Obrazek

Kolejne HW97K

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Witam Panowie, to i ja dołączam do klubu HW, wreszcie przyszło http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da4 ... 6a813.html ,(cztery noce nie mogłem spac, tak mnie to czekanie męczyło) choc dopiero jutro spróbuję po południu jak pogoda pozwoli. dziś zdążyłem zmierzyc chronem no i 12 Juli i ani trochę więcej, łagodny jak baranek, jak dla mnie, po hatsanie to zero odrzutu, myślałem jednak że trochę będzie trochę narowisty no i przynajmniej z 15j, sciągnąłem osadę i wysmarowałem go całego PKB, i od razu pytanie: jak widzę to cylinder bo to chyba on, tam gdzie ładuje sie śrut, to będzie się rysował i czy jest jakaś rada na zapobieżenie temu ? A jeszcze o jedno zapytam, jak najprostszym sposobem jednak go wzmocnic troszkę ? oczywiście bez uszczerbku dla jego zdrowia, choc z drugiej strony jak postrzelam to wtedy ocenię czy jest sens podwyższenia jego energii, ale bardzo proszę o rady
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

No więc tak ,cylinder faktycznie się rysuje ja w swoim zapodałem polerkę na wysokich obrotach z pastą polerską na dosłownie lustro, ale mimo wszystko z czasem drobne ryski się pokażą ,co do 12 J to można go wzmocnić w banalny sposób tzn . odkręcasz korek od systemu i dodajesz jedną lub dwie podkładki miedziane polerowane będą robiły za łożyska ślizgowe ,ja wczoraj robiłem koledze HW 77 i przed robotą miał nie całe 13 J a po dodaniu podkładek " większe wstępne " i polerce smarowaniu itp wskoczył pod limit a na kopie nie przybrał . ;)


Janek ładne masz to drewienko, taka git nówka . :D

Ps . ładny skubaniec nie Janku ,a na dodatek masz taki sam zestaw jak ja 8)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

patryk1981 pisze:przed robotą miał nie całe 13 J a po dodaniu podkładek " większe wstępne "
To ile teraz wynosi to "wstępne", i podajesz odległość korka do gwintu czy całkowite napięcie wstępne??
Ciekawi mnie jakie ono musi być w tym systemie!
Może sobie dokupię HW97 - ale to wielkie może, bo system naprawdę mi się podoba.
Stosunek cena/jakość to nr 1.


pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Kilan pisze:
patryk1981 pisze:przed robotą miał nie całe 13 J a po dodaniu podkładek " większe wstępne "
To ile teraz wynosi to "wstępne", i podajesz odległość korka do gwintu czy całkowite napięcie wstępne??
Ciekawi mnie jakie ono musi być w tym systemie!
Może sobie dokupię HW97 - ale to wielkie może, bo system naprawdę mi się podoba.
Stosunek cena/jakość to nr 1.


pozdrawiam
Adam
Adam tak na "oko" to ze 4 może 5 cm w stanie spoczynku ,tzn tyle wystaje sprężyna luźna z prowadnicą ze systemu.

Jak będę rozbierał to Ci pomierzę i podam pomiary .
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

A jeśli byś rozbierał przypadkiem niedługo Patryku to podałbyś wymiary tych podkładek na prowadnicy(ślizgowe), jechałbym z pracy to bym kupił od razu w któryś dzień, (boję się zostawiac mojej kochanki na cały dzień zostawic rozebranej) Nie obraź się ale odwdzięczyc ci się muszę za dzisiejszą wiedzę i znajdę na to sposób

[ Dodano: Pią 19 Lis, 2010 20:13 ]
sorry za pytanko jedno jeszcze nie w temacie , czy u wszystkich chodzi forum beżowe, wyczyściłem lapka z ciasteczek i dalej nic, nie chodzi ?
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

Kolego janekk4501 daj sobie na luz z tymi podkładkami HW 97 to nie Tx mk3.
Kup zestaw dzielonej sprężyny z dopasowaną prowadnicą i kapeluszem,wstaw PET-a,moim skromnym zdaniem to wystarczy i raduj się strzelaniem.Gratulacje fajny sprzęcik :spoko:
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

rubens21 dzielona sprężyna nie zawsze zdaje egzamin jak w Twoim karabinku - w mojej byłej HW95 nie zdała - kopała dość mocno (mimo custom drewienka i dość słusznej masy), a energia "tylko" 15J.
Spece z beżowego sami piszą, że każdy karabinek (mimo tego samego modelu nawet) jest indywidualny - i z tego co czytam trzeba się z nimi zgodzić.
Osobiście na "pierwszy ogień" polecę skrócenie wargi uszczelki o 1 mm do max 1,5 mm.
Ta modyfikacja bez podkładek przełoży się na większe V0 i nie zwiększy kopa.

O dzielonej sprężynie pisał kiedyś sam Senio - że energia nie bierze się z niczego, system dzielony uspakaja karabinek na skręcanie (2 dodatkowe "łożyska"), ale przez dwa dodatkowe pasywne zwoje i łącznik musi całościowo być dłuższy.

Do skróconej wargi, warto jeszcze spolerować końce sprężyn i dorobić korek i przegubową prowadnicę z tworzywa + założyć PET.

Koszty znikome - efekt mocno zauważalny.


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

rubens21 pisze:Kolego janekk4501 daj sobie na luz z tymi podkładkami HW 97 to nie Tx mk3.
Kup zestaw dzielonej sprężyny z dopasowaną prowadnicą i kapeluszem,wstaw PET-a,moim skromnym zdaniem to wystarczy i raduj się strzelaniem.Gratulacje fajny sprzęcik :spoko:
no a gdzie go kupic ? ten zestaw albo to co sugeruje Kilan? ja raczej nie mam dostępu do tokarza , Hogan nie odpisuje na meile
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

janekk4501 pisze:Hogan nie odpisuje na meile
A słyszałeś o takim urządzeniu jak telefon?
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

cris pisze:
janekk4501 pisze:Hogan nie odpisuje na meile
A słyszałeś o takim urządzeniu jak telefon?
, tak, nawet mam, ale dzięki, spróbuję

no i dodzwoniłem się do Senia i niestety, trzeba wysłac system, nie sprzedaje gotowych zestawów do tunigu, jednak zrobię jakoś sam kapelusik i może prowadnice, chociaż ta fabryczna jest pasowna, wchodzi lekko na wcisk, udało mi się rozebrac dziś całego(bardzo łatwo, łatwiej jak hatsana) i za radą Patryczka(za co mu serdecznie dziękuję) dałem aż pięc podkładek wypolerowanych(dwie w tłok i trzy na prowadnice) i równe 16,1 J. Narazie to pewnie prowizorka, a może gdzieś znajdę jakiś dobry zestaw, a może ktoś mi tu podpowie na forum gdzie kupic, narazie trzeba postrzelac, a tu u nas deszcz jak na złośc
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

Adam,uważam ,że prowadnica + PET jak obaj pisaliśmy to podstawa,dobra odpuszczam dzielony zestaw :maruda: jednak zgodzisz się z moją opinią,iż podnoszenie szmocy podkładkami o 3-4 jule w HW 97 jest ...hmmm słabym pomysłem.
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

janekk4501 pisze:no i dodzwoniłem się do Senia i niestety, trzeba wysłac system, nie sprzedaje gotowych zestawów do tunigu
Przecież to oczywiste.Wszystko trzeba spasować do danego karabinka .To nie Hatsan że sobie zestawik u alchemika zamówisz.
Ale jak Ci wykonają cały tuning (co w przypadku hw97,jest ze wszech miar wskazane )to dopiero zobaczysz na co stać tą maszynę i jak poprawiła się kultura pracy.
Sam raczej do takiego standardu, nie będziesz w stanie go sam zrobić .
Tak że nie ma się co pieścić (to tylko wiatrówka ) i wysłać (tylko nie mów że Ci na gwarancji jakiejś zależy.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Podziękowanie

Post autor: janekk4501 »

Panowie żyję już 42 lata, a naprawdę nie spotkałem się z taką życzliwością jak tu na forum, dużo mam do czynienia z ludźmi i powiem szczerze że panuje zawiśc wszędzie, jednym słowem człowiek człowiekowi wilkiem a raczej Polak Polakowi, ale nie Tu, jestem niezmiernie wdzięczny Wam, za pw, za rady telefonicznie, za maile, jak widzę że cieszycie się razem ze mną, jednym słowem jedna duża Rodzina i to naprawde Rodzina. BARDZO DZIĘKUJĘ , ja z natury jestem romantykiem i łza się w oku kręci , żeby tak było wszędzie w całej naszej Ojczyźnie jak tu ( przepraszam że nie na temat)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

rubens21,
Jędrek nie wiem jak u Ciebie ale w moim hw te podkładki zdały egzamin i kosztowało to 5 zł u Janka jak doczytałeś też zdały egzamin więc nie kumam tego że musi być dzielona sprężyna bo nie musi ja nie mam i inni też nie mają a żyją i strzelają miodnie ,a co do podnoszenia mocy podkładkami to ja się z Tobą nie zgodzę ,jest to tania i prosta operacja a mało tego w 100 % skuteczna i jeszcze dodam że dzięki tym podkładką sprężyna ma dobre łożyskowanie .Tak na marginesie to uszczelkę też mam ciętą i tu się zgadzam z Adamem dało to około 1 J

Janek daj se luzu z dzielonymi ,teraz postrzelaj i baw się a za 2000 śrutów można się zastanawiać nad modyfikacjami puki co poznaj karabin i daj się jemu poznać ,a te 16 J to bankowo szybko nie stracisz bo ta sprężyna co masz w karabinku jest dobrej klasy i długo Ci posłuży ja wystrzeliłem już z 10 paczek exacta i parę innych jakiś dziadowskich i ani dżula mi nie ubyło.

Janek bo teraz doczytałem że dałeś 5 podkładek ,teraz masz 16,1 ale gwarantuję Ci że po kilkudziesięciu strzałach wszystko się ułoży i możesz wyskoczyć ponad limit badaj ją systematycznie na chrono ja mam dokładnie dwie w tłoku i dwie na prowadnicy i peta oczywiście ;)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 11:01 przez patryk1981, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

patryk1981 pisze:rubens21,
Jędrek nie wiem jak u Ciebie ale w moim hw te podkładki zdały egzamin i kosztowało to 5 zł u Janka jak doczytałeś też zdały egzamin więc nie kumam tego że musi być dzielona sprężyna bo nie musi ja nie mam i inni też nie mają a żyją i strzelają miodnie ,a co do podnoszenia mocy podkładkami to ja się z Tobą nie zgodzę ,jest to tania i prosta operacja a mało tego w 100 % skuteczna i jeszcze dodam że dzięki tym podkładką sprężyna ma dobre łożyskowanie .Tak na marginesie to uszczelkę też mam ciętą i tu się zgadzam z Adamem dało to około 1 J
Dobra zostaw w spokoju zestaw dzielony ja odpuszczam,macie racje.Łożyskowanie jest wystarczające na prowadnicy i kapeluszu dokładanie do tego podkładek w celu lepszego łożyskowania to sztuka dla sztuki.
Ile pdkładek i jakiej grubości użyłeś by zwększyć szmoc o 4 J :?:
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
ODPOWIEDZ