Obrazek

Wybór wiatrówki ze stajni Weihrauch

Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

klawyziutek pisze:A jak to strzela? Kop porównywalny do Slavi 631 czy większy?
Pewnie będzie większy, ze względu na większą energie 95. Ale jakiejś dużej różnicy nie pownno być. Zresztą gdybyś kupił ten karabinek w AK razem z przeglądem zerowym u Hogana, to raczej nie powinno być problemów z kopem czy celnością.
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
dagi40
Posty: 357
Rejestracja: 12 sty 2008, 23:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: dagi40 »

No nie przeginaj :lol: Slavia 631 to maleństwo w porównaniu do HW95 i kopa w zasadzie nie posiada.
HW 95 to moim zdaniem świetna sprężyna i warta swojej ceny. Bardzo celna, składna i posiada bardzo dobre otwarte. Nie jakieś tam plasticzane sru-glu, tylko prawdziwe - full metal z wymiennymi insertami i regulowaną szczerbinką. Naciąga się lekko, spust można bardzo precyzyjnie ustawić pod swoje wymagania, wykonanie na wysokim poziomie i ma bardzo ważną dla mnie cechę, czyli łamaną lufę :) Nie cierpię dolnego i bocznego naciągu :king:
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
HW35, Walther LGM-2 PCP
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

dagi40 pisze:ma bardzo ważną dla mnie cechę, czyli łamaną lufę :) Nie cierpię dolnego i bocznego naciągu :king:
No ja tez nie bawiłem się nigdy niczym oprócz łamasa. A waga hw95 nie przeszkadza przy tej mocy (tz. nie za lekka)

[ Dodano: Pon 07 Lis, 2011 21:58 ]
Skłamał bym. Znajomy dał mi raz Lider-a 44 co by mu wyzerować ,,lunetę". Porażka :nie:
Kupił ją bodajże 2 lata temu, wyciągnął z pudła i strzelał. Obraz nędzy i rozpaczy ;((
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
debowy
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2008, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: debowy »

klawyziutek pisze: Wiem . Tylko czytałem gdzieś na forum że mocno kopie i morduje szkło. Otwarty jestem na wszystkie modele pod warunkiem że mają otwarte przyrządy celownicze.
Dlatego jest też wersja Ultra ;) http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=8492
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

debowy pisze:Dlatego jest też wersja Ultra ;)
Fajna. Czytałem to. Zresztą chyba całe forum przeczytałem od deski do deski :) Podoba mi się takie hw90 ale tak jak pisałem na początku mam kryzys finansowy i muszę kupić cuś tańszego.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

klawyziutek pisze:mam kryzys finansowy i muszę kupić cuś tańszego.
A czy to cuś musi być nowe ?
Ja bym czekał na okazje. Jest już praktycznie po sezonie i karabinki różnej maści zaczną wypływać.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Iwan pisze:A czy to cuś musi być nowe ?
Ja bym czekał na okazje. Jest już praktycznie po sezonie i karabinki różnej maści zaczną wypływać.
Raczej nowe, bo można na raty. Przycisło mnie łokrutnie z gotówką. ;(
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

...to może na razie się wstrzymaj? Idzie zima sezon przymarza a kupowanie sprzętu pod batem słabego budżetu domowego nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Wrócę jeszcze do 77-ki.
Preferuję krótkie lufy, bo sprzęt jest mobilniejszy a bakę można podwyższyć jak się chce.
Tak czy siak jak nie weźmiesz w łapsko, to się nie dowiesz co Ci pasuje.
Co człowiek, to inne preferencje i wybory.
Napisz do Andrzeja Kliszewskiego a najlepiej zadzwoń i pogadajcie.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

KAT pisze:...to może na razie się wstrzymaj? Idzie zima sezon przymarza a kupowanie sprzętu pod batem słabego budżetu domowego nie jest najlepszym rozwiązaniem.

