Obrazek

Weihrauch HW100 T - zakupiony. Pytań kilka.

Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Kurcze... Ładne są te nowe osady... :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Ładna ładna... Grześ może robicie podmianę ??;p
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Może na jakimś zlocie, w nocy :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
duber
Posty: 33
Rejestracja: 04 lut 2012, 18:21
Lokalizacja: Świebodzin LGST

Post autor: duber »

witboj pisze: Do czyszczenia lufy nadaje się świetnie WD-40
Takie zwykłe dostępne w sklepie?? :hm:
ale potem przestrzelić przecierkami kilka razy?
HW 100TS + BN
tomtom
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2012, 14:10

Post autor: tomtom »

Red pisze:Lufy wcale nie czyścimy, przy normalnym użytkowaniu osadza się film ołowiany który zabezpiecza lufę przed korozją.





producent weihraucha zaleca czyszczenie lufy co 500 srucin ale to kazdego prywanta sprawa
to tak jak z myciem zebow

[ Dodano: Nie 16 Wrz, 2012 19:43 ]
duber pisze:
witboj pisze: Do czyszczenia lufy nadaje się świetnie WD-40
Takie zwykłe dostępne w sklepie?? :hm:
ale potem przestrzelić przecierkami kilka razy?


nie polecam zadnego wd 40 to srodek penetrujacy rdze i metal wogole nie zabezpiecza metalowych elementow (suchy smar)proponuje smar napier ,rem oil albo browning legia generalnie do czyszczenia broni dobre sa oleje syntetyczne nie mineralne
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

duber pisze:
witboj pisze: Do czyszczenia lufy nadaje się świetnie WD-40
Takie zwykłe dostępne w sklepie?? :hm:
ale potem przestrzelić przecierkami kilka razy?
Tak, WD-40 ma świetne właściwości myjące. Przecieraki OK ale ja używam "szmatek" (patches) Napiera.
Awatar użytkownika
matteoKUN
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2012, 18:56

Post autor: matteoKUN »

Przepraszam, że odkopuje ale widząc, że dyskusja zbiegła na tor smarowania mam takie pytanie: otóż znalazłem na aledrogo olej do smarowania śrutu kolter speed shot oraz inne (chyba napiera) i mam takie pytanie czy to jest coś warte i czy nie szkodzi? Bo na aukcjach jest napisane, że zwieksza predkość wylotową o 20% i smaruje. Brzmi super.
Tak więc moje pytanie brzmi czy można go używać jako środka do przesmarowania i konserwacji lufy nakładając na śrut oraz oraz czy nie szkodzi, bo ktoś kiedyś napisał, że na lufie podczas strzelania osadza sie powłoka ołowiana zapobiegająca korozji, a na produkcie pisze, że czyści z tej powłoki?
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Podczas strzelania wewnatrz lufy powstaje filtr olowiany tak jak pisałeś... smarowanie i inne tego typu czary.. hmmm nie przemawiają do.mnie.. jak już to taki olejek ma sens po uprzednim odtłuszczeniu śrutu.. ale czy to coś da?? poza + 10 do samopoczucia strzelca... co innego selekcja wagowa śrutu... ale to już inna pułka... sam sobie odpowiedz na pytanie.. po co byś chciał smarować... prędkośC?? a nie lepiej skupienie??
popracować nad postawą . oddechem.. stałym uchwytem karabinka i odpowiednim sciąganiem spustu
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
matteoKUN
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2012, 18:56

Post autor: matteoKUN »

Po prostu przegladaja oferty śrutu natrafiłem na tzw "olejek do śrutu". Myśle sobie "hmm przktycznie za darmo dodaje do mocy i przy tym smaruje lufe, czemu by nie". Zacząłe szukac cos o tym mi odnalazłem wątek o smarowaniu: jedni pisza ze nie bo powstaje tzw "filtr" drudzy ,że po paczce pasuje przeczyścić wacikami czy czym bądź. Więc pomyślałem "naoliwie śrut i nie dość z bedzie "szybciej" to bedzie naoliwione". Dletego też pytałem was o to czy warto :)
Mówisz, że tego typu "magia" do Ciebie nie przemawia i o tego typu porady mi chodziło, chodziło mi tylko o przesmarowanie, a nie o celowaniu/postawie/chwytem/stabilizacja bo tego trzeba sie nauczyć i smar nie da rady :)

PS. Smarować=konserwacja nie smarować=predkość, choć jeśli byłby wzrost to czemu nie.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Smarowanie śrutu.. po mojemu jak Mirek pisał.. +10 do samopoczucia..
Lufa od środka nie ma szans zardzewieć pod warunkiem że jest regularnie smarowana ołowiem.. najlepiej w rozsądnych ilościach.. ;) Tu nie ma co oszczędzać smarowidła.. ;)
A jak zależy Ci na lepszym "poślizgu" śrutu w lufie.. No to jednak najlepszy byłby ten specyfik.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Mamutowicz pisze:A jak zależy Ci na lepszym "poślizgu" śrutu w lufie.. No to jednak najlepszy byłby ten specyfik.. :)
Czy autor miał na myśli taką lufę-Obrazek
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

klawyziutek pisze:
Mamutowicz pisze:A jak zależy Ci na lepszym "poślizgu" śrutu w lufie.. No to jednak najlepszy byłby ten specyfik.. :)
Czy autor miał na myśli taką lufę-[url=http://emotikona.pl/emotikony/pic/cycki.gif]Obrazek[/url]
chyba taką jednak Obrazek :hm:
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
matteoKUN
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2012, 18:56

Post autor: matteoKUN »

Oba specyfiki się przydadzą :)
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Miałem z 10 karabinków i żadnemu nie czyściłem lufy. Nie widziałem takiej potrzeby. Opinie są zresztą podzielone na zwolenników i przeciwników. Każda strona ma swoje racje, więc neutralnie nic z tym nie robiłem ;)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 20:54 przez Jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

A jeśli na wesoło na to ciągle spoglądać.. to ja mam taka opinie jaka mam bo Młody jestem i Żadnego wspomagania nie potrzebuje ;p
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
ODPOWIEDZ