Obrazek

Z Hatsana na Gamo hunter 440

mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

A wiesz, że jeśli oddadzą mi pieniądze to tak właśnie zrobie :)

___________________________________________________________________
Edit 02.06.2007

Wysłałem dzisiaj paczuszke z prośbą o wymianę na nowy karabinek lub zwrot pieniędzy, zobaczymy co pan ze sklepu Skorpio na to zrobi.
___________________________________________________________________
Edit 21.06.2007


Nareszcie doczekałem się przesyłki i mam nowego Gamonia, wielki minus dla poczty polskiej :( małą przesyłką potrafią w 1-2 dni dostarczyć priorytetem, ale jak jest troszke większe i cięższe pudełko to już problem...

W ten oto sposób nie miałem sprzętu przez półtora tygodnia :(
Jak już wcześniej pisałem, miałem problem z karabinkiem Gamo Hunter 440 polegający na opadniętej lufie względem osi korpusu. Na moje oko opad wynosił około 2cm, sprzedawca po tym jak mu Gamo odesłałem wyliczył, że 3cm! Oczywiście mam tu na myśli końcówkę lufy - wylot.

Gdy Gamoń dotarł do sprzedawcy, ten odrazu udał się do dystrybutora ( obaj rezydują w Warszawie ) i okazało się, że przez pomyłkę z magazynu został wygany karabinek używany przysłany do nich do naprawy :zdziwko:
Sam sprzedawca nie przyglądnął się co wysyła, zapakował i posłał :maruda:
Jak już się doczekałem nowego karabinka to okazało się, że nie zgadza się numer karabinka z numerami na gwarancji i fakturze ( ostatnia cyfra ) Na szczęście sprzedawca nie widzi problemu w tym, żeby wysłać mi prawidłowo wypełnione papiery.

Nie wiem ile w całym tym zamieszaniu winy sprzedawcy, a ile dystrybutora, pewne jest, że obaj są winni, a morał z tego taki, że unikałbym kupowania Gamo obojętne w jakim sklepie internetowym bo dystrybutor jest jeden na całą Polskę :...:
Inna sprawa gdy kupuje się fizycnie i można oglądnąć co sie bierze.
Gdybym wiedział od początku to kupiłbym coś z WEIHRAUCH...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ważne ze już wszystko jest ok, czekam na wrażenia ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Mirku ale nie napisałeś najważniejszego czy ten nowy karabinek jest OK i czy nie posiada on jakiś wad.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

Po dłuższym testowaniu :) stwierdziłem, że Gamo jest ciut mocniejszy od tuningowanego na zananych częściach Hatsana. Gamo nic jak narazie nie ma tuningowanego, a mimo to praktycznie nie ma kopa i jest oczywiście celniejszy od Harrego.
Technicznie wszystko z Gamo w porządku, działa należycie, tylko konstrukcyjnie jest trochę inny od wadliwego poprzednika. Poprzednik miał 2 pazury zatrzaskujące lufę, tutaj jest tak jak w Hatsanie - jeden pazur i belka. Poprzednik miał szynę jakby przynitowaną do korpusu, tutaj mam frezy na korpusie i na nich osadzona aluminiowa szyna za pomocą 3 wkrętów z kołkiem stopujacym więc teoretycznie mogę zdjąć dodatkową szynę i wykożystać tą wyfrezowaną w korpusie.
Co do estetyki wykonania Gamo to mam jedno zastrzeżenie, drewno jest niedokładnie pobejcowane w otworach wkrętów mocujących osadę do systemu i dosyć się to rzuca w oczy, ale na jakość strzelania nie ma to na szczęście wpływu ;)
Podsumowując sprzęcik miodzio :D i jeszcze tylko lupki brak...
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ja zaraz odbieram na poczcie przesyłkę, przyszła nowa sprężyna :D, zobaczymy co jest warta tylko nie wiem kiedy ją wymienię bo z czasem kiepsko ;)
AA TX200 HC
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

nie zapomnij proszę zmierzyć prowadnicy i napisać tutaj :)
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

stworek5 pisze:ja zaraz odbieram na poczcie przesyłkę, przyszła nowa sprężyna :D, zobaczymy co jest warta tylko nie wiem kiedy ją wymienię bo z czasem kiepsko ;)
gdze zamawiales? bo ja też juz mysle o nowej, pisalem do Hogana ale bedze za jakies 2-3 tygodnie :maruda:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

kupiłem w allegro od rucznikarza2005, miałem taką w Hatsanie - nie narzekałem, jak będzie teraz zobaczymy, drut fi3mm, śr. zewn. 19mm, dł. 32cm ;)
AA TX200 HC
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

poczekam chyba na Hogana, jak juz to zrobi mi do niej nową prowadnice i podkladki ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
januszl
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie 2006, 6:52
Lokalizacja: z galicji

Post autor: januszl »

Ja kupowałem u Hogana 2 tyg temu zestaw plus zepto, gratis dostałem podkładki między kostke a szczeki.
AA TX200hc,Marksman
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

Janusz kupowałeś do Gamo 440? Co dokładnie wchodziło w skład zestawu i ile to kosztowało?
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
januszl
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie 2006, 6:52
Lokalizacja: z galicji

Post autor: januszl »

Tak do Gamo zestaw to sprężyna,prowadnica,kapelusz,smar jakis angielski,uszczelka zepto tłoka i podkładki między kostke lufy a szczęki bo orginalne ponoć szybko padają. cena na pw
AA TX200hc,Marksman
ODPOWIEDZ