Obrazek

HW95 - problem ze śrutem

Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

HW95 - problem ze śrutem

Post autor: Jande »

Chciałbym najpierw przedstawić nowy nabytek HW95.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miałem H70 (mile wspominam :) ) później krótko Slavię 634 (lepiej zapomnieć :PP ) teraz testuję HW liczę że będę z niego bardziej zadowolony. :hm: Strzelec ze mnie kiepski więc potrzebuje porady w doborze śrutu - tutaj ukłon do kol. Wierzbina :) ( z racji podobnego karabinka, i oczywiście większego doświadczenia).

Obrazek

Zrobiłem mały test na skupienie na 25m i okazało się że najlepiej wyszedł Tomitex szpic gładki, Exact 4,5 – tak sobie, a fatalnie Tomitex Lok. :wow: Przeglądając forum iweb wyczytałem że najlepszy do HW jest Exact 4,51 i Tomitex Lok do 25m. Próbowałem T-lok na 10m jest kiepsko, za to T-szpic lata całkiem dobrze a nikt go jakoś bardzo nie polecał. Zastanawiam się nad kupnem Exact 4,51 czy 4,52 na dalsze dystanse ? ale jaki zastosować śrut tarczowy jak T-lok tak słabo lata ? a szpic nie wycina ładnie dziurek :hm:


P/s. Miałem pytać na iwebie ale tam jest 1-sza liga i nie chciałem im zaśmiecać forum głupimi pytaniami. :) :) :)
Ostatnio zmieniony 23 lis 2006, 21:36 przez Jande, łącznie zmieniany 1 raz.
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pierwsze co to gratuluję zakupu-bardzo fajny karabinek :brawo: co do śrutu to gdzieś czytałem że płaskie-tarczowe śruty mogą latać źle w mocnych karabinkach, tak chyba dzieje się w Twoim przypadku, ze swojego karabinka jeszcze nie miałem okazji nim postrzelać. Wstępny teścik pokazał już jaki śrut jest dobry dla twojej dmuchawki ale dobór jest naprawdę indywidualny do każdej lufy, na dalsze dystanse szpic powinien latać dość dobrze, spróbuj też Crosmana Pointed no i oczywiście Exacta w różnych kalibrach, wtedy obraz będzie klarowniejszy :)
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

Kup sobie tester exacta w cekausie tam są mniejsze ilości ale w różnych kalibrach i przestestuj wszystkie... Każda lufka inaczej traktuje te same śruty...
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Dzięki Koledzy :piwo:
Z tym Exactem tak zrobię – nie wiedziałem że są tz. testery
Próbowałem też śrut który dostałem z wiatrówką od AK Hobby http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis& ... 907b87f9dc też nic specjalnego. :(
Chciałbym jakiś płaski do tarczy do 25m (dobrze odczytać wynik) w przystępnej cenie, gdy lok się nie sprawdził sam już nie wiem jaki :?: Kupiłam 3 pudełka Loku i klapa, jak żona się dowie ile wydaję jeszcze na śrut to :idiota:
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Logan

Post autor: Logan »

LOKa wystaw w kupię sprzedam to przynajmniej czsć kasy Ci się zwróci... Albo zapytaj Dude czy nie chce kupić bo On z niego korzysta.
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Z tych czterech najciaśniej do portu ładowania wchodzi T-szpic, więc może zna Ktoś jakiś śrut nadkalibrowy płaski :?: (żeby ciaśniej wchodził jak lok )
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Wydaje mi się, że skupienie jak na taką odległość nie jest dobre.
Dużo tu może powiedzeć jednak Wierzbin.
Interesuje mnie ten temat, ponieważ w najbliższym czasie myślę o zakupie albo HW95, albo HW97k. Więc proszę nie kończ tego tematu i proszę Wierzbina o wskazówki.
Sprawdzałeś lupkę? U mnie tak było jak uciekało zero.
Ale konkretnie i na temat wypowie się Wierzbin.

