Obrazek

Sprężyna do HW 80K

Wesoły
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:28

Sprężyna do HW 80K

Post autor: Wesoły »

Szanowni koledzy! Proszę o pomoc w sprawie doboru sprężyny do HW 80K. Chodzi mi szczególnie o to, żeby wyszło ok 15-16 J. Strzelam od niedawna ale czytałem, że w tym przedziale sprawuje sie całkeim nieźle :) Może jest jakaś standardowa sprężyna, którą można bez większych przeróbek zamontować w tym "maleństwie":)
Z góry dziękuję za informację.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Proszę bardzo Kliknij . ;)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Wesoły
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:28

Hmmm...

Post autor: Wesoły »

Wielki dzięki kolego, ale na czerwono jest wyraźnie napisane, że przekracza 17 J
Ja natomiast szukam czegoś między 15 a 16 J :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Re: Hmmm...

Post autor: Zack »

Wesoły pisze:Wielki dzięki kolego, ale na czerwono jest wyraźnie napisane, że przekracza 17 J
Ja natomiast szukam czegoś między 15 a 16 J :D
Pozdrawiam
Jest również napisane żeby utrzymać się w limicie należy ją dociąć. A potem chrono.
2 zwoje i próbujesz.

Sorki za OT.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

No to sobie "przytniesz", co i jak jest opisane dość dokładnie na forum :) .


:lol: Nie ma jak "razem" .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Ja obrabiałem zakończenie sprężyny, to będziesz musiał zrobić po obcince, tu masz:
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15

A tak w ogóle to co się stało z oryginalną, że chcesz kupować nową?
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Wesoły
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:28

Oryginalna jest za słaba...

Post autor: Wesoły »

Oryginalna sprężyna jest za słaba ma 7,5 J. Na mocy aż tak starasznie mi nie zależy, ale czytałem, że akurat ten model optymalnie chodzi na 15J<.
Mam w związku z tym pytanie kolego Rafale:) ile zwojów z eksportowej uciąłeś żeby zostać w limicie?
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

takie operacje muszą być poparte pomiarem na chrono , sprężyny niby wyglądają tak samo ale w sumie każda pracuje inaczej .
Obcinasz po jednym zwoju zaprawiasz i mierzysz na chrono aż do skutku .
tak HW najlepiej chodzi w przedziale 15 -16 J
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Adam, ja kupowałem w UK i miałem wsadzoną obciętą eksportową, (obciętą brzydko ale to opisałem w innym temacie)
No właśnie w czasie ostatniej modyfikacji zmierzyłem, mam 21cm długości, oryginał ma 28, czyli 7cm do ucinki.
Patrz tu:
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=107335#107335
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Wesoły
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:28

Post autor: Wesoły »

Wielkie dzieki kolego Rafale:) Powiedz mi tylko jescze czy sama rozbiórka karabinak to jakieś wyzwanie? Zaznaczam, że nie posiadam zdolności manualnych i nigdny nie rozbierałem wiatrówki. Jeżeli sprowadza sie to tylko do odkręcenia kilku śrubek to nie będe miał problemu, jeśli natomiast trzeba użyć bardziej skomplikowanych narzędzi to chyba bedzie problem. I jeszcze małe pytanko: czy jest coś na co trzeba szczególnie uważać przy wymianie sprężyny?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Wesoły pisze:I jeszcze małe pytanko: czy jest coś na co trzeba szczególnie uważać przy wymianie sprężyny?
Trzeba uważać, żeby nie dostać sprężyną "w łep" :hihi: i nie pogubić części i zapamiętać gdzie i jak był umieszczony każdy element, (polecam zastosować okulary ochronne !!!).

Ps. Żadnych skomplikowanych narzędzi nie potrzeba :) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Jak widzisz, na zdjęciach z załączonego linka, napięcia wstępnego w hw80 nie ma żadnego, więc nie obawiaj się, żeby coś miało wystrzelić.
Śrubek do odkręcenia jest 5, piąta śrubka, to lufa, do wymiany sprężyny, możesz jej nie odkręcać, czyli zostaje 4 przy osadzie.
Do wybicia 2 bolce od spustu.
No i ważna sprawa, musisz mieć imadło w którym zaciśniesz całość aby odkręcić korek.
Korek łatwo odkręcić wkładając w miejsce spustu długi przecinak, który posłuży za ramię ale system musi być dobrze ściśnięty w imadle.
Oczywiści jakieś podkładki gumowe na szczęki imadła wskazane.
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
Wesoły
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2010, 13:28

Post autor: Wesoły »

Dzięki za pomoc Rafale:) Może w tym tygodniu dam rade troszkę pogrzebać w HW
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leeonsjo
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2010, 10:04
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Leeonsjo »

Czytałem gdzieś na forum że sprężyna od HW 95 zalożona hw 80 miesci się gdzieś w 15 J
Edit: Już sprawdziłem kol. pseudonim qaras z beżowego pisał do mnie że ma założoną od 95 do tego pasuje lepiej na orginalną prowadnicę ,więc możesz założyć bez cięcia.
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Ja bym tego nie robił, nie pytajcie dlaczego, po prostu nie i już.
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
ODPOWIEDZ