Obrazek

Weihrauch HW100 T - zakupiony. Pytań kilka.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 46
Rejestracja: 01 gru 2008, 22:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: RobFra »

Podobno smarowanie daje kilka m/s więcej. No i to 10+ do samopoczucia.
Bardziej polecam mycie z opiłków czy innych syfów.
A jak już ktoś zada sobie trud z umyciem to zważyć bo nowy JSB to mix wagowy. A jak to się już zrobi to smarowanie to pikuś.

Jak smarować - sposoby 2:
1- postawić wszystkie śruty na sukienkach i prysnąć olejkiem z rozpylacza, odczekać chwilę, aż ocieknie i zapakować. Nie trzeba dużo.
2 - kapnąć parę kropli na dno wymytej puszki po śrucie, wsypać 1/2-1/3 paczki śrutu i zamieszać "M" (jak w Mac'Donaldzie).

PS
Ja nie smaruję śrutu choć jest stare powiedzenie szoferów "kto nie smaruje ten nie jedzie".
Do strzelania na chrono warto przeważyć śrut bo skoki są do +/- 2,5m/s na nowym JSB.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2012, 7:34 przez RobFra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Mlodyferel pisze:A jeśli na wesoło na to ciągle spoglądać.. to ja mam taka opinie jaka mam bo Młody jestem i Żadnego wspomagania nie potrzebuje ;p
:-) Młody jeszcze jesteś i jeszcze z wielu luf nie strzelałeś.. :)
Wszystko zależy od kalibru.. ;)
Czasem nawet sabot by się przydał jak lufa rozchechlona, a czasem nawet napier nie pomaga i strzępy się ze śrutu sypią.. ;)o
A jak jeszcze do tego lufa nówka nie śmigana to bez wspomagacza śrut przez czok by się nie przepchał.. ;)
Tragedia jest dopiero jak śrut stary i miękki.. Nawet "czarowany" może utknąć w porcie ładowania.. :(
No a jak do tego system kiepski, tłok do dupy, oringi zgrębiałe nie trzymają ciśnienia a spust twardy.. - to można nawet wcale nie strzelić.. ;( Umba totalna..
No i poza tym to trzeba uważać.. Znajomy zapomniał że ma filcowe przecieraki w lufie (dla konserwacji czy cuś) i zapodał śruta, jak strzelił.. to podobno do tej pory kłaki garściami z tłumika wyłażą.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Mamutowicz pisze::-) Młody jeszcze jesteś i jeszcze z wielu luf nie strzelałeś.. :)
Wszystko zależy od kalibru.. ;)
Czasem nawet sabot by się przydał jak lufa rozchechlona, a czasem nawet napier nie pomaga i strzępy się ze śrutu sypią.. ;) o
A jak jeszcze do tego lufa nówka nie śmigana to bez wspomagacza śrut przez czok by się nie przepchał.. ;)
Tragedia jest dopiero jak śrut stary i miękki.. Nawet "czarowany" może utknąć w porcie ładowania.. :(
No a jak do tego system kiepski, tłok do dupy, oringi zgrębiałe nie trzymają ciśnienia a spust twardy.. - to można nawet wcale nie strzelić.. ;( Umba totalna..
No i poza tym to trzeba uważać.. Znajomy zapomniał że ma filcowe przecieraki w lufie (dla konserwacji czy cuś) i zapodał śruta, jak strzelił.. to podobno do tej pory kłaki garściami z tłumika wyłażą.. :hm:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Ja to chyba kiedyś przez ciebie pierdzielnę kopytami w kalendarz. Aż się popłakałem ze śmiechu. Nie wiem co ty chłopie bierzesz, ale bierz tego przez pół, bo kiedyś zrobisz krzywdę bliźniemu swemu.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

klawyziutek pisze:ale bierz tego przez pół,
A jam ciekaw co będzie jak to podwoi :hm:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Oj Piter Piter.. :] :bobas: :lol:
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
duber
Posty: 33
Rejestracja: 04 lut 2012, 18:21
Lokalizacja: Świebodzin LGST

Post autor: duber »

Pisałem pokazywałem fotki na iwebie jak pół paczki umyłem "nasmarowałem" a pół nie.
Potem test na 50m.jakoś każdy różnice zauważył :hm:
HW 100TS + BN
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Mamutowicz pisze: i zapodał śruta, jak strzelił.. to podobno do tej pory kłaki garściami z tłumika wyłażą.. :hm:
No ale przecierakami do lufy tak się dokładnie strzela - w przypadku sprężyny nie wolno nawet inaczej - najpierw przecierak a za nim śrut. Chyba, że wsadził coś innego niż oryginalne przecieraki...
ODPOWIEDZ