Obrazek

Gamo CF 30 GW pierwsze strzelanie...

Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Strzelanie z bipodu to tak jak strzelanie z twardej podpórki. Ze sprężyny nie przyniesie to lepszego wyniku, a wręcz przeciwnie. Ze sprężyn strzela się z miękkiej podpórki.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Tomek, z tą "miękkością" podpórki też nie należy przesadzać ale nie o to chodzi, najważniejsze aby umożliwić skok karabinka do przodu i tyłu w osi lufy, bipod to po prostu bardzo utrudnia.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

ale przecież rozmawiamy o pneumatycznym karabinku cal '177 a nie o sztucerze safari cal .416 Rigby...to ma odrzut :) Ja w trakcie probnych strzelań z bipodem miałem zdecydowanie lepsze wyniki od tych bez bipodu
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Moregun pisze:ale przecież rozmawiamy o pneumatycznym karabinku cal '177 a nie o sztucerze safari cal .416
Właśnie. Ze sztucera można strzelać z twardej podpórki, a z wiatrówki sprężynowej należy strzelać z koca, poduchy strzeleckiej itp. Tak jak napisał Mariusz - sprężyna potrzebuje przestrzeni przód-tył w trakcie strzału.
Moregun pisze:Ja w trakcie probnych strzelań z bipodem miałem zdecydowanie lepsze wyniki od tych bez bipodu
To spróbuj jeszcze ze zrolowanego koca.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

strzelałem z wszystkimi mozliwymi podpórkami.....osobiście nie lubię zbyt miękkich podpórek....myślę że to kwestia indywidualnych upodobań a nie jakichś reguł....najlepiej strzela mi się kiedy mam broń usztywnioną
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Moregun pisze:ale przecież rozmawiamy o pneumatycznym karabinku cal '177 a nie o sztucerze safari cal .416 Rigby...to ma odrzut :) Ja w trakcie probnych strzelań z bipodem miałem zdecydowanie lepsze wyniki od tych bez bipodu
otóż to, w palnej odrzut karabinka następuje po opuszczeniu przewodu lufy przez pocisk, w wiatrówce sprężynowej zanim śrut opuści lufę.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Moregun pisze:strzelałem z wszystkimi mozliwymi podpórkami.....osobiście nie lubię zbyt miękkich podpórek....myślę że to kwestia indywidualnych upodobań a nie jakichś reguł....najlepiej strzela mi się kiedy mam broń usztywnioną
Popieram - wbrew opiniom, mi najlepiej strzelało się (najlepsze efekty) ze sprężynki, kiedy ją zacnie przytuliłem - czyt. trzymałem raczej mocno dociśniętą. To zostało mi teraz w karabinku bezodrzutowym - tutaj to już ni ziębi ni grzeje.

Pozdro.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

stworek5 pisze:
Moregun pisze:ale przecież rozmawiamy o pneumatycznym karabinku cal '177 a nie o sztucerze safari cal .416 Rigby...to ma odrzut :) Ja w trakcie probnych strzelań z bipodem miałem zdecydowanie lepsze wyniki od tych bez bipodu
otóż to, w palnej odrzut karabinka następuje po opuszczeniu przewodu lufy przez pocisk, w wiatrówce sprężynowej zanim śrut opuści lufę.
Mariusz ja o tym wiem :) Wbrew pozorom, trochę się zajmuję bronią palną.....mam w szafie 4 lufy....Początkujący jestem tylko w wiatrówkach :) Pozdrawiam!
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

warto poczytać:
http://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/ ... rzelac.pdf
jest tam dokładnie opisany cykl strzału a co za tym idzie technika strzelania z wiatrówki sprężynowej którą z praktyki potwierdzam. Kontrowersje jakie mamy na temat przydatności bipodu chyba będą i tak nie rozstrzygnięte, widziałem wiele sprężynówek z bipodami, czytałem też kilka testów które potwierdzają ich małą przydatność a jednak są stosowane...
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

czytałem, i potwierdzam :) nie sądzę żeby można było nazwać to kontrowersjami.....ot zwykła dyskusja :)
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Też nie strzelałem z bipodu ze sprężyny więc nie powiem.

Ale chyba w Dianie coś wiedzą... Czy tylko taki chłyt...

Np. zobaczcie to zdjęcie z faciem w czerwonej przepasce ;-)

http://www.diana-airguns.de/index.php?i ... height=800

albo tu:

http://www.diana-airguns.de/index.php?i ... height=800

A co do artykułu Pitera to najważniejsze w moim odczuciu, jest to co sam zaobserwowałem. Z podpórki to sobie można skupienie sprawdzać ale lunetę to się zeruje na sprężynie z takiej pozycji, jak się później najczęściej strzela...
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Dokładnie :).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

Witam! Wracając do tematu; ponawiam pytanie; wie ktoś z Was coś na temat montowania tłumika? Jaką długość lufy zakrywa ? i jaką średnicę potrzebuje? Oczywiście nie chodzi mi o dedykowane do Diany tłumiki,które są nasuwane (takie z wycięciem na muszkę) Pozdrawiam!
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Tego tematu nie przerabiałem - moje Stutzen z tłumikiem wyglądałoby żałośnie...

Właśnie zamontowałem GAS-Struta. Czysta poezja. Nie da się porównać do tradycyjnej sprężyny w żaden sposób. Szybki cykl strzału, zdecydowany ale króciutki kopniak, zero drgań, zero brzęczenia, zero zciągania bocznego a odgłos strzału jak z palnej (no troszkę ciszej na szczęście)...

Ten spust tuningowy jest genialny.
Awatar użytkownika
Moregun
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2009, 13:08

Post autor: Moregun »

Gratuluję udanej operacji :) U mnie na razie temat stanął w miejscu....brakuje mi kilku rzeczy i muszę w tym celu wybrać się do Polski...póki co czasu brak, chwilowo robię fajne zleconko; gość mi przywiózl dwa sztucery żebym je gustownie odział :)
SHOOT LOW.....THEY MIGHT BE CRAWLING!
ODPOWIEDZ