Obrazek

Wybór wiatrówki ze stajni Weihrauch

Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Z chwytem to raczej kłopotu nie będę miał. Co prawda może nie mam postury niemieckiego kowala, ale te 100 kg mam i bliżej do dwóch metrów niż dalej. Do tego mam ,,ginekologiczne" paluszki. A co do pomacania-jak widać mieszkam w Bochni, więc pomacać to ja najwyżej mogę żoneczkę :hyhy: a nie Weihrauch-a :/ Nie ja pierwszy i nie ostatni będę kupował w ciemno. A ,no i oczywiście wielkie dzięki za cenne rady. :chyleczola:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Faktem jest, że faworytem w "stosunku" ceny do jakości jest HW97. Najtańszym wśród solidnych dostawców tego modelu www.akhobby.pl
Najlepszym sprężynowcem jest Prosport. Ma tańszego konkurenta TX200, który jednak bardziej ciąży na lufę. ;)

Ale to moje, bardzo subiektywne, opinie. Nie każdy musi się z nimi zgodzić ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Jaro pisze:Najlepszym sprężynowcem jest Prosport.
I tu się z Tobą mocno nie zgadzam - :PP
Bo gdybyś dodał w cenie do......., czy bezproblemowo dostępnym - to miałbyś pewnie rację.
Jednak JW-60, może nie najpiękniejszy, ale pracą daleko prześciga ProSporta.
Małym minusem tego karabinka jest jego cena - niestety.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

I ten minus (cena Whiscomb-a) sprawia Adamie , że nie wspominamy o takich perełkach. Fajnie, że przypomniałeś o tym sprzęcie ale u nas nie zdobył i nie zdobędzie popularności.
Tu PS go wymiata.
Na każdych zawodach jest sprężynowy sprzęt HW i AA. Dobra relacja ceny do jakości. :)
Klawyziutek ma już określony cel i życzmy mu szybkiej kasy na hobby a wyrozumiałości lepszej połowy - również. :hihi:
Spadam z tematu i pozdrawiam.
Krzysztof
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Zgadzam się w pełni z opinią Jaro Ps najleprzą sprężną jest , ale po wizycie u Senia < przesmarowanie ,wymiana prowadnicy i sprężyny w tej chwili sprężyna od HW 3 a było 2,9> .A co do ceny różnica niewielka a radości więcej.
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

a ja nie kumam ,97 ,tania dobra i na zawsze ,nie czaruj się ,jak już to raz a dobrze ,bo skoczysz i nawet nie będziesz wiedział że zacząłeś .

co komu cza zrobić żeby mieć taką plakietkę niebieską " zasłużony Tawerniak " ??????????
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

patryk1981 pisze:co komu cza zrobić żeby mieć taką plakietkę niebieską
Cza częściej bywać na forumie 8) i czytać !
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Ludziska :D zbliża się zakup karabinka :D . Podoba mi się HW95. Posiada może ktoś z forum takie ,,cudeńko" , bo szukam i szukam , a tu nic nie piszecie o tym karabinku. Czyżby było z tym modelem coś nie tak ? :hm:
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

HW 95 nie cieszy się dużym powodzeniem, przez mit: lufa łamana lubi "wylatać"

Lekki, składny, celny.

Wady:
-łamana lufa - ale to dla tych którym to przeszkadza, podobno jest mniej celna, podobno po kilku tysiącach strzałów klapnie, podobno :D Wg mnie w sprzęcie tej klasy, to tak szybko nie nastąpi, a nawet jeśli, to przecież można wymienić co nieco części i już :P


Miałem HW98 - system ten sam, różni się tylko osadą i płaszczem lufy.

Bardzo fajny karabinek, celny, ale ie każdemu się podoba. Słyszałem głosy, że jest niewygodny, ale to wg mnie takie bardziej "mamranie".

HW 95/98 najlepiej czuje się w okolicach 15-16J. Ale to już każda sztuka indywidualnie. Moja miała najlepszy cykl w okolicach 15.3J. Miałem sprężynę dzieloną i normalną, ale najlepsze efekty przynosiło dopasowanie energii :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Post autor: przemiello »

Ja także jestem posiadaczem HW95 i taki ci również polecam. System jest zrobiony z głową. Zbudowano przecież nowy model nic w nim nie zmieniając (HW98). Klapanie lufy to chyba jakiś mit. Prędzej klapną dźwignie w dolnołamąńcach niż lufy w klasycznych wiatrówkach.
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Moje HW98 przeszło przez ręce co najmniej 3 poprzednich właścicieli i ponad setkę rąk niesfornych dzieciaków i nadal jest jak z pod igły. Lufa wytrzyma nawet nerwowego strzelca, który dość energicznie będzie ją łamał. Moim zdaniem HW95 i 98 to bardzo udane konstrukcje, które po drobnym dopieszczeniu potrafią się odwzajemnić długim i bezawaryjnym użytkowaniem.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Dzięki za dotychczasowe rady. Powiedzcie mi jeszcze w jakiej energii najlepiej strzela.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Post autor: przemiello »

Ja swoją Hw95 miałem w 17J. Teraz Sprężynka oklapła do 16J i myślę, że w takiej formie strzela się najlepiej.
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Tu się zgadzam z Grześkiem. Wg moich obserwacji najlepiej zachowuje się w przedziale 15-16J. Choć jak włożyłem do niego sprężynę od Diany to super stabilny był jako FAC (18J). Obecnie mam założoną używkę + kilka podkładek i na chrono pokazuje max 15,7J. To w zupełności wystarcza by celnie strzelać.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Ludziska jestem zdecydowany kupić HW95 lub HW77. Poszukuję właścicieli tych modeli celem przymierzenie się do czegoś takiego. Oczywiście jeżeli ktoś się zgodzi na takie ,,macanie". Mieszkam w Bochni.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
ODPOWIEDZ