Obrazek

Gamo - Exact 4,51;52;53?

ODPOWIEDZ
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Gamo - Exact 4,51;52;53?

Post autor: mircal »

1. Pytanie głównie do użytkowników karabinków Gamo (lecz nie tylko ;) )
Jakie nadkalibrowe śruty JSB Exact się wam najlepiej sprawują?
A może lepiej inwestować w 4,5mm?

2. Jak to jest wogóle z mocnymi karabinkami typu Hatsan i Gamo 440, czy do nich lepiej uzywać śrutów nadkalibrowych?
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Na moim byłym Hatsanie, a próbowałem ich sporo najlepiej latał Exact 4,51, na Gamo nie wiem co, najlepiej spytaj Mariusza on jest expertem od Gamo i Ci doradzi. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest abyś wypróbowal to sam na swojej wiatrówce wtedy będziesz wiedział najlepiej.

Pozdrawiam Darek
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

Daras pisze:Jednak najlepszym rozwiązaniem jest abyś wypróbowal to sam na swojej wiatrówce wtedy będziesz wiedział najlepiej.
Wiem, wiem, tylko chciałem uniknąć kupowania po jednej z każdej paczki tylko po to, żeby przetestować. Nie strzelam, aż tak dużo :)

Niby istnieje COŚ TAKIEGO ale nie ma tam kal. 4.53 i tanie nie jest
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

lufa lufie nie równa ;) jeśli kupisz Exact 4,51 i wytniesz skupienie na poziomie 4cm z 50m będzie to bardzo dobrym wynikiem, jednak pewności nie masz ze z 4,52 nie wyciąłbyś 3,5 czy 3 cm, są to skupienia jak najbardziej realne z huntera 440 więc i tak czeka Cię sprawdzenie wszystkich kalibrów. Z mojej lufki bardzo dobrze lata Tomitex LOK ale tu wchodzą w grę dystanse do max 50m przy idealnych warunkach, do 35m będzie latał zadowalająco, Tomitex szpic gładki do 70m, Exact 4,52 i 4,53 i H&N FTT 4,5mm do 100m (na dalszym nie testowałem), Baracuda extra heavy z której nie strzelałem na więcej jak 50m, tak więc już masz m/w ograniczone grono produktów które mogę polecić, niejako skutkiem ubocznym ale jakże ważnym jest też opanowanie karabinka który jednak trochę wierzga czym potrafi skutecznie popsuć wynik jak np. ten:

Obrazek

FTT 4,5, 70m z podpórki ;)
AA TX200 HC
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

Najbardziej interesuje mnie pozycja stojąca zwykle na odległość 25-max30m (żadko większa). Na większe odległosci zwykle nie mam możliwości lub chęci, jak kto woli, żebym mógł postrzelać. Z jednej strony nie ma potrzeby kupować śrutu który będzie zachowywał tor lotu na setnym metrze, lecz z drugiej strony chciałbym miec pewność, że kiepski strzał był z winy strzelaca, a nie śrutu :)

[ Dodano: Nie 15 Lip, 2007 10:56 ]
stworek5 pisze:jakże ważnym jest też opanowanie karabinka który jednak trochę wierzga czym potrafi skutecznie popsuć wynik
Właśnie dlatego postawiłem swoje drugie pytanie:
"2. Jak to jest wogóle z mocnymi karabinkami typu Hatsan i Gamo 440, czy do nich lepiej uzywać śrutów nadkalibrowych?"

Chodzi o to czy kop może być większy lub mniejszy dzięki lepszemu uszczelnieniu przewodu lufy?
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

przy śrutach nad kalibrowych notuje się nieznaczny (lub znaczny) spadek prędkości zależnie od mocy karabinka. Im ciaśniejszy śrut tym mniejsza jego prędkość i dłuższy cykl strzału ale niekoniecznie pogorszenie celności cho teoria temu przeczy, po prostu musisz dobrać odpowiedni śrut. W mało którym karabinku źle lata Tomitex LOK więc do 30m spokojnie wystarczy czyli i ekonomicznie i celnie ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

z nadklaibrowymi nie ma co przesadzać, ja ostatnio wziąłem na Harrego 4,53 i jest znacznie gorzej niż np. 4,51 i trochę gorzej niż 4,50, jak będę miał okazję to zobaczę 4,52, ale teraz z przyczyn finansowych czeka mnie strzelanie Tomitexem, który w swojej cenie jest naprawdę dobry.
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

KbUr35 pisze:wziąłem na Harrego 4,53 i jest znacznie gorzej niż np. 4,51 i trochę gorzej niż 4,50
Czyli o ile dobrze zrozumiałem, najlepiej spisuje się u Ciebie 4,51?
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

TAK
ODPOWIEDZ