Obrazek

Gamo Hunter 440

ODPOWIEDZ
mak107
Posty: 86
Rejestracja: 05 lut 2010, 16:16

Post autor: mak107 »

Cześć
Miesiąc temu skusiłem się na Gamo Shadow Sport i dochodziły z niego takie same odgłosy.
Po rozebraniu okazało się że prowadnica jest za luźna i na dodatek wykonana z metalowej rurki o bardzo cienkich ściankach.
Po wymianie prowadnicy i kilku innych zabiegach jest ok i można spokojnie strzelać. :)
Pozdro
Hw50s + Leapers 3-9x40
leonn
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2010, 12:09

Post autor: leonn »

Dzis zlozylem moje nowe gamo nowa prowadnica odbojnik smarowanie i wszystko gra. Kilka strzalow troche dislowala ale juz jest ok. Naiwazniejsze nie slychac tego brzdeku sprezyny. pozdrawiam
cabernet
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2011, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk

Nowy Gamoń

Post autor: cabernet »

WITAM, jestem na forum od kilku dni i w tym czasie czytając wasze opisy zdecydowałem sie na hunter 440, jest to mój pierwszy karabinek. Jest fajny, aż chce sie go trzymać w rękach tyle, że strasznie dzwoni przy strzale, czy ta wczesniej opisywana "dziurka" :) w tłoku może być tego przyczyną?
Nie chce go jakoś szczególnie wzmacniać bo obawiam się o przekroczenie 17J a fajnie być na prawie:) Co musiał bym zrobić, żeby jego kultura pracy wzrosła?
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

A może "śprenzyna" lata Ci luźno wewnątrz tłoka ;) Po pierwsze osłona PET , po drugie sprawdź dopasowanie prowadnica-sprężyna

Pozdrawiam

T.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
cabernet
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2011, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cabernet »

Hmmm magia :) Ktos wie może kto w Trojmiescie sie czymś takim zajmuje, karabinek jest na gwarancji i chyba nie powiniennem w nim sam dłubać.
Dzięki za szybka reakcję.
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

cabernet, na tym forum chyba wszyscy olali gwarancję i sami poprawiali swoje dmuchawki :)
AA S400
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Dłub, dłub ;) Im więcej podłubiesz tym lepiej go poznasz a on Ci się odwdzięczy celnym strzelaniem ;D No i ta satysfakcja z dobrze i własnoręcznie przeprowadzonego tuningu.

Osłona PET to prosta sprawa, wycinasz prostokąt z butelki PET, ważne aby powierzchnia była gładka, i dopasowujesz go do tłoka. Ma za zadanie odseparowanie zewnętrznej powierzchni sprężyny od ścianek tłoka (przyczyna brzęczenia), po prostu pomiędzy tymi częściami będzie PET.

Dopasowanie prowadnicy do sprężyny - wyciągasz prowadnicę, wyciągasz sprężynę, idziesz do tokarza, tokarz toczy prowadnicę odpowiednią do wewnętrznej średnicy sprężyny. Sprężyna powinna być spasowana do prowadnicy w taki sposób aby nie miała możliwości ruchów na boki ;)

Napisz też do kolegi stworek5, który miał ten karabinek i wyprawiał nim cuda na tarczy ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
cabernet
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2011, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cabernet »

Musze przyznać, że mnie ośmieliliście :) Do odważnych świat należy. Czniam gwarancję!! Jeszcze jedno małe pytanie, warto zmianiać uszczelki dla poprawienia celności?
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Jeśli nie są uszkodzone to niech służą :!: Jak je zajedziesz to wtedy pomyśl o wymianie ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
cabernet
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2011, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cabernet »

Fajnie, dzięki :) i do CELU !!!! :D
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Uszczelka gamonia jest raczej marnej jakości - strasznie ciągnąca się guma.
Moim zdaniem warto zmienić na tę z slavii 634 - zdecydowanie lepsza jakość i pasuje jak ulał do gamo :)


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
andytaxi44
Posty: 42
Rejestracja: 29 sty 2018, 20:35
Lokalizacja: Pomiechówek

Re: Gamo Hunter 440

Post autor: andytaxi44 »

Dziękuję z góry za złotą łopatę. Mam Hatsana 35 w vorteksie. Jak ktoś kuma czaczę i chce zjeść obiad za friko,oczywiście strzelając,to zapraszam do Pomiechówka.Jak opier...ę Hatsana.to kupię,albo Gamonia 440,albo Rugera Air coś tam.Docelowo idę w AA tx.
ODPOWIEDZ