Sabo35
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Sabo35 pisze:Wydaje mi się, że skupienie jak na taką odległość nie jest dobre.
Z Tomitex szpic gładki 5 strzałów w kwadrat 12x7mm z 25 metrów to chyba dobre skupienie jak dla początkującego :?: :hm:
Karabinek na pewno ma większe możliwości tylko strzelec du....a :D :D :D
Lunetę mam nową to raczej jest dobra - Leapers 3-9x32 AO
Zaskoczył mnie Tomitex Lok :zalamany: Wszystkim lata a mi nie lata myślałem nawet skropić go "Red-Bullem" :D :D (gdzieś to widziałem :hm: chyba w TV) :)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2006, 6:18 przez Jande, łącznie zmieniany 1 raz.
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Tester ze śrutami masz TUTAJ tylko na tej stronie jest trochę źle opisane, w moim zestawie były Exact, 4,50, 4,51, 4,52, 4,53 Exact Heavy 4,50, Exact Express (lekki)4,50, Straton (ostry czubek) 4,50, wszystkiego po 50 szt. Co śmieszniejsze cały zestaw leży u mnie nie ruszany od jakichś dwóch miesięcy z braku czasu na strzelanie.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Jeszcze jedno strzelanko 25m po 10 szt pozycja siedząca z kolana.

Obrazek

Szpic jednak wypada lepiej, ale lufa mi lata, nie mogę ją utrzymać na punkcie przy powiększeniu x6 – czyżby starość ;( :?:
Wniosek:
Strzelec kiepski wymaga jeszcze dużo treningu, a Lok nie dla mojej lufki
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Witaj,
Każda lufka jak widać lubi inaczej zjeść i apetyt też ma różny.
Wynik 12/7mm na 25 m to bardzo dobry wynik zważywszy, że jak sam piszesz strzelasz z HW od niedawna i z pozycji FT, a nie z benchrestu (stolik, krzesło, zwinięty koc).

W pierwszej kolejności jeśli chcesz strzelać na skupienia, to strzelaj seriami 10-cio lub więcej strzałowymi. Da Ci to lepszy obraz w którym miejscu układają się śruty.

No. 2 to optyka. Ma trzymać nastawy i kropka.

No. 3 to pozycja. FT jest bardzo fajna do skupień, jednak w niej też się trzeba trochę "wyrobić". Postaraj się znaleźć dla siebie taką pozycję, w której nie napinasz mięśni. Poprostu jakbyś miał zasnąć na karabinie :lol: . Wtedy możliwości karabinu będą miały przybliżony obraz na papierze.

No i na koniec, a w zasadzie powinno być na początku - śrut.
Tutaj niestety musisz sam wykombinować i przestrzelać różne śruty. Ja osobiście preferuję 4,51. Kolega Adamek z sąsiedniego forum, z którym mam przyjemność wspólnie strzelać, też ma HW98 i najmniejsze kółeczko strzela z 4,52 (a jeszcze mniejsze z H&N FTT - strzela z JSB, bo jest DIT :) (dobry i tańszy).
Praktycznie przy jakichkolwiek zlotach wiatrówkowych dominującą marką jest JSB, tak w 85-90%.
Acha, jeszcze jedno strzel kilka serii, tak jak wcześniej pisałem 10-cio strzałowych, minimum 5. Będziesz miał porównanie. I tak jak przedstawiłeś na swoich fotkach - strzelaj do kropek, nie do tarcz - nie liczy sie wynik, a powtarzalność.

Sprawdź też czy osada jest dobrze przykręcona do mechanizmu - to jak się ostatnio sam przekonałem też ma kolosalne znaczenie ;)

A dobre śruty tarczowe to JSB Match, JSB Shack, H&N Match Kugeln LG.
Przykładowe linki masz tutaj:
http://www.cekaus.pl/index.php?idmenu=171
http://www.cekaus.pl/index.php?idmenu=338

Testery tutaj:
http://www.cekaus.pl/index.php?idmenu=173
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Dzięki wszystkim za rady, :brawo: Szczególne podziękowanie dla Wierzbina :brawo: „Bardzo sobie cenię Twoje rady”
Te pięć strzałów 12/7mm to pewnie fuks sam byłem zdziwiony w innych seriach już tak dobrze mi nie idzie
Wiem co mam zrobić:
dobrać śrut, sprawdzić lunetę i trening :killer2: :puchar:
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

jasmin pisze:Dzięki wszystkim za rady, :brawo: Szczególne podziękowanie dla Wierzbina :brawo: „Bardzo sobie cenię Twoje rady”
Forum rządzi, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi! :lol:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
plochyr
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plochyr »

Tia
trzeba przyznać że Wierzbin dobrze radzi :brawo:
HW95/BT3-9x40
misia na półkę, pociąg do szafki i sprzątnięte już zabawki
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

Wierzbin pisze:Sprawdź też czy osada jest dobrze przykręcona do mechanizmu - to jak się ostatnio sam przekonałem też ma kolosalne znaczenie
Jak rozwiązałeś ten problem :?: klej Loctite 243 – słaby :?: czy w jakiś inny sposób :?: :hm:
Pozdrawiam :)
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
ODPOWIEDZ