Obrazek

Gamo Gamatic

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Gamo Gamatic

Post autor: NEWBY0 »

Witam
Dzisiaj stałem się posiadaczem wiatrówki Gamo Gamatic,bardzo starej wiatrówki na co wskazuje choćby wygląd.Próbowałem sie dowiedzieć czegoś o tym modelu ale w google znalazłem wszystko w obcych językach :zdziwko: .Wiatrówka ogólnie nadaje się do SOLIDNEJ renowacji,cała pokryta rdzą,baka popękana,sprężyna z tego co wiem jest w trzech częściach,lufa się nie domyka...
Chciałem się dowiedzieć czy może ktoś takową plujke posiada bądź posiadał :?: Jeśli ktoś się spotkał z tym karabinkiem proszę o opinie i z góry dziękuje :D .
A teraz mała galeria foto:

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
H70
Gamo Gamatic
leniuch
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2008, 8:20

Post autor: leniuch »

Najlepiej, zgłoś się do AKHobby (do Andrzeja Kliszewskiego), zajmuje się starymi i zabytkowymi wiatrówkami.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Piękna wiatróweczka. Faktycznie rzadki wynalazek, ten chwyt pistoletowy i kształt kolby - ładna rzecz. Pogratulować posiadania! :).
Pytanko - czy lufka w niej jest troszkę krzywa, czy to błąd obiektywu aparatu?
Naprawdę warto poświęcić jej troszkę serca i doprowadzić ją do stanu używalności bo to kawał historii :). Produkowane były od '68 roku do '75, w '85 wznowili jako model Gamo Gamatic 85.
Na oko patrząc kolba była dorabiana. Brakuje też chyba zasobniczka (magazynka?) na śruty - powinien być umieszczony jako rurka na jej szczycie, aczkolwiek bodaj po '70 roku z niego zrezygnowali, a jeśli dobrze się doczytałem, Twoja to model wypuszczony po 1975 roku :).

Parę przydatnych linków (choć pewnie je już masz ;) ):
http://www.network54.com/Forum/575767/t ... Gamatic+85.
http://www.sermasports.com/PRODUCTOS/ca ... amatic.htm

Możesz też poszperać po sieci w poszukiwaniu hasła: ASI Paratrooper, pod taką nazwą była sprzedawana u żarłaczy ryby z frytkami ;).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

Luciush pisze:Pytanko - czy lufka w niej jest troszkę krzywa, czy to błąd obiektywu aparatu?
Też tak myślałem ale dzięki bogu nie :D ,to raczej aparat(niestety nie najlepszego sortu).Mam zamiar doprowadzić ją do stanu używalności ale to troche potrwa,jest leciutka,bardzo przyjemnie leży w ręku,przyżądy celownicze też wporządku :) .Baka z jednej strony była dorabiana i niestety nie zostało to wykonane najlepiej...co do zasobnika to nie wiem czy będzie bo z tego co wiem poprzedni właściciel montował na nim w jakiś "cudowny" sposób lunete :? ,może uda się go znaleść choć plujka przeleżała w domowej przybudówce troche lat.
H70
Gamo Gamatic
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Jak pisałem - może go nie być od nowości bo zrezygnowali z niego w pewnym momencie :)
A co do zdjątek - na przyszłość jak będziesz robił bliskie zdjęcia, włącz tryb makro :D..
Co do dorobienia części kolby - pogadaj z kolegą o nicku Darek, to zdolniacha w tej materii. Może będzie zainteresowany i jak sam nie dorobi to na pewno coś poradzi :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Ten Gamoń przypomina mi Hatsanika:
Obrazek
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Myślę że to raczej "w drugie mańkie" to Hatsanik przypomina Gamonia ;). I proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale Turcy bardzo często sięgali do wzorców z hiszpańskiej fabryki ?
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
NEWBY0
Posty: 172
Rejestracja: 03 wrz 2007, 13:39
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY0 »

Dzisiaj jeszcze na szybkiego rozbierałem karabinek,wrażenia dobre :) .Ładna długa prowadnica,spust wyciąga się łatwo i tak samo składa,wszystko z metalowych części :) ,cylinder też bez żadnych uszkodzeń.Przeraża mnie tylko ta rdza :lol: ,w środku jest jej jeszcze więcej niż na zewnątrz :lol: .
H70
Gamo Gamatic
ODPOWIEDZ