Obrazek

Weihrauch HW100 T - zakupiony. Pytań kilka.

djmancio
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2011, 9:42
Lokalizacja: Mazowieckie

Weihrauch HW100 T - zakupiony. Pytań kilka.

Post autor: djmancio »

Właśnie zakupiłem Weihrauch HW 100 T. I tu moja prośba do doswiadczonych użytkowników, o odpowiedź na kilka pytań, które mnie nurtują. A mianowicie:

1. Napełnianie kartusza, wiadomo quick fill, kartusz wkręcony do wiatrówki i jedziemy. Co w momencie kiedy kończę strzelanie a w kartuszu jest sporo powietrza? Mam odkręcić taki kartusz od wiatrówki i dokręcić końcówkę do spuszczania i spuścić powietrze? Czy pełny kartusz można wkręcać i odkręcać do/od wiatrówki? Ile czasu można trzymać naładowany kartusz w nieużywanej wiatrówce?

2. Konserwacja, wiadomo, mamy sporo specyfików. Co, kiedy i czym,i jak? Wycior - lufa, co ile i jakim specyfikiem. Oxyda, drewno - jak często i czym? Co jeszcze w zakresie szarego użytkownika można zrobić, konserwować?

3. Przeglądy wiatrówki, jak często i kogo polecacie w okolicach Warszawy, bądź samej Warszawie, chodzi o okolice w stronę Katowic?

4. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

5. Jaki śrut polecacie?

6. Wiadomo, że w ferworze strzelania, można zapomnieć o tym, że brakuje śrutu w magazynku i pstryk strzał na sucho, czy taki pstryk na sucho ma jakiś zły wpływ, bo na sprężynówki wiadomo, że ma, a jak z PCP?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Być może w instrukcji o niektórych rzeczach jest wspomniane, jednak po angielsku rozumiem piąte przez dziesiąte, a po niemiecku jeszcze mniej. Dzięki z góry za odsyłanie do wyszukiwarki, sporo przeczytałem artykułów, jednak wiadomo, że wiatrówka, wiatrówce nie równa, a weihrauch HW100 nie kosztuje 200, czy 1000zł. Dlatego wolę zapytać, niż później mieć problemy i wydawać kasę na niepotrzebne naprawy.
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

Właśnie zakupiłem Weihrauch HW 100 T. I tu moja prośba do doswiadczonych użytkowników, o odpowiedź na kilka pytań, które mnie nurtują. A mianowicie:

1. Napełnianie kartusza, wiadomo quick fill, kartusz wkręcony do wiatrówki i jedziemy. Co w momencie kiedy kończę strzelanie a w kartuszu jest sporo powietrza? Mam odkręcić taki kartusz od wiatrówki i dokręcić końcówkę do spuszczania i spuścić powietrze?
Kończysz strzelanie,wykręć kartusz to sprawi,że regulator w Twoim sprzęcie będzie dłużej w
lepszej kondycji.Bez spuszczania powietrza.
Czy pełny kartusz można wkręcać i odkręcać do/od wiatrówki?

Tak
Ile czasu można trzymać naładowany kartusz w nieużywanej wiatrówce?
Do bólu, byle wykręcony
2. Konserwacja, wiadomo, mamy sporo specyfików. Co, kiedy i czym,i jak? Wycior - lufa, co ile i jakim specyfikiem. Oxyda, drewno - jak często i czym? Co jeszcze w zakresie szarego użytkownika można zrobić, konserwować?
Balistol lub PKB do drewna i oksydy,smar silikonowy do oringów.
Lufy wiatrówkowej nie czyścimy wyciorem :cisza:
3. Przeglądy wiatrówki, jak często i kogo polecacie w okolicach Warszawy, bądź samej Warszawie, chodzi o okolice w stronę Katowic?

Kolega "witboj" ale on jest z Łodzi 8)
4. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?
Na sąsiadów :hihi:
5. Jaki śrut polecacie?
Exact, H&N
6. Wiadomo, że w ferworze strzelania, można zapomnieć o tym, że brakuje śrutu w magazynku i pstryk strzał na sucho, czy taki pstryk na sucho ma jakiś zły wpływ, bo na sprężynówki wiadomo, że ma, a jak z PCP?
Nie
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
djmancio
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2011, 9:42
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: djmancio »

Błyskawiczna odpowiedź :D , wielkie dzięki.
Skoro lufy wyciorem nie czyścimy, to czym i jak?
Jak konserwować oringi, o których piszesz, trzeba coś rozkręcać - będę wdzięczny za jakiś instruktarz, bo ja ciemny :hm: W wojsku tylko kałacha rozbierałem, ale to była konstrukcja prosta jak budowa cepa, chodź po tylu latach, pewnie byłby problem dzisiaj ;)
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Lufy wcale nie czyścimy, przy normalnym użytkowaniu osadza się film ołowiany który zabezpiecza lufę przed korozją.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

djmancio pisze: Skoro lufy wyciorem nie czyścimy, to czym i jak?
Skoro nalegasz i się upierasz to raz na paczkę,dwie wystrzelonego śrutu możesz zastosować przecierak filcowy nasączony np:PKB (przecieraki filcowe o odpowiednim kal. do nabycia w sklepach z wiatrówkami na "aledrogo"
djmancio pisze: Jak konserwować oringi, o których piszesz, trzeba coś rozkręcać - będę wdzięczny za jakiś instruktarz, bo ja ciemny
Niczego nie rozkręcaj,lepsze jest wrogiem dobrego :cisza:
Przy pomocy patyczka do czyszczenie uszu,nakładasz odrobinę smaru silikonowego na oring
od "ósemki"(to takie coś co trzyma razem lufę,kartusz i osadę)
drugi oring jest umieszczony na zaworze w bloku systemu (to tam gdzie wkręcasz kartusz)
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
djmancio
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2011, 9:42
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: djmancio »

A to o te oringi się rozchodzi, czyli widoczne na zewnątrz - damy radę ;) . O tych przecierakach filcowych też słyszałem, ale jak nie ma konieczności, to nie będę się upierał.
Doczytałem, żeby kartusz zostawiać naładowany do około 90 BAR, więc pewnie coś w tym jest. Pytanie moje jest takie, czy kartusz całkowicie wykręcać po strzelaniu, czy mogę powiedzmy zostawić go na jednym "ząbku: gwintu wiatrówki, tak, żeby oczywiście powietrze nie schodziło. A jak całkowicie, to wyciągamy go z "ósemki", czy takiego bujającego się zostawić?
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

djmancio pisze: czy mogę powiedzmy zostawić go na jednym "ząbku: gwintu wiatrówki, tak, żeby oczywiście powietrze nie schodziło
Możesz i tak jest optymalnie :)
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
djmancio
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2011, 9:42
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: djmancio »

Masz Rubens punkcik za pomoc ;)
Będę jeszcze wdzięczny za jakieś info o serwisowaniu tego sprzętu, co i kiedy, co można we własnym zakresie? Jakieś przeglądy - kiedy? Nie chcę stracić 3 letniej gwarancji przez moją ewentualną nieuwagę.
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

djmancio pisze:Będę jeszcze wdzięczny za jakieś info o serwisowaniu tego sprzętu, co i kiedy, co można we własnym zakresie? Jakieś przeglądy - kiedy? Nie chcę stracić 3 letniej gwarancji przez moją ewentualną nieuwagę.
Strzelaj, ciesz się karabinkiem,samych 10 życzę,a jak się skończy gwarancja to wyślesz do Witka na przegląd.Przed upływem gwarancji z karabinem nie powinno być kłopotów,wszelako pod jednym warunkiem,że będziesz konsekwentnie opierał się pokusie tuningowania i ciemnej stronie "szmocy"
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
djmancio
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2011, 9:42
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: djmancio »

Ok, dzięki za pomoc ;)
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

Panowie mam takie szybkie pytanie - jaki jest gwint na szybkozłączce do ładowania kartusza w HW100?
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

Greyo pisze:Panowie mam takie szybkie pytanie - jaki jest gwint na szybkozłączce do ładowania kartusza w HW100?
1/8 cala
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

rubens21 pisze:1/8 cala
Tak mi się wydawało, ale wolałem zapytać dla pewności.
Dzięki.
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

[quote="djmancio"]Skoro lufy wyciorem nie czyścimy, to czym i jak?
quote]

Osobiście polecam zestaw Napiera. Częstotliwość czyszczenia zalezy od ilości i rodzaju użytego śrutu. Przy Exact to raz na 7.000 - 10.000 strzałów wystarczy ale np. przy Crosmanie Domed co 150 strzałów trzeba czyścić. Objawy brudnej lufy to nie tylko gorsze skupienie ale bardzo często jakby "pływanie" zera - tzn śruciny nawet ładnie się skupiają w 5-10 strzałach tylko , że za chwilę następne 10 strzałów ląduje w innym miejscu - np. 1 cm obok.
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Ano właśnie.
Piszę to z lekkim drżeniem serca, gdyż sam wiele razy odradzałem czyszczenie lufy.
No ale......
Parę miesięcy temu zapoznałem sie z refleksjami jednego amerykańskiego kolegi-wiatrówkowca na temat czyszczenia lufy matchowej LW.
Twierdzi - i popiera to filmikami z CamScopa, że rzeczoną lufe należy czyścić i to stosunkowo często.
Było to na tyle przekonywujące, że zaeksperymentowałem i przeczyściłem.
No cóż - uważam, że jest efekt i to nie "samo-wmówiony".
Więc przynajmniej lufę LW będę czyścił.
ODPOWIEDZ