Obrazek

Gamo CF 30, czy coś innego?

ODPOWIEDZ
jack78
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2014, 15:03

Gamo CF 30, czy coś innego?

Post autor: jack78 »

Witam,

Wiele, wiele lat temu (jeszcze za czasów Czecho-Słowacji) miałem Slavię 630, niestety kiedyś nadszedł czas, że wyzionęła ducha.
Właśnie zastanawiam się nad zakupem kolejnej zabawki i wstępnie traf padł na Gamo CF 30. Dlaczego akurat ten model? Ano dlatego że ma stałą lufę, co według mnie było sporym minusem Slavi. Po prostu dostała tam sporych luzów, które nie dawały się w żaden sposób zniwelować i każdy strzał to była wielka loteria.

Powiedzcie mi czy warto, czy może wybrać coś innego. Cena jaką chcę wydać to 500-550zł (używka).
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

Cześć
najpierw zacznij moze pisać od centrum powitań.. :)
A co do Slavii itp podobnych starszawych klasycznie łamańców, to norma że czasem nabierają luzów w mocowaniu kostki lufy. Po 1. niespecjalnie to przeszkadza w celowaniu, gdyż szczerbinka (jak i muszka) jest na lufie. A poza tym takie luzy może dostać z czasem każdy, nawet nowy łamaniec.. Nic nie trwa wiecznie :lol: Więc po to są poprawki, naprawy, tuning itd. Więc nie szalej tak na "dzień dobry" z tymi minusami.. :lol:
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
jack78
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2014, 15:03

Post autor: jack78 »

Przeszkadza i to znacznie, ponieważ w momencie strzału, wiatrówka dostaje odrzutu i wtedy lufa "goni" gdzie chce, a za nią śrut.

To był chyba jej jedyny minus jaki miała, no może poza bezpiecznikiem, który z czasem nie dawał się zwolnić, ale po prostu go wymontowałem.
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

to nie był minus, tylko zwykłe weksploatowanie osadzenia kostki lufy. Wystarczy czasem parę drobnych zabiegów i jest git sprzęcik. Bo generalnie są baardzo trwałe.
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
jack78
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2014, 15:03

Post autor: jack78 »

Mam jeszcze takie pytanie. Czy Gamo CF-30 były sprzedawane z różną mocą? Bo przeglądając zdjęcia widzę że jedne mają napis na lufie 16J, a inne go nie posiadają. I zastanawiam się jaką dysponują mocą?

Muszę zerknąć gdzie moja stara Slavia leży, może jednak zabiorę się za jej reanimację :)
soldier
Posty: 94
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:32
Lokalizacja: 100Lica

Post autor: soldier »

jak dla mnie, odpuśc z tym gamo(niem). Proponuję total remont Slavci i bedziesz happy strzelcem :)
AT44 01/Diana Air King/Harry70= 4,5
jack78
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2014, 15:03

Post autor: jack78 »

Tylko czy remont tej Slavii nie pochłonie tyle co zakup prawie nieużywanej wiatrówki Gamo.

Sprężyna na pewno jest do wymiany, tłoczek, uszczelka tłoczka, uszczelka lufy, uszkodzony bezpiecznik spustu, zerwany gwint tylnej śruby (w tej nakrętce co zamyka tłoczek i sprężynę)
Wydaje mi się że za dużo musiałbym włożyć w nią.
Jan Sankowski
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2014, 13:54

Post autor: Jan Sankowski »

Witam. Potrzebuję pilnie kupić szczerbinkę do GAMO 610, czy ktoś może mi pomóc. Pozdrawiam Jaś
ODPOWIEDZ