Obrazek

Wybór wiatrówki ze stajni Weihrauch

Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

cezbar pisze:Tu się zgadzam z Grześkiem. Wg moich obserwacji najlepiej zachowuje się w przedziale 15-16J. Choć jak włożyłem do niego sprężynę od Diany to super stabilny był jako FAC (18J). Obecnie mam założoną używkę + kilka podkładek i na chrono pokazuje max 15,7J. To w zupełności wystarcza by celnie strzelać.
Dokładnie tak, albo 15-16J, albo FAC. Ten typ tak ma i już :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

klawyziutek pisze:Ludziska jestem zdecydowany kupić HW95 lub HW77. Poszukuję właścicieli tych modeli celem przymierzenie się do czegoś takiego. Oczywiście jeżeli ktoś się zgodzi na takie ,,macanie". Mieszkam w Bochni.
Napisz do Adama (Kilan), z tego co pamiętam on miał oba karabinki i może dowiesz się jeszcze czegoś ciekawego :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze to najlepiej gdybyś wziął wszystkie do ręki i sam ocenił jaki najlepiej pasuje. Gdybym miał doradzić to...rozglądaj się za zadbanym TX200 MK3. Cenię go wyżej od ProSporta, jest to najbardziej ergonomiczny karabinek jaki miałem, w PSie trochę irytowała mnie dźwignia naciągu a jeszcze bardziej odpuszczenie napiętej sprężyny gdzie za każdym razem miałem przyciętego palca ;) Zresztą każdy karabinek ma jakieś niedogodności. Odnoście HW ciekawostka: HW77/95/97/98 mają identyczną komorę sprężania i ich wydajność energetyczna w zasadzie jest taka sama, różni system naciągu, długość lufy i kształt łoża. Wyjątkiem jest model 98 który dodatkowo ma usztywnioną lufę (płaszcz). Wszystkie najlepiej strzelają 15-16J choć jest to już lekkie wysilenie systemu.
Awatar użytkownika
Easy Rider
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2012, 21:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Easy Rider »

i co w koncu kupiles ? pytam bo mam ten sam problem :hm:
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Easy Rider pisze:i co w koncu kupiles ? pytam bo mam ten sam problem :hm:
Nie wiesz co wybrać czy brak ci pieniążków? Ja kupiłem HW50s z powodu braku funduszy. Porównania do innych karabinków Weihrauch nie mam . Wcześniej strzelałem ze Slavi 631 i muszę powiedzieć że różnica jest, oczywiście na korzyść HW50s. Wadą pięćdziesiątki jest bardzo niska baka , co bardzo przeszkadza przy strzelaniu z optyką (nawet przy niskim montażu). Ja dorobiłem sobie podwyższenie baki i regulowaną stopkę a i tak dłubię nową osadę bo wkurza mnie chwyt. Ogólnie jestem zadowolony ale podejrzewam że po pierwszych Tawerniakach będę chciał co innego :lol: Tak to już jest że zawsze jest lepsze to czego się nie ma.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
rifleman

Post autor: rifleman »

Wyżej Mariusz pisał, że co wybierzesz to już kwestia upodobań, bo technicznie to to samo.
Ja bardzo sobie chwalę 98ke za regulowaną osadę, w dodatku ambi, co dla mnie bardzo ważne bom, mańkut. Tyle że problem miałem mniejszy albo 95 albo 98 - padło na to drugie. ;)
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

rifleman pisze:Ja bardzo sobie chwalę 98ke za regulowaną osadę, w dodatku ambi, co dla mnie bardzo ważne bom, mańkut. Tyle że problem miałem mniejszy albo 95 albo 98 - padło na to drugie. ;)
No ja zawsze też bardzo lubiłem 98-kę ale jakoś nie wychodziło z zakupem. Wreszcie od miesiaca mam ... i nie mam. Z Akhobby system poszedł od razu do Darasa i na razie utknęła ale wczoraj miałem obiecujący telefon - może do końca miesiąca coś tam się z tego strzeli ;-)
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Nie chcę nic reklamować ale w KS jest ciekawa oferta i ze sprzedającym idzie się dogadać :)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

witboj pisze:może do końca miesiąca coś tam się z tego strzeli ;-)
wszak dzisiaj już 7my, zleci nie wiadomo kiedy :D
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

stworek5 pisze:
wszak dzisiaj już 7my, zleci nie wiadomo kiedy :D
No niby tak :-)
astralago
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2012, 11:02

Post autor: astralago »

Hej,
A mi się fajnie strzela z HW 50. Nie za długa nie za krótka, prosta i zgrabna wiatrówka. Kupiłem ją w Tutaj Gość w ramach usług dla ludności zamontował lunetę (delta DOC 3-9x40) i jest fajne strzeladełko. Można na 20m a można z niej postrzelać na 50m. Wszystkie HW to dobre wiatrówki i można spokojnie dobrać jakąś dla siebie (moc, długość lufy, wielkość osady-kolby). Kupując HW nie popełnisz błędu. W AK hobby to sprzedają karabinki przeznaczone do niemieckiej dystrybucji w limicie 7,5J. Więc nie wiem czy to dobry wybór.
Pozdrawiam[/b]
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

astralago pisze:W AK hobby to sprzedają karabinki przeznaczone do niemieckiej dystrybucji w limicie 7,5J. Więc nie wiem czy to dobry wybór.
Cytat z Ak Hobby- UWAGA - Na życzenie przegląd zerowy, przesmarowanie i wymiana sprężyny na exportową GRATIS !!! -proszę zaznaczyć to w opcji zamówienia.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

O ile wiem to w AK Hobby jest najlepsza oferta cenowa
astralago pisze:W AK hobby to sprzedają karabinki przeznaczone do niemieckiej dystrybucji w limicie 7,5J. Więc nie wiem czy to dobry wybór.
Co do limitu to kwestia wymiany sprężyny i jak napisał kolega klawyziutek z tym nie ma problemu , załatwią to na miejscu ;)
Walther + MTC
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

astralago pisze: W AK hobby to sprzedają karabinki przeznaczone do niemieckiej dystrybucji w limicie 7,5J. Więc nie wiem czy to dobry wybór.
Pozdrawiam[/b]
Trzeba być ślepym by tego czerwonego napisu przy każdej wiatrówce nie zauważyć:
UWAGA - Na życzenie przegląd zerowy, przesmarowanie i wymiana sprężyny na exportową GRATIS !!! - proszę zaznaczyć to w opcji zamówienia.
Przykład: http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=&id=26
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Post autor: Majecha76 »

astralago pisze: . Kupiłem ją w Tutaj [/b]
Patrząc po wypowiedziach to chyba wszystko kupujesz w tym sklepie :D

Czy ja jestem czepialski??
ODPOWIEDZ