Obrazek

Z Hatsana na Gamo hunter 440

mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

irak pisze:Sprawdzałeś w www.akhobby.pl Andrzej ma tam trochę tych HW.
Cena nawet mniejsza :) kusząca, ale z drugiej strony widzę, że ten karabinek jest znacznie słabszy.

Póki co Gamo jest juz zamówiony 2 dni temu i tylko poczta polska daje d***, dzisiaj święto to sobie poczekam ekstra 1 dzień więcej :(


______________________________________________________________________________
Edit:

Mam już Gamo i powiem, że w porównaniu do Harrego po tuningu to po prostu midzio i to jeszcze bez tuningu Gamo 8) , ale narazie nie chcę go zorbierać dla przetestowania czy wsystko z nim w porządku i mam pytania:
Czy orginalna prowadnica jest za krótka ( jak w Harrym lub slavce ) i dlatego trazeba ją wymienić czy chodzi o cos innego?
Czy odgłos prężynowania sprężyny po zwolnieniu ucichnie po nasmarowaniu czy tylko osłona PET ratuje?

Szyna monatażowa jest spowo powyżej korpusu karabinka, jakby dosztukowana, a nie frezowana w korpusie, czy to oznacza, że do lunety o obiektywie 42mm podejdzie niski montaż?
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

mircal pisze:
Cena nawet mniejsza :) kusząca, ale z drugiej strony widzę, że ten karabinek jest znacznie słabszy.
Po czym wnosisz, że słabszy?
Obecny limit w Polsce to 17J, a zawodniczy (zunifikowany) 16,3J
Mój HW98 (który dorówna mocą Gamo H440) ma obecnie 229m/s. Drugi mój karabin ma 235m/s i jest to blisko limitu, który mamy w Polsce- tym karabinkiem jest HW50s. Jestem pewny, że ani jeden ani drugi nie ustępuje celnością Hunterowi.
Tak wiem, Hunter wygląda na bardziej "dorosłego" i miałem kupić Huntera dla swojej dziewczyny. Ale tylko dlatego, że liczyłem na niską cenę Gamonia. Okazało się jednak, że udało mi się kupić HW50s o bardzo małym przebiegu- wręcz fabryczny stan za ... za bardzo mało ;)
Miłego strzelania

PS. Czasem "grubsze smarowanie" pomaga zlikwidować pobrzękiwanie sprężyny. Nie można przesadzić. Zasadniczo sprężyna powinna być dopasowana pod konkretny zestaw: sprężyna, prowadnica, tłok. PET pomaga zatrzymać smary ze sprężyny na miejscu i zapobiegają przedostawaniu się ich na uszczelkę tłoka. Ale PET+ prowadnica napewno wytłumi brzęczenie bez naddatku smaru.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

oryginalna prowadnica jest i za krótka i za cienka, na tyle cienka że nie słychać brzęczenia sprężyny, za to brzęczy ona w tłoku, osłona z PET-a załatwi sprawę. Puki co nic nie rozbieraj, postrzelaj trochę i sprawdź czy wszystko działa jak powinno działać, w środku powinna być fabrycznie przesmarowana więc nie będzie strzelać na sucho. Patent z mocowaną szyną jest pomysłowym rozwiązaniem, do kompletu oryginalny stoper ;) jednak sprawdź także czy jest zamocowany osiowo, tzn. ustaw lunetę na 10m w poziomie po czym oddalaj się co 10 kroków, jeśli różnica będzie tylko w pionie to znaczy że wszystko jest ok.
AA TX200 HC
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

opusDead pisze:Po czym wnosisz, że słabszy?
Sugerowałem się danymi ze sklepów internetowych, chodzi o Vo.
stworek5 pisze:do kompletu oryginalny stoper ;) jednak sprawdź także czy jest zamocowany osiowo, tzn. ustaw lunetę na 10m w poziomie po czym oddalaj się co 10 kroków, jeśli różnica będzie tylko w pionie to znaczy że wszystko jest ok.
Właśnie problem w tym, że w komplecie nie było stopera :( dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że tak ma być, a stoper kosztuje 100zł :zdziwko:
Lunetki narazie nie mam, moze pod koniec czerwca
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ja miałem stoper w komplecie.
AA TX200 HC
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

Ile płaciłeś za swojego Gamo i kiedy?
Podejżewam, że w moim przypadku chodziło o cięcie ceny - nie każdy jest zainteresowany montowaniem lunety :)
Jak wcześniej pisałem, sprzedawca twierdził, ze ten stoper kosztuje 100zł, a ja znalazłem za 50zł TUTAJ
stworek5 pisze:jednak sprawdź także czy jest zamocowany osiowo, tzn. ustaw lunetę na 10m w poziomie po czym oddalaj się co 10 kroków, jeśli różnica będzie tylko w pionie to znaczy że wszystko jest ok.
Niepokoi mnie jedna sprawa co do osiowości, lufa wyraźnie przebiega pod nieco innym kątem w pionie od korpusu w kierunku dolnym. Nie jest to problem jeśli chodzi o strzelanie z otwartych, ale co będzie po zamontowaniu lunety? Jak na moje oko, będzie ona celowała sporo powyżej osi lufy.
Wyglada to podobnie ja na tym zdjęciu:
Obrazek
jeśli przyłozyć coś prostego, np. linijkę do lufy na zdjęciu to wyraźnie widać, że nie jest w jednej osi z korpusem.