I tak chyba zrobię. Poczekam do wiosny a zimę postaram się przespać do jak niedźwiedź.
Napisz do Andrzeja Kliszewskiego a najlepiej zadzwoń i pogadajcie.
Dzwoniłem do Andrzeja Kliszewskiego i do Hogana i po rozmowach miało być cuś takiego HW 97K z tuningiem u Hogana + Leapers 5th Gen. 4-16x50 1'' AO R/G MilDot + Montaż jednoczęściowy BKL 260H + śrut = około 2500 PLN. Było to miesiąc temu i miałem gotuweczkę na to a i tak usłyszałem od ,,księgowej" (czytaj szanownej małżonki) cytuje ,, no chyba cię cycki bolą" :) A swoja drogą zadzwońcie sobie do Hogana ma zarombiste nagranie na poczcie głosowej :D
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

To bardzo dobry wybór pod warunkiem, że karabinek przejdzie przez rączki Hogana.
Od razu musisz zrezygnować z otwartych ale to dobre tylko w match-u. :hihi:
Pozdrawiam. Krzysztof
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Zbyszek daj ogłoszenie w dziale KUPIĘ. Może ktoś Ci sprzeda za parę złotych hatsana na zimę. Na wiosnę sobie kupisz coś docelowego ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Jaro pisze:Zbyszek daj ogłoszenie w dziale KUPIĘ. Może ktoś Ci sprzeda za parę złotych hatsana na zimę. Na wiosnę sobie kupisz coś docelowego ;)
Może jakoś przezimuje :) . A, jak to powiadają starzy górale, za dłuższe czekanie lepsze śniadanie. Teraz uciułał bym najwyżej na hw95 bez szkła, a na wiosnę, może będzie ten zestawik co go wyżej opisywałem. :D No chyba że- totolotek cię nie buja, ty mu stówę,on ci ch....... chmarę obiektów sportowych :D A swoją drogą, im bliżej się przyglądam temu hw95,to coraz bardziej mi się podoba. :hm:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Miałem HW98. System ten sam, tylko osada zmieniona.
Jest cholernie celny, ale troszkę kopie. Trzeba nim troszkę poćwiczyć...

Potem kupiłem ProSporta i stwierdziłem ogromną różnicę. Karabinek sam strzela, byleby go nie ruszać :zdziwko:
Porównywałem też, mojego HW98 z nowym HW97. Ten drugi w wersji pudełkowej znacznie słabiej kopał od HW98 po tuningu u Senia.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Jaro pisze:Miałem HW98. System ten sam, tylko osada zmieniona.
Jest cholernie celny, ale troszkę kopie. Trzeba nim troszkę poćwiczyć...

Potem kupiłem ProSporta i stwierdziłem ogromną różnicę. Karabinek sam strzela, byleby go nie ruszać :zdziwko:
Porównywałem też, mojego HW98 z nowym HW97. Ten drugi w wersji pudełkowej znacznie słabiej kopał od HW98 po tuningu u Senia.
Z tego co napisałeś wynika, że jednak dokonałem dobrego wyboru odnośnie hw97. I tego będę się trzymał. No chyba żeby hw77 w wersji z krótką lufą ,bo wtedy mam stałe przyrządy celownicze i podwójną zabawę, a jak założę szkiełko to bakę zawsze mogę jakoś podnieść. Chyba mam rację ?
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Popatrz jak się temat rozwinął. :D
Na tę 98 Jara miałem ogromną ochotę. Jest jednak pewien problem związany z HW. Polega na tym że większa część modeli ma niewygodny chwyt zrobiony pod niemieckiego pracownika kuźni - chyba... . :maruda:
Kąt pochylenia chwytu i odległość od spustu stwarza problem dla "krótkopalczastych".
Akurat 97 wypada tu bardzo dobrze. Z 98 miałem już spore problemy (wybacz Jaro ;) ).
HW 97, to była moja druga sprężyna. Kawał klocka ale po dopieszczeniu warta uwagi.
Dobrze więc przed jakimkolwiek zakupem pomacać karabinek, złożyć się kilka razy ze stojącej, kolanka i to powinno być miarodajne dla określenia ergonomii.
Odrzutem nie warto się martwić, bo to w miarę łatwo opanować.
Nie przynudzam dłużej.
Pozdrawiam.
Krzysztof

P.S. Szczerze mówiąc uważam, że ciekawszym jest TX 200 a jeszcze lepszym PS.
Z HC przelazłem kilka zawodów (pudełkowy) z przyzwoitym skutkiem a i z wielką przyjemnością strzelania z angola ale to już inny temat. :hihi:
ODPOWIEDZ