tak wolno, że mogłem podejść i pozbierać kulki z trawy
Trudno mi powiedzieć jak pistolet będzie się sprawował w przyszłości, ale myślę, że napis made In spain, który znajduje się na wiatrówce napawa optymizmem nie żebym miał coś do Chin, ale… wiadomo, o co chodzi
Myślę, że cena 256zl (cena z przesyłką) nie jest wygórowana.
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Przejrzyście, rzeczowo - o to chodzi :)
Teraz zastanawiam się czy mogę strzelać kulkami stalowymi no, ale jak włożę ołowiana to będzie za miękka i za każdym razem będzie ucinana podczas ładowania/przeładowania…
Teoretycznie nie możesz, bo popsujesz gwint.

Cała filozofia z kulkami polega na tym, że ołowiane są większej średnicy i nie mogą być stosowane w pistolecie na stalowe bbsy bo mogą się zaklinować gdzieś po drodze.
Jeśli bez problemowo pluje ołowianymi - nie zmieniaj na stalowe.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2009, 21:57 przez Maniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 755
Rejestracja: 27 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Post autor: Starszy_Pan »

OT: Przepraszam
Maniek pisze:Przejrzyście, rzeczowo - o to chodzi :)
Sharp 1210+Barska 3-12x40 AO, Iż61 CPR* + CCCP, Gamo Compact, Walther CP99 GL :(
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

No tyle, że ja ołowianych nie mam i strzelałem stalowymi. Włożyłem natomiast śrut, crosman pointed do lufy i przepchałem go wkładem z długopisu praktycznie bez oporów a na śrucie nie widziałem śladów po gwincie. Ten gwint jest bardzo płytki. Może on ma za zadanie nie podkręcić samą śrucinę a jedynie co2? W takiej sytuacji kulka nie będzie dotykać ścianek a będzie lecieć w takim nazwijmy to tunelu gazowym. Najdziwniejsze jest to, że nie spotkałem jeszcze pistoletu co2 na kulki bb, w którym byłby gwint w lufie.
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Fajny :) napisz dokładniej co jest z plastiku, a co metalowe. Daj też znać ile pustych aluminiowych puszek po piwku przebija z "przyłożenia"- taki mój miernik mocy związany z zamiłowaniem do opróżniania ;P
Gamo CFX
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

Jeśli chodzi o elementy metalowe to
W korpusie:
- cały górny ruchomy element z wyjątkiem szczerbinki(chodzi mi o zamek oczywiście)
-Lufa
-zbijak wraz z jego mocowaniem do obudowy
-wszystkie ruchome elementy spustu(ale nasz cudowny cyngielek jest już z plastiku)
W magazynku :
- zawór
- śruba do dokręcania co2
- w komorze, na co2 po bokach mamy 2 paski metalu, czemu one służą to nie wiem jak dla mnie chodzi o zwiększenie wagi wiatrówki
- mała blaszka zapobiegająca wypadaniu BB z magazynka
Oprócz tego wszystkie sprężynki, bolce i śruby :P

A co do puszek to jest problem, bo kupuje tylko w butelkach hehe:P
Jak masz inne propozycję, co do testu powera to pisz chętnie porównam z innymi
Może strzał to kartek z drukarki?
Myślę ze to może być dobry test, który każdy może przeprowadzić. Powiedz mi tylko, w jakim tempie mam oddawać strzały. Będę podawał wyniki, co magazynek, czyli co 15 strzałów(wcześniej pisałem, że do magazynka mieści się 16 kulek i racja, ale jeśli są to kulki stalowe ołowianych mieści się 15)

dla info co2 incorsa kupione na strzelnicy w mielcu a bb kupione w dębicy dokładnie takie jak w linku http://www.militaria.pl/broky/srut_kuli ... _p2708.xml
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Chłopaki na forum coś z plasteliną w pudełku po śrucie kombinowali, strzelali do książki telefonicznej, paneli, ale nie wiem na ile to jest miarodajne. Jak coś grzebię przy swojej to dla sprawdzenia potem efektu (nie mam czym sprawdzić prędkości śrutu) biorę 17 pustych puszek po piwku- stawiam jedna za drugą w prostej linii i wale z przyłożenia. Z założenia przyjmuję (nie wiem czy słusznie), że ile przebije, tyle +/- 3 J ma mocy. Chinka przebiła 8 puszek- z tego co wiem to coś koło 8J mają B3. Gamoń nowy przeszedł przez 13 (teoretycznie miał mieć 16 J ale wiadomo ;) )
C11 kumpla przeszyło 5 na nowym naboju. Z tego co wiem z fizyki brednią jest zakładanie że "pocisk" zawsze idzie z tą samą siłą i że wytraca ją równomiernie, i że puszka puszce i śrut śrutowi równy, no ale dla porównania masz wyniki innych zabawek ;)
Weekend idzie, wakacje są, pewnie nie jedna puszka padnie ;)

Jak będziesz kiedyś demontował język spustu- daj fotki i wymiary, jeżeli nie jest bardzo skomplikowany w budowie można dorobić metalowy.
Gamo CFX
kamilek
Posty: 128
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: kamilek »

No na pewno rozbiorę tego v3, ale jeszcze nie teraz jak cos to oczywiście napisze na forum i zrobię fotki. Co to języka spustowego to dla mnie metalowy jest niezdrowy(uczulenie na nikiel :maruda: ) masz racje zapewne puszki się znajdą przez wakacje wiec jak pozbieram trochę to zrobię test a póki co, wypróbuje pistolet na kartkach a4 z drukarki. Jeśli masz możliwość to zrób test na C11(miałem go kupić ;) ). Kartki połóż na czymś twardym najlepiej na desce żeby nie było rykoszetów. Dla porównania strzelę jeszcze z H70.

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2009 09:00 ]
Jednak pomysł ze sprawdzaniem Powera na kartkach A4 nie był idealny(nie pytać, czemu :lol:) wziąłem, więc nakrętki od słoików takich na ogórasy kiszone i sprawdziłem ile zostanie przebitych z odległości 1m no i dla pistolecika była to 1 pokrywka i 2 ze śladem powiedzmy na granicy rozerwania a dla porównania hatsan 3 pokrywki i na 4 tez taki mocny ślad.
H70s+PP3-9x40AO IZ38 CP99COMP
był Gamo V3
ODPOWIEDZ