Nie wiem czy tak ma byc, czy to coś złego....
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ja zapłaciłem naprawdę niewielkie pieniążki, 5 stówek + przesyłka 20zł, w komplecie Gamo 440, luneta Gamo 4x32WR, dwa montaże jednoczęściowe, paczka śrutu H&N Baracuda no i oczywiście stoper ;) także sam karabinek nie przekroczył ceny nowego Hatsana 55 a może nawet i nie tyle odliczając cenę wszystkich dodatkowych akcesoriów. No trochę niepokojące jest klapnięcie lufy które nie powinno mieć miejsca. Spróbuj dobrze zamknąć lufę i wtedy sprawdzić, czasami jak zbyt słabo zamykam lufę też jest lekko w dół tyle ze wizualnie tego nie widać a po wynikach na tarczy. Nie osiowość szyny też nie powinna mieć miejsca i zapewne to zjawisko nie występuje, jednak lepiej sprawdzić, w końcu to nie jest 100 czy 200 wydanych złotówek :)
AA TX200 HC
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

No to faktycznie taniutko :)


To napewno nie jest kwestia słabego zamykania lufy bo przy mocniejszy zamykaniu jest tak samo, po prostu nie ma juz miejsca, żeby mogło się więcej domknąć...
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Jeśli wygląda to tak jak na zdjęciu to jest to katastrofa.
Nie ma czegoś takiego, jak mocne i słabe zamykanie lufy. Albo lufa jest zamknięta, albo nie (ewentualnie ośka, albo zatrzask ma defekt).
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pisz meila do sprzedawcy w takim razie, jeśli rzeczywiście tak jest nie ma siły - karabinek jest wadliwy.
AA TX200 HC
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że już to kilka razy przerabiał wcześniej i że dystrybutor nie uwzględni takiej reklamacji bo w wiatrówkach wyposażonych w otwarte przyżądy celownicze nie ma konieczności montowania lunety w przeciwieństwie do modeli, które nie mają otwartych i tam pełna osiowość musi być zachowana.

Mam nadzieję, że sprzedawca nie do końca zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji bo sugerował, że to może być złudzenie optyczne :?
A ja mógłbym to nazwać złudzeniem gdyby chodziło o minimalny opad lufy, natomiast u mnie opad jest astronomiczny, wyraźnie sprawia to wrażenie jakby nie do końca zamykała się lufa z powodu źle wykonanej kostki lufy od strony portu ładowania - jest jakaś koślawa :zdziwko:

Nie poddam sie łatwo i będę walczył o swoje.
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

mircal pisze:Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że już to kilka razy przerabiał wcześniej i że dystrybutor nie uwzględni takiej reklamacji bo w wiatrówkach wyposażonych w otwarte przyrządy celownicze nie ma konieczności montowania lunety w przeciwieństwie do modeli, które nie mają otwartych i tam pełna osiowość musi być zachowana.
jeśli sprzedawca nie chce uznać tej usterki to masz prawo w ciągu chyba 7 dni zwrócić karabinek. Konieczności zakładania optyki to nie ma na pewno ale w tym przypadku Ty chcesz ją założyć i karabinek powinien być wymieniony na sprawny czyli osiowy, jeśli nie to żądaj zwrotu pieniędzy.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

stworek5 pisze:jeśli sprzedawca nie chce uznać tej usterki to masz prawo w ciągu chyba 7 dni zwrócić karabinek. Konieczności zakładania optyki to nie ma na pewno ale w tym przypadku Ty chcesz ją założyć i karabinek powinien być wymieniony na sprawny czyli osiowy, jeśli nie to żądaj zwrotu pieniędzy.
Jeśli kupujesz w Internecie możesz zwrócić towar w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny i sprzedawca ma obowiązek odebrać towar, ale, no właśnie jest zawsze to ale. Towar musi byc oryginalnie zapakowany i nieużywany, jednak w tym przypadku jest to wada towaru i myśle że jeśli sie nie zgodzą oddać pieniędzy czy wymienić na nową to sprawę wygrasz w każdym sądzie konsumenckim. Powodzenia w negocjacjach.

Pozdrawiam Darek
mircal
Posty: 92
Rejestracja: 02 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mircal »

W internecie znalazłem informacje, że towar można zwrócić do 10 dni bez podania przyczyny, co do sprzedawcy to twierdzi, że nie widzi problemu, ale to nie on ostatecznie decyduje o tych sprawach, jego działka kończy się na tym, że towar odwozi do dystrybutora, to własnie u dystrybutora jest wystawiona gwarancja, ale chodziło o wymiane sprzętu na inny. Tym razem dopiszę, że w razie braku porozumienia kożystam z prawa zwrotu towaru.
Gamo Hunter 440 + PP 3-9x40AO MD
Awatar użytkownika
Kanox
Posty: 98
Rejestracja: 11 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kanox »

Zwróć Gamo i weź hawusie 50S :) :spoko:
Hatsan 80 STG + zastaw Alchemika + 1kg nakrętek ;)
ODPOWIEDZ