Obrazek

Pistolet Gamo Compact

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 81
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:47
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Pistolet Gamo Compact

Post autor: KrzysztofZ »

Po przejrzeniu kilkudziesięciu wątków na forum i po wymęczeniu kolegi z forum (Koval) jestem praktycznie zdecydowany w 98% na zakup tego modelu. Z tego co wiem i co przejrzałem na tym forum, jak i na bron.iweb nie ma za dużo opisów tego modelu (na tym forum bodajże 2 wątki na bron.iweb tez ze 2 wątki) - moje pytanie jest następujące:
- jak to się zachowuje na krótkich dystansach 10-15m ?
- jakieś inne uwagi użytkowników na temat tego pistoletu

[ Dodano: Sob 29 Lis, 2008 23:08 ]
Sprzęt mam już od paru dni także parę słów mogę napisać. Po przyjściu paczki walizka na pistolet wyglądała na bardzo małą, ale sam Gamo Compact okazał się dosyć duży (nie sądziłem że to taki kawał gnata). Po wzięciu do ręki średnio ciężki, przy dłuższym mierzeniu do tarczy ręka zaczyna chodzić (nie wyrobiona). Uchwyt jak dla mnie wygodny i dopasowany do dłoni. Ogólnie pistolet wywarł pozytywne wrażenie, po tych 2-3 dniach strzelania (niestety na razie w domu z odległości około 3-4m do tarczy) już przyzwyczaiłem się i ćwiczę strzały w 10 :D. Tarcz na razie nie będę wrzucał, bo z małej odległości nie ma sensu (przy 10 strzałach mieszczę się w 8/9/10) - jak wybiorę się gdzieś to zobaczę jak strzela się z 6 i 10 metrów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
www.krzysztofzbroszczyk.pl - fotografia ślubna.
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Pistolet wygląda interesująco.
Śrut, który jak mniemam dostałeś z wiatrówką nie wygląda jednak najlepiej i dla własnego dobra kup przyzwoity ołów. Pozostaje kwestia kalibru...?
Ciekawi mnie tu Twoja ocena spustu?
Czy chwyt jest na tyle uniwersalny, że może go łapać krótko i długopalczasty strzelec?
Pozdrawiam i życzę samych dych!
Krzysztof
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jak dużej siły trzeba użyć do jego zamknięcia? Tak samo ciężko jak w Hw40?
Możesz zrobić fotę samego języja spustowego pod takim kątem jak na ostatnim zdjęciu? Chciałbym zobaczyć jak jest połączony z mechanizmem.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 81
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:47
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: KrzysztofZ »

Śrut zgodnie z zaleceniami mądrzejszych wymieniłem na Geco i H&N Glatt (niebo a ziemia bez porównania). Jeżeli chodzi o zamykanie to zamyka się "równo", nie ma żadnego przeskoku przy domknięciu (siła przy zamknięciu nie jest wcale duża, spokojnie osoba słabsza w rękach sobie poradzi) - nie wiem jak jest w HW40 bo go nie miałem w rękach. Z tego co mówił kolega Koval, to w HW40 jest to zatrzaśnięcie, przy końcu zamykania. Co do spustu to chyba osoby z bardzo małą dłonią mogą mieć problemy, żona ze 2 razy strzeliła z Gamo i bez problemu jej poszło - ale muszę ją namówić w ramach testu na dłuższą sesję.

Dodam zdjęcie śrutów Geco (na zdjęciu z lewej) i H&N Glatt (na zdjęciu z prawej)

[ Dodano: Pon 08 Gru, 2008 21:22 ]
Na prośbę kolegi wrzucam jeszcze zdjęcie pistoletu od środka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
www.krzysztofzbroszczyk.pl - fotografia ślubna.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Wygląda, że wart jest tych złotówek. Można wykonać rękojeść pod siebie, albo zmodyfikować obecną, na duży plus regulowana półka. Tylko ciekaw jestem tego zamykania. Z Fwbp70 się chyba wyleczyłem, niemniej po łbie mi łazi Steyer Lp50.

Jest regulacja szerokości szczerbinki?
Ostatnio zmieniony 09 gru 2008, 16:55 przez irak, łącznie zmieniany 2 razy.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 81
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:47
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: KrzysztofZ »

Szerokości szczerbinki nie można regulować.
www.krzysztofzbroszczyk.pl - fotografia ślubna.
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

To jest bardzo fajny pistolet.
Miałem HW40 z rok a tego Gamonia może z godzinę w rękach, ale wrażenia były takie.
Lepszy chwyt i łatwiej się zamyka. Teraz widzę, że jeszcze regulowany spust na boki ma.
No ten Gamoń jest naprawdę fajny i przez te szczegóły lepszy od HW40.
Nie wiem jak z celnością. Trudno mi sobie teraz przypomnieć jak ze spustem, bo w HW40 spust perfekt jest jak zwykle. Jeśli w Gamo jest tak samo- to Gamo lepsze.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Chyba jedank ma (coś mi po łbie chodziło).

Cytuję wypowiedź Kolegi R.One z beżowych:
"Szerokość szczerbinki w Gamo Compakt reguluje sie śrubką umieszczoną po lewej stronie szczerbinki, na przeciwko tej od przesunięcia prawo-lewo. Wygląda raczej jak tulejka niż śrubka, ale do tego właśnie służy."

Czyli wart tych 600zł. Bardzo dobrego zkaupu dokonałeś i niech dobrze służy, gratulacje. Daj znać czy z tą szczerbinką racja.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 81
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:47
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: KrzysztofZ »

Sprawdzę dzisiaj jak to jest dokładnie z tą szczerbinką. Bo regulacja prawo-lewo działa spoko i robi się to śrubką po prawej stronie. A ze strony lewej rzeczywiście jest coś jak tulejka, ale wydawało mi się, że to się nie kręci. Poza tym sama szczerbinka to kawałek blaszki i tam nie ma co się rozsuwać.
www.krzysztofzbroszczyk.pl - fotografia ślubna.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Sprawdź ;).

Przeczytaj pierwszy post Kolegi podobna historia tyle, że z PR45
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=414 ... 8c646ee99d
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
KrzysztofZ
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 81
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:47
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: KrzysztofZ »

Potwierdzam organoleptycznie - Gamo Compact ma możliwość regulacji szerokości szczerbinki (i dokładnie za pomocą śruby po lewej stronie szczerbinki).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
www.krzysztofzbroszczyk.pl - fotografia ślubna.
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

Pistolet prezentuje się całkiem dobrze a miejscami zdecydowanie lepiej od HW40. Jest też od niego o dobre 300 zł droższy. Ciekawe jak ma się to Gamo do HW75 :hm: . Cenowo jest od niego tańsze o ok. 300zł.
Być może jest idealnym wypełnieniem luki (jakościowo i cenowo) miedzy HW40 A HW75.

No i mam dylemat bo na okres zimowy planowałem zakup jakiegoś pistola i ten Gamo zmącił mi nieco wizję zakupu twinmastera :zdziwko: .
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Hw75 to nie jest pistolet do ppn10, 75 to typowo rekreacyjna zabawka. Tym chyba można by powalczyć, do Twinmastera nie jestem przekonany. Za 1000zł około to możesz już szukać FWB 100 http://www.egun.de/market/item.php?id=2043852
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, 11:03 przez irak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Osmun
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2007, 18:58
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Osmun »

A jak się do tego ma Gamo PR 45? Też ma regulację spustu? Ma ktoś jakieś większe doświadczenie z tym modelem?
LOV 21, HW 40.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
PR 45 to golas tzn. ten sam system bez bajerów. Nie ma regulowanego spustu.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