Obrazek

Gamo 610 - krótki opis.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Gamo 610 - krótki opis.

Post autor: stworek5 »

Nie ukrywam że za moją namową mój kolega stał się właścicielem tego oto karabinka Gamo 610:
Obrazek
Karabinek bardzo składny i ergonomiczny, łoże wykonane starannie i nieco grubsze niż w moim hunterze co jest niewątpliwym plusem, baka policzkowa zakończona gumową stopką:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio dość szerokim echem poniosło wieści jakoby Gamo w swoich karabinkach stosowało dużo dodatków z tworzywa, niestety jest to prawdą, plastikowa jest kostka lufy jak i jej zatrzask (!!!):
Obrazek
Obrazek
osłona spustu jest także z tworzywa:
Obrazek
Czas pokaże jak jest z żywotnością tych elementów, pomimo że z tworzywa sprawiają wrażenie solidnych, nie mam pojęcia też jakie to jest tworzywo. Karabinek został rozebrany, umyty i przesmarowany, włożono także osłonę z PET-a, szkoda że mnie przy tym nie było no ale trudno, sesja zdjęciowa odbędzie się przy następnej okazji, z tego co wiem prowadnica jest też z tworzywa, bardzo podobna do oryginalnej w Hatsanie. Na tym etapie z odległości 10m śmiało można mierzyć się z monetą 50gr raz za razem, jak wypadnie na większych odległościach zobaczymy niebawem. Cena wraz z przesyłką 460zł.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Master
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2008, 15:43
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Master »

Cena nie jest wygórowana praktycznie tyle co hatsan z tuningiem, jeżeli wystarczy tylko przesmarować bez żadnych tuningów,może być to dobra wiatrówka dla ludzi nie lubiących "dłubać" w swoim sprzęcie .:)
Magnum 4.5 ->hatsan85+tuning alchemik.
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Wygląda ładnie ale....plastikowa kostka lufy? "Albercik co to się porobiło"
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

stworek5 pisze:niestety jest to prawdą, plastikowa jest kostka lufy
Pj26 pisze:plastikowa kostka lufy?
myślę, że jeśli chłopaki z gamo tak zrobili, to nie wymyślili tego przy śniadaniu, ale poprzedzili testami, prototypami itd. Zauważmy, że to nie jest zwykły plastik, który kojarzy nam się z plastikowymi zabawkami, ale jakieś polipropylenowe (a takie mądre słowo mi się przypomniało) tworzywo.
co tu dużo mówić, w ramach postępu, wszędzie coraz więcej będzie 'plastiku'!
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zgadza się nie mniej lepiej byłoby oprzeć się innym sprawdzonym już karabinku a tak niejako Gamo jest prekursorem ;) dzisiaj trochę z niego postrzelałem, na tym etapie z 35m można mierzyć się z zakrętką PET-a średnio 5-7/10, z 50m trochę gorzej ale nie jest źle - pudełko po śrucie z taką samą częstotliwością tyko są dwie niewiadome: raz że nie wiadomo czy karabinek bardzo lubi KTK (ale chyba tak ;) ) a taki tylko posiadam a dwa ograniczone zaufanie mam do lunety - Tasco 4x32 choć jest podklejona nie mniej x4 na 50m to już trochę mało.
35m, 10 strzałów z podpórki:
Obrazek
Obrazek
i dwie serie po 10 strzałów z 50m:
Obrazek
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