Obrazek

Wybór wiatrówki ze stajni Weihrauch

Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Wybór wiatrówki ze stajni Weihrauch

Post autor: klawyziutek »

Panowie (a może i panie ;) ). Miałem kupować Hw97k,ale niestety mój budżet padł. Dlatego muszę kupić coś ze stałymi przyrządami celowniczymi a optykę w późniejszym terminie. Dlatego wielka prośba. Doradźcie co kupić. Wiem,wiem w dziale ,, weihrauch" jest prawie wszystko opisane, ale większość opisów jest tak jakby teoretycznych. Ja chciałbym otrzymać rady praktyczne ludzi posiadających dany sprzęt i ich obserwacje w praktyce. Na razie będę pykał rekreacyjnie a kiedyś, kiedyś może :hm: jakieś zawody.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

HW77 i masz coś jak HW97 ale z przyrządami otwartymi :)

Bardzo przyjemnie mi sie strzelało także z HW80
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Tomaszu ty to chyba zawsze jesteś na forum :D Co do hw77 to lepszy ,,normalny" czy wersja z krótką lufą i czy potem idzie zdjąć muszką i założyć kompensator.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

klawyziutek pisze:Tomaszu ty to chyba zawsze jesteś na forum :D
Oj tam oj tam, z roboty wróciłem i śniadanie jem przy kompie ;D
klawyziutek pisze:Co do hw77 to lepszy ,,normalny" czy wersja z krótką lufą i czy potem idzie zdjąć muszką i założyć kompensator.
Tak daleko moja wiedza o HW nie sięga ale jak w Hatsanach lufy wymieniają to co za sztuka otwarte w HW zdjąć ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

tomaschek30 pisze:Oj tam oj tam, z roboty wróciłem i śniadanie jem przy kompie ;D
No to smacznego i miłych snów. :D Sam pracuje na zmiany to wiem jak to jest być po nocnej zmianie :/
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Witaj.
Tomek trzyma rękę na pulsie... . :)
Ja polecę Ci HW 77 w wersji krótkiej. Mierzysz w rekreację i masz otwarte z piękną linią rasowego sprzętu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

KAT pisze:Ja polecę Ci HW 77 w wersji krótkiej. Mierzysz w rekreację i masz otwarte z piękną linią rasowego sprzętu.
Pozdrawiam.
Prosiłem. ;( Opinie czysto praktyczne. To znaczy jak dany karabinek się sprawuje w eksploatacji. Bez urazy ale jakie parametry i co ma dany karabinek na wyposażeniu to można poczytać w opisie dajmy na to w AK Hobby. Gdzie swoją drogą będę go kupował.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Czego chcesz Zbyszku-kwiatków na kożuchu. :hm:
Opinie praktyczne? Sprzęt w klasie hobby i już nikomu nie chce się o tym gadać.
Kupuj co chcesz.
Przepraszam za udział - ja Ci nie pomogę! :PP
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Ja bym Ci polecił HW77 w osadzie HW97. Będzie niespecjalnie wygodnie do otwartych, ale..... później z lunetką będzie super!. Sam miałem fabryczną osadę w HW77 i z optyką było hmm.... słabo i niewygodnie - mocno za niska baka!

Krótka lufa, długa lufa - wybór raczej wizualny - co bardziej Ci się podoba - ja tam nie zauważyłem aby 47cm lufy przeszkadzało mi trafiać.

Otwarte z HW77 zdjąć można - szczerbinka jest na szynie 11mm, muszka odkręcana jedną śrubką. Jednak część muszki zostaje na karabinku - jej podstawa. Nie ma możliwości założyć kompensator - taki jak w HW97. W Anglii były swego czasu dostępne końcówki lufy wizualnie podobne do zakończenia lufy w HW97 (od V-Mach zdaje się) - jednak były drogie i niestety wymaga cięcia oryginalnej podstawy muszki i dorobienia nowego zatrzasku dźwigni naciągu.
Sam swego czasu planowałem nieco skrócić lufę, założyć tłumik, a dźwignię "mocować" magnesami neodymowymi - jednak doszedłem do wniosku, że karabinek nie jest "aż taki głośny", a celności poprawiać nie muszę - dla mnie jest absolutnie wystarczająca.

A końcówka lufy ze zdjętą muszką wygląda tak:
Obrazek

Może się różnić mechanizmem zwalniania dźwigni naciągu - ja mam tę starszą wersję.

Pozdrawiam
Adam

PS. Masz pytania - wal na PW - jak wiem to odpowiem :)
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

A może hw 90. Po zakupie praktycznie bez obsługowe.
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

KAT pisze:Czego chcesz Zbyszku-kwiatków na kożuchu. :hm:
Opinie praktyczne? Sprzęt w klasie hobby i już nikomu nie chce się o tym gadać.
Kupuj co chcesz.
Przepraszam za udział - ja Ci nie pomogę! :PP
Pisałem bez urazy.Przepraszam jeżeli uraziłem. Na prawdę mi przykro :placze: Chodziło mi o opisanie karabinków przez ich użytkowników (to znaczy jaki kop,jak z celnością i tym podobne) Jeszcze raz przepraszam nie miałem na celu nikogo urazić.

[ Dodano: Pon 07 Lis, 2011 20:38 ]
yamrt pisze:A może hw 90. Po zakupie praktycznie bez obsługowe.
Wiem . Tylko czytałem gdzieś na forum że mocno kopie i morduje szkło. Otwarty jestem na wszystkie modele pod warunkiem że mają otwarte przyrządy celownicze.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6431
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Ja wybrałem HW-30 (kruszynka), kop żaden, celna jak jasny piorun, lekka, zgrabna, same zalety, ale tylko (a może aż) 8J :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Qbuś pisze:Ja wybrałem HW-30 (kruszynka), kop żaden, celna jak jasny piorun, lekka, zgrabna, same zalety, ale tylko (a może aż) 8J :) .
Na 30 metrów by starczyło. Dalej to celowało by się jak z moździerza. Choć, bo ja wiem, slavia 630 też miała gdzieś tyle a jakoś się strzelało. :D
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

Qbuś pisze:Ja wybrałem HW-30 (kruszynka), kop żaden, celna jak jasny piorun, lekka, zgrabna, same zalety, ale tylko (a może aż) 8J :) .
Kruszynka jest spoko, ale .. te 8 J to troszke mało.
Według mnie, jeżeli ma to być karabinek do rekreacji i na zawody, to dobrym wyborem będzie 95.
Ma otwarte przyrzady celownicze, jest w miare lekka (3,4 kg), a po założeniu sprężyny eksportowej mamy 16 J flinte do wszystkiego 8)
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Greyo pisze:Według mnie, jeżeli ma to być karabinek do rekreacji i na zawody, to dobrym wyborem będzie 95.
Ma otwarte przyrzady celownicze, jest w miare lekka (3,4 kg), a po założeniu sprężyny eksportowej mamy 16 J flinte do wszystkiego 8)
A jak to strzela? Kop porównywalny do Slavi 631 czy większy?
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
ODPOWIEDZ