Obrazek

DLACZEGO?! ze sklepu od razu do Hogana?

damianos50
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2012, 23:39
Lokalizacja: śląskie

DLACZEGO?! ze sklepu od razu do Hogana?

Post autor: damianos50 »

Witam,jestem nowy.
Może już o tym było ale czy nowe HW naprawdę od razu ze sklepu potrzebuje do lekarza? Czy nie lepiej może z jeden sezon postrzelać,trochę ołowiu przez lufę przepuścić? a potem ewentualnie do regulacji. Przesiadam się właśnie z kompletnej wiatrówkowej tandety na coś lepszego i to mnie zastanawia.
Z góry dzięki za opinie.
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Ja też witam :)
DLACZEGO?! ze sklepu od razu do Hogana?
A dlaczego nie? I tak kiedyś będziesz poprawiał fabrykę, a jeżeli kupisz w ,,AK Hobby" to tuning u Hogana masz taniej.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
wolf116
Posty: 764
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Heppenheim

Post autor: wolf116 »

Posłuchaj rad kolegów z forum ja ich posłuchałem i dobze na tym wyszedłem , wiedza co mowią , ale decyzja jest twoja pozdrawiam
;)
ROZBROJONY
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Oczywiście, że nie musi, to jest wspaniały sprzęt i nic nie musi. Jedynie zaleca się. To już różnica. W znanym sklepie jest opcja taka:

"Za dopłatą 130 zł karabinek wysyłany jest do najlepszego w Polsce tunera Waldemara Bromm -"Hogana" na w pełni profesjonalny tuning obejmujący min:
- dopracowanie uszczelki tłoka,
- wykonanie osłony przeciw smarnej PET,
- dorobienie dobrze spasowanej przegubowej prowadnicy i kapelusza z ertalitu,
- polerowanie podzespołów,
- dodanie przegród do tłumika,
- regulację spustu,
- wymiana sprężyny na eksportową i ustawienie energii karabinka w obowiązującym w Polsce limicie do 17J,
- oczywiście mycie całości i poprawne smarowanie. "

Co otrzymujemy w zamian? Mniej kopiącą, wierzgającą sprężynę. Wyregulowany spust i przesmarowane odpowiednimi środkami żywotne elementy wiatrówki. Z fabryki wychodzi raczej zakonserwowana i warto zamienić te smary na lepsze. HW97K jest celne, bardzo celne, jednak można zrobić tak, że będzie służyła tobie, twoim dzieciom, wnukom. To nie jest karabinek dla każdego, jest ciężki i wymagający. Jednak potrafi pokazać na co go stać jeśli mu się tylko nie przeszkadza.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

grossus pisze:"Za dopłatą 130 zł karabinek wysyłany jest do najlepszego w Polsce tunera Waldemara Bromm -"Hogana"

Z tym najlepszym w Polsce to nie przesadzaj :lol: :lol: :lol:
Jest sporo innych fachowców od wiatrówek .Osobiście miałem HW po robocie u Hogana w rękach i byłem bardzo zawiedziony -HW 97k poszło do poprawek -oczywiście do kogo innego ;) .
Jest na forum firma Cekaus bardzo dobrze robią tuning - i po Hoganie też ;) poprawia .
A jak się rozejrzycie to jest jeszcze paru innych fachowców .
Karabinek ze sklepu przydało by się dopracować -umyć i nasmarować . Firma HW jest solidną firmą i karabinek ze sklepu po przemyciu i nasmarowaniu spokojnie nadaje się do strzelania .Uszczelka ,prowadnica,itd. to tylko ulepszenia i można wykonać je z czasem albo i odpuścić temat ;)
Większość czynności wymienionych przez kolegę grossus jest do zrobienia we własnym zakresie w domu ;) .
Walther + MTC
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Takie małe dwa znaczki tam są jak się przyjrzysz -> " " :PP
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Kolego Damianos, jeżeli jesteś niemechaniczny to takie poprawki Ci się przydadzą.
Zresztą wystarczy poczytać, prawda?
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
damianos50
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2012, 23:39
Lokalizacja: śląskie

Post autor: damianos50 »

Jestem mechanikiem z zawodu ale nie uważam że wiem już naprawdę wszystko(szczególnie o wiatrówkach). Poza tym jak zacznę grzebać na własną rękę to stracę gwarancję,prawda? A 36 miesięcy gwarancji to z jednej strony dobrze ale nie za bardzo można coś pogmerać samemu. Jeszcze jedno: w tym ZNANYM sklepie dostanę wg opisu mocniejszą sprężynę gratis więc sklep i tak musi ten mechanizm rozebrać,prawda? Czy bez głębszej ingerencji użytkownika można samemu mechanizm optymalnie przesmarować? W jakim przypadku sklep może powiedzieć:Proszę Pana Stracił Pan Gwarancję.Czy to można jasno stwierdzić że ktoś sam usunął stary smar i dał nowy?
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

damianos50 pisze:Jeszcze jedno: w tym ZNANYM sklepie dostanę wg opisu mocniejszą sprężynę gratis więc sklep i tak musi ten mechanizm rozebrać,prawda?
Nie. Sprowadzają wiatrówki z niemiec, a raczej kupują w niemczech, gdzie obowiązuje limit 7,5 J i taka sprężyna będzie fabrycznie zamontowana. Gratis dostajesz 17J sprężynę do samodzielnego montażu. Pamiętaj, że do każdej sprężyny należy dorobić dopasowaną prowadnicę, aby nie uległa wyboczeniu, nie miała luzów i pracowała optymalnie i w osi. Ogólnie rzecz biorąc taki zabieg plus smarowanie z usunięciem fabrycznych niczego nie wartych smarów jest niezbędnym minimum, aby sprzęt działał długo i bezawaryjnie. Zarówno taki za 300 jak i za 3000 zł. Drugim celem "grzebania" w wiatrówkach jest "tuning", czyli z angielska - "strojenie", czyli dobranie odpowiedniej uszczelki do średnicy cylindra, bądź jej modyfikacja, polerowanie elementów współpracujących (np spustu), oraz inne zabiegi poprawiające sprawność systemu.
damianos50
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2012, 23:39
Lokalizacja: śląskie

Post autor: damianos50 »

cytat :,,UWAGA - Na życzenie przegląd zerowy, przesmarowanie i wymiana sprężyny na exportową GRATIS !!! - proszę zaznaczyć to w opcji zamówienia."

no to chyba ją wymieniają w sklepie? a poza tym co obejmuje ,,przesmarowanie,,? Nalanie nowego smaru na ten zaaplikowany w fabryce?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi,jestem coraz bliżej HW77match, tak się tylko zastanawiam czy ta podniesiona baka bardzo utrudnia strzelanie z otwartych.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Jako że miałem z tego sklepu hw97k a nawet dwa, to jak mi wiadomo Andrzej K, zmienia sprężynę na eksportową, smaruje, a przed tym wszystkim najpierw myje wnętrzności benzyną, choć oczywiście byłoby najlepiej jeszcze dopasowana prowadnica i kapelusik w tłoku, no ale to już robi Hogan
Awatar użytkownika
hogan
Posty: 68
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: hogan »

damianos50 pisze:Witam,jestem nowy.
Może już o tym było ale czy nowe HW naprawdę od razu ze sklepu potrzebuje do lekarza? Czy nie lepiej może z jeden sezon postrzelać,trochę ołowiu przez lufę przepuścić? a potem ewentualnie do regulacji.
To ja też Ci odpowiem na Twoje pytanie. 8)
Po sezonie strzelania za zwyczaj uszczelka tłoka jest spalona-przypalona i sprężyna wypatrzona,ponieważ w komorze sprężania jest smar który powoduje Diesla niszcząc podzespoły a czasem niszczy karabinek ( w HW 77/97 bywało że lufa oderwała się od cylindra )
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=502 ... t=spawanie

Trochę poczytaj forum a szybko będziesz wiedział jak dbać o sprzęt i czego trzeba unikać by celnie i bez awaryjnie strzelać,a jest tego masa.
pawel 2171 pisze: Jest na forum firma Cekaus bardzo dobrze robią tuning - i po Hoganie też ;) poprawia .
Jak już Pawle piszesz to pisz proszę do końca,co po mnie Cekaus poprawiał ? bo jestem strasznie ciekaw,bardzo nie lubię jak ktoś pisze lub mówi coś w pół słówkach,tak że niby wiadomo a nic nie wiadomo:( ech !!!
Myślę że odpowiesz mi szczerze na moje pytanie ?
pawel 2171 pisze:Karabinek ze sklepu przydało by się dopracować -umyć i nasmarować . Firma HW jest solidną firmą i karabinek ze sklepu po przemyciu i nasmarowaniu spokojnie nadaje się do strzelania .Uszczelka ,prowadnica,itd. to tylko ulepszenia i można wykonać je z czasem albo i odpuścić temat ;)
Moim zdaniem nie Masz racji i sam pewnie o tym wiesz.
Umycie i na smarowanie to jest dopracowanie ? Pawle proszę Cię ! :lol: :lol: :lol:
Dodaj jeszcze że po takim zabiegu traci się gwarancję,jak już piszesz,pisz plusy i minusy takich dopracowań.
debowy pisze: Gratis dostajesz 17J sprężynę do samodzielnego montażu. Pamiętaj, że do każdej sprężyny należy dorobić dopasowaną prowadnicę, aby nie uległa wyboczeniu
Zapomniałeś dodać że trzeba ją też dociąć by był limit ( 16,5 J ),ponieważ na dopracowanym karabinku oryginalna sprężyna eksportowa która ma 290 mm stanowczo przekroczy go,czyli będzie dużo więcej niż 17 J.
U mnie na dopracowanym karabinku sprężyna eksportowa o dł 265 daje około 17 J a co za tym idzie,jest mniejszy kop,karabinek mniej wysilony i sprężyna dłużej żyje.
Ale pewnie to dla Ciebie nie nowość.
janekk4501 pisze:Jako że miałem z tego sklepu hw97k a nawet dwa, to jak mi wiadomo Andrzej K, zmienia sprężynę na eksportową, smaruje, a przed tym wszystkim najpierw myje wnętrzności benzyną, choć oczywiście byłoby najlepiej jeszcze dopasowana prowadnica i kapelusik w tłoku, no ale to już robi Hogan
Dokładnie,ale jeszcze wiele innych rzeczy by sprzęt pracował długo,celnie i bez awaryjnie.
W łamańcach przede wszystkim nacięcie rowka w tylnej części tłoka + pierścień z Boramidu samo smarnego.

Swego czasu dużo ja się napisałem,testowałem,wklejałem fotki a teraz robię inaczej,każdy robi jak chce i strzela z czego chce.
Jedni tuningują-poprawiają a inni nic nie robią,tylko strzelają i chwała im za to.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012, 18:35 przez hogan, łącznie zmieniany 3 razy.
www.airgunservice.pl
Pozdrawiam Waldemar.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Witam

Jestem sceptycznie nastawiony do powyższych rad.
Kupiłem kilka karabinow za parę tysięcy. Mam trzy pucharki, chociaż jestem prawie ślepy i nie mam czasu na treningi.

Więc na cholerę płacić za tuning karabinka wartego 2000 pln? Czy producent jest na tyle głupi by sprzedawać sprzęt niedopracowany?

Nawet bmw można poprawić jak się chce, ale to nie znaczy, że nie można nim jeździć po zakupie w salonie...

Może kiedyś zmienię zdanie..... :-)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2012, 9:34 przez Jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
hogan
Posty: 68
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: hogan »

Jaro pisze:Więc na cholerę płacić za tuning karabinka wartego 2000 pln? Czy producent jest na tyle głupi by sprzedawać sprzęt niedopracowany?
Jarku,wystarczy rozebrać po zakupie wymieniony wyżej karabinek i będziesz wiedział o czym piszę.
Oczywiście też napisałem że każdy robi se jak chce,nikt nikogo nie namawia na jakieś tuningi-poprawki itp.
Ale jak mam u siebie sprzęt nie otwierany od nowości po np. sezonie,to płakać mi się chce,co mam o tym nie napisać ?
Piszę jak jest i tyle,staram się odpowiadać na setki e-maili jak samemu poprawić sprzęt,bo uważam że wtedy jest największa frajda.
www.airgunservice.pl
Pozdrawiam Waldemar.
Awatar użytkownika
Guido
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 179
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:16
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Guido »

Moją HW97 wysłałem do Hogana i karabinek wrócił nie do poznania :D Jak sprężyna padła bo taki już los sprężyny to kupiłem sobie zestaw i wymieniłem sam ,lecz wizyta u tunera była konieczna skrócenie wargi na uszczelce ślizgi i cała reszta jak dla mnie to rzecz niezbędna w HW .
QB57. Kandar CP1 . Mauser 98k asg.CZ200. Colt Sheriff kal.44 .TX200HC
Zablokowany