Obrazek

HW-50 :-) przeróbka, modyfikacje, propozycje:-)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

HW-50 :-) przeróbka, modyfikacje, propozycje:-)

Post autor: virus »

Decyzja zapadła :-) po kolejnym przeliczeniu wszystkich kosztów oraz wzięciu pod uwagę również pokrowca i lunetki postanowiłem jednak zakupić HW-50S. Towar już zakupiłem od Pana Andrzeja i teraz tylko czekam na odzew z jego strony.
Teraz kilka pytań odnośnie mojego zakupu:-)

1. W co warto na początku wpakować jeszcze trochę pieniążków z akcesoriów tuningowych do tego karabinka. Taki
zestawik będzie odpowiedni, czy warto się zastanowić jeszcze nad czymś?
2. Fajnie by było mieć jakiś fajny opisik rozbiórki i smarowania:-)
3. W związku, że jest to karabinek o mniejszej mocy jaką lunetkę zastosować? i jaki do niej montaż ?
4. A może zafundować jej jeszcze czokowanie (mam nadzieje że nie pomyliłem pojęć) końcówki lufy ?
5. Może ktoś z Was jest mi w stanie polecić jakiś profesjonalny zakład rusznikarski z Poznania albo okolic, który wykonuje czokowanie (bo z resztą operecji poradzę sobie raczej sam)
6. Optimum mocy dla niego, to? chodzi mi o jak największą prędkość wylotową, dla której kultura pracy jest jeszcze wysoka i nie przeszkadza w strzelaniu.
7. Jaki śrut polecacie do strzelania na większe odległości do tego modelu ? oprócz tomitex LOK, bo w tego się zapewne obkupie przy najbliższej okazji do strzelania rekreacyjnego. Zakupiłem już
Śrut 4,5 mm H&N Diabolo Sport
Śrut 4,5mm H&N Field & Target Trophy
8. I jeszcze jedna kwestia. Jak to jest w końcu z tymi tłumikami? sporo poczytałem ale jakoś jednoznacznie nie zostało to nigdzie wyjaśnione :-/ lepiej się strzela "z" czy "bez"
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

1. Sprężyna, prowadnica, osłona przeciwsmarowa, kapelusz/ciężarek - czegu tu chcieć więcej ;) Jak na moje oko ten zestaw jest jak najbradziej w porządku.
2. http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=904 ... c&start=18
3. Peoponuję Bushnell Trophy 3-9x40 (wymaga jednak przefokusowania)
4. Uważam to za zbędny wydatek.
6. Myślę, że zestaw od Jerzego (a konkretnie sprężyna) jest już zoptymalizowana pod kompromis moc/celność. Po prostu zamnontuj go i ciesz się strzelaniem :>
7. Standardowo - JSB Exact (4,50, 4,51, czy 4,52? - to już musisz samemu dobrać doświadczalnie do swojej lufy)
8. Tłumiki tak naprawdę prawie nic nie wyciszają w sprężynówkach. Ich głównym zadaniem jest poprawa wyglądu sprzętu. Dobrze wykonany i założony tłumik nie wpływa na celność.
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no to już w krótcę to zrobię :) taką mam nadzieję przynajmniej.
Zakupu mam zamiar dokonać po 10 września. A zestawik tuningowy chyba zamówie już za chwile.
Dude, widzę, że jesteś z Poznania. Masz może dostęp albo możesz mi wskazac miejsce gdzie można zrobic testy na chrono? bo myślę, że jak już wszystko założe i zamontuję to chciałbym wiedzieć ile moje cudeńko będzie miało żuli :)
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Jestem z Gniezna, studiuję w Poznaniu ;) Niestety nie wiem gdzie mógłbyś dokonać pomiaru na chrono. Wybierz się może kiedyś na Chemiczną i pogadaj tam z ludźmi - może ktoś będzie miał szybkościomierz :P
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

heh, no ja też studiuje w Poznaniu wyobraź sobie :) a jestem z Wronek ino chwilowo w Anglii sobie siedzę :) ale już niebawem wracam do naszego ukochanego kraju.
Odnoście optyki jeszcze. A coś trochę tańszego? wiem, że cena się przekłada na jakość ale jak by tak kosztowała tyle co ten bushnell razem z mocowaniem to by było okