Obrazek

Kolejne HW97K

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Dołączyłem dzisiaj do posiadaczy Hw97k, więc i mnie czeka przegląd :)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Woytek pisze:Dołączyłem dzisiaj do posiadaczy Hw97k, więc i mnie czeka przegląd :)
No..... to gratulacje :brawo:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

witajcie ,na wstępie dziękuje Wam że zainteresowaliście się tym tematem ,bo już myślałem że kurzem zajdzie :lol:

ja panowie tyle razy rozkręcałem hw 97 że nie jestem w stanie policzyć ,czasami po kilka razy na dzień,pewnie zastanawiacie się po co a po to że musiałem obadać wszelkie konfiguracje ,mając do dyspozycji oryginał sprężynę ,kilka podkładek miedzianych kilka stalowych ,smary oleje itp.polegało to na tym że raz dociążałem tłok robiłem testy potem inna konfiguracja w sensie łożyskowania podkładkami, no multum tego było,jedynie na czym poległem to ten pieroński ala tłumik już nie mam nerwów do niego ale to najmniejszy problem jeszcze3 nie postawiłem krzyżyka :maruda:

Janku rozebranie HW jest bajecznie proste z tego co wyczytałem z hatsanem nie miałeś problemu to i z HW mieć nie będziesz, to jest tak proste jak odebrać dziecku cukierek :lol:

Adam ma racje co do spustu nie trzeba go wyciągać ,ale ja z początku tego nie wiedziałem i dzielnie za każdym razem wybijałem bolce lecz po kilku razach oświeciło mnie i tak świeci do dziś że spust może sobie zostać na miejscu ale jest jeden myk tzn. przy pierwszym i nawet drugim rozbieraniu będzie trzeba wyjąć spust i w jego miejsce wsadzić klucz nap 26 a to dlatego że korek jest bardzo dobrze pasowany i dokręcony z dość dużą siłą więc pomoc młotka będzie nie oceniona. teraz nie wiem czy mi ktoś uwierzy ale rozkręcenie hw zajmuje mi 3 minuty w pośpiechu oczywiście nie licząc odkręcania osady.

Mam w domu rozebrane hw 90 kolegi z beżowego i powiem z mojego doświadczenia że gorzej jest rozebrać hw90 niż 97 oczywiście pierwszy raz bo każdy następny to już rutyna .

Janku wracając do twojego pytania o rozbieranie ,zamówiłeś przegląd zerowy "czary" u Senia lub Hogana więc nie będziesz musiał już nic robić ,no chyba że ciekawość będzie dominowała :lol:

Woytek nowe czy ten z K/S co podawałem Ci linka :hm: Gratulacje ,i czekamy na prezentacje wyników ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Bajecznie proste rozebranie i złożenie to jest w TX'ach .Rozebranie przy nich HW97 to prawdziwa ,,mordęga ;)) "
H95 też nie był jakimś szczególnie trudny w demontażu i składaniu :D
Air Arms rządzi :pokoj: he...he...he
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

cris pisze:Bajecznie proste rozebranie i złożenie to jest w TX'ach .Rozebranie przy nich HW97 to prawdziwa ,,mordęga ;)) "
H95 też nie był jakimś szczególnie trudny w demontażu i składaniu :D
Air Arms rządzi :pokoj: he...he...he
Krzyś to kiedyś zawody trzeba zrobić ale nie takie kto uszczeli figurkę tylko kto szybciej rozbiera, sie wie nie zonę tylko karabina :lol: :lol:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Kurde, to drugie mi się bardziej podoba ,tylko każdy rozbiera nie swoją -----żeby było trudniej :hyhy:
A tak w temacie; to sam o mały włos nie nabyłem HW97 tylko ta osada (chwyt dla uściślenia), trzeba mieć palce jak ginekolog, żeby wygodnie za spust popieścić ,albo zupełnie łapska jak bochenki chleba :D
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

patryk1981 pisze: tylko kto szybciej rozbiera, sie wie nie zonę tylko karabina :lol: :lol:
Po paru latach małżeństwa, szybciej "rozbiera" się cwiartkę wołu, niż żonę (swoją).... :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Cortez pisze:
patryk1981 pisze: tylko kto szybciej rozbiera, sie wie nie zonę tylko karabina :lol: :lol:
Po paru latach małżeństwa, szybciej "rozbiera" się cwiartkę wołu, niż żonę (swoją).... :hm:
e tam ja mam szybkie palce a po ślubie jestem 7 lat :bobas: :lol:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jeszcze wszystko przed Tobą. :lol: A co do rozbierania - ja mam 1 śrubę od łoża (4-5 sek.). Dalej nie ma sensu, bo po co?.... :D
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

a ja czasami rozbieram z nudów, no chodzi mi o HW bo żonę to z przyjemności :lol: a z resztą obie z przyjemnością :PP
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Woytek pisze:Dołączyłem dzisiaj do posiadaczy Hw97k, więc i mnie czeka przegląd
Gratuluję nabytku :)
A tak w temacie; to sam o mały włos nie nabyłem HW97 tylko ta osada (chwyt dla uściślenia)
Ja byłem napalony na Txa ale port ładowania go zdyskwalifikował ( jestem leworęczny ) więc padło na Hw :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

patryk1981 pisze:Krzyś to kiedyś zawody trzeba zrobić ale nie takie kto uszczeli figurkę tylko kto szybciej rozbiera
Patryku, uwierz mi, że TX wygrywa w tym temacie z HW97k.

Już raz mi się zdarzyło (w Piekarach), że musiałem szybko obniżyć energię w swoim karabinku gdyż przekroczyłem limit na chrono i groziła mi dyskwalifikacja.

Zrobiłem to sam, na kolanie, za pomocą dwóch imbusów i kombinerek. Trwało to 2-3 minuty.

Pozdrówka

T.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Tomku nie miałem Txa nawet w rękach ,więc jedynie mogę się domyślać jak się go rozbiera ,ale skoro tak mówicie zapewne tak jest ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

tomaschek30 pisze:
patryk1981 pisze:Krzyś to kiedyś zawody trzeba zrobić ale nie takie kto uszczeli figurkę tylko kto szybciej rozbiera
Patryku, uwierz mi, że TX wygrywa w tym temacie z HW97k.
Cóż - miałem BMK 40 - generalnie konstrukcyjnie to samo. I muszę zgodzić się z Tomkiem.
Ale i na HW nie nażekam.


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Siemanko dzisiejszy dzień dla mnie jest porażką i nauką na przyszłość poległem w kwestii tłumika do hw ci co czytali to wiedzą o co chodzi ,i tu w tracie pisania przypomniał mi sie taki tekst " kto nie słucha ojca matki to posłucha psiej skóry " chyba tak to szło w każdym bądź razie to mnie dziś dotyczyło ,a dokładnie to co mi koledzy pisali Cortez Iwan i inni przepraszam że nie pamiętam kto jeszcze ale sporo osób na tym i innym forum . Szacunek panowie że mówiliście ale ja jestem jakiś rąbnięty wszystkiego muszę spróbować a czasami " bo nie zawsze " przyznać się że ktoś miał racje ,no trudno było minęło a tłumika nadal brak .
i tu w tym miejscu chciałem zaznaczyć dla potomnych mojego pokroju NIE DA SIĘ ZROBIĆ TŁUMIKA Z SEPARATORA W WIATRÓWCE HW 97 K :cisza:

to tyle na temat tłumika .

Byłem postrzelać dziś na niewielkim dystansie tzn 15 i 35 m tak to poszło .

35 m śrucik JSB E 4,51 i wiadomo hw97k


Obrazek Uploaded with ImageShack.us]35 m [/URL]




a tu są tarczki strzelane czterema rodzajami śrutu wszystko napisane na tarczkach dystans to 15 m i HW 97 ,tak to latało


Obrazek Uploaded with ImageShack.us]m[/URL] Marnie to poszło ale dziś jak pisałem mam nie ten dzień ,a stres robi swoje i zamiast skupic się na strzelaniu to ja słuchałem karabinka czy może akurat jest ciszej :maruda: ....moja frustracja jest nie do opisania ;( ;(
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
ODPOWIEDZ