Obrazek

Gamo - opisy "nowszych" modeli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sac
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: Lipinki Łużyckie

Gamo - opisy "nowszych" modeli

Post autor: Sac »

Witam
Od pewnego czasu nosi mnie myśl by porozglądać się za jakimś karabinkiem. Lubię strzelać, ale z chinek kolegów to wiadomo jaka to frajda... Przeglądam głównie to forum, troche iweb i airguns, czytam opisy, testy i szukam... Najpierw celowałem w Hatsany, ale później stwierdziłem że wolałbym wydać 600-650 zł i kupić coś co nie będzie wymagało aż takiego poprawiania fabryki jak to ma się w Hatsanach i będzie lepszej klasy. Powiecie że to fajnie tak pogrzebać i serce w to włożyć, ok, nie to żebym sie bał rozbierać wiatrówkę, dokupować części, ale wolałbym kupić i mieć coś konkretniejszego na starcie. Przeglądając to forum wyłapałem, że Gamo (a przynajmniej niektóre modele) są chwalone. Wzrok przykuły mi Viper Max i Whisper X (nie ukrywam, że kręci mnie futurystyczny wygląd, ale wiadomo, liczy się wnętrze) ;) Więc teraz prośba do doświadczonych strzelców - czy ktoś miał styczność z tymi karabinkami, wie o nich coś więcej niż tylko jakiego karabinka są to kopie, jakie mają parametry, itp Najciekawiej by było usłyszeć relacje ze strzelań, czy owe karabinki są celne (myślę tu o 20-50 m) i przyjemne w użytkowaniu po wyjęciu z pudełku. I czy oprócz ewentualnych wymian prowadnicy, sprężyny, smarowania, wygłuszania kolby trzeba w czymś jeszcze poprawiać fabrykę? Bardziej podoba mi się Whisper X i tutaj głównie chciałbym usłyszeć opinię, relacje, krytyki, uwagi, bo na necie niedużo o nim znalazłem, fotek też niewiele. A nie chciałbym się przejechać w kupnie karabinka i później żałować. Wiadomo, ludzie nawet z chinek strzelają i jest ok, ale ja bym wolał wiedzieć za co dałem te 612 zł (kaliber.pl) Do namysłów mam czas do końca wakacji ;) I prosiłbym o nie pisanie w stylu "dołóż i kup HW" - nie stać mnie na HW i nie wydałbym większej sumy niż wyżej podałem na swój pierwszy karabinek ;) Interesują mnie w/w modele i czy warto je kupić, jak wygląda sprawa celności, wytrzymałości, ilości poprawek fabryki itp. Jeśli okażą się kiczowate to szukam dalej... ;)

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Witam,

Jak chcesz Gamo w polimerze to pomyśl nad CFX, jak drewno to hunter, CFX Royal, CF 30. Wszystkie nowe gamo są w zasadzie identyczne pod względem wnętrza, różnice tkwią w szczegółach osady. Ja zdecydowałem się na dolny naciąg i nie żałuję :] Z tego co wiem to większość gamoni brzęczy przy strzale- na dzień dobry trzeba będzie wymienić prowadnicę bo oryginalna to pusta w środku... rurka, do tego za krótka i zbyt wąska. Gamo nie jest warte 1000 zł, ale 500- 600 zł można dać. Zadziwiające jest to że Hiszpanie potrafią z tak malutkiego cylindra wyciągnąć tyle mocy... W CFX mam może 8- 10 cm skoku, sprężynę 3mm dł. 24,8 cm i po około 500 strzałach moc w granicach 14 J ( do pierwszych 200 strzałów była bardzo słaba )
Gamo CFX
Awatar użytkownika
Sac
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: Lipinki Łużyckie

Post autor: Sac »

Co do prowadnicy to się domyślałem, czytając Twój opis CFX ;) A sprężynkę Otevę dałoby radę wsadzić? Czytałem że dobry i żywotny materiał i w Hatsanach często dokupywana. A skoro wnętrza te same tylko osady inne to może będą tak dobre jak inne :) Ale poczekam jeszcze na inne opinie.
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Sprężynę da się wstawić bez problemu, jaką chcesz- byle się mieściła ;P
Gamo CFX
Awatar użytkownika
Sac
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: Lipinki Łużyckie

Post autor: Sac »

Nikt nic nie wie więcej... ?
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

Zmierz oryginalną sprężynę i dobierz taką żeby pasowała,proste.Na allegro jest tego od groma,tyle że mogą być opisane jako sprężyny do konkretnych modeli.Ale jak wymiary będą ci się zgadzać to bierz
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
Sac
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: Lipinki Łużyckie

Post autor: Sac »

Troszke zeszło z tematu, sprężyna do druga rzecz, najpierw trzeba mieć karabinek, a co do wyboru odpowiedniego to pytania są w pierwszym poście więc prosiłbym o pisanie do zagadnień z tamtego postu :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Gamo to dobry wybór wśród karabinków średniej pułki cenowej, opierając się na zaczytanych wiadomościach że każda konstrukcja oparta jest na sprawdzonym schemacie poprzedniego modelu zakup zazwyczaj będzie dobrym zakupem, wyrażając opinię na podst. mojego karabinka jest ona bardzo pozytywna, model Whisper X może być oparty właśnie na modelu hunter440 tyle ze cena jest zbliżona a jednak hunter ma drewnianą kolbę. Energia między 14-16J jest optymalna co pozwala przy lekkim wiaterku postrzelać na większych dystansach od 50m nawet do 100m. Naturalnie osiągając niezłe wyniki ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Sac
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 2008, 15:43
Lokalizacja: Lipinki Łużyckie

Post autor: Sac »

Dzięki Mariusz, o takie odpowiedzi mi chodziło, chcę poznać teoretycznie sprzęt zanim go nabędę i widzę, że chyba to zrobię - wybiorę Gamo W. X :D Ale jesli ktoś miał ten sprzęt w łapkach i wykrył spore wady to też mógłby się tym podzielić, nie ma chyba sprzętu bez minusów ;)
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Na stronach Gamo przy opisach karabinków są podane diagramy z "rozkładówką" w pdf. Można łatwo przekonać się, które Gamo to klon Huntera /CF20 i faktycznie wszystkie "mocne" Gamo (za wyjątkiem Huntera 1250) to kopie sprawdzonej konstrukcji.

A to pozwala na wyciągnięcie pewnych ogólnych wniosków. Ponieważ faktycznie te 14J na nawet 15J, o których pisał volty to sporo jak na taki karabinek to nic dziwnego, że Gamo kopią. Oczywiście na początek dobra prowadnica trochę pomoże (i ślizgi na tłoku) ale naturalnym sposobem walki jest dociążenia karabinka lub zmniejszenie energii wylotowej śrutu. Na ten drugi zabieg mało kto się godzi a dociążenie - nie ma to jak drewienko :-)
Zmierzam do tego, że wybierająć Gamo trzeba na wagę karabinka patrzeć ;-) Polimer dla mnie to nieporozumienie przy tym układzie.

Przyszli nabywcy Gamo powinni popatrzeć gdzie się tych karabinków sprzedaje najwięcej to od razu będą wiedzieli do czego służą... A w takim razie czego od nich oczekiwać.
mak107
Posty: 86
Rejestracja: 05 lut 2010, 16:16

Post autor: mak107 »

Witam
Chciałbym odświeżyć troszeczkę temat i zapytać się czy ktoś miał okazję postrzelać z karabinka Gamo Shadow Sport?
Jak go oceniacie, dziś miałem okazję obejrzeć w sklepie ,niestety tylko obejrzeć :/ .
Hw50s + Leapers 3-9x40
ODPOWIEDZ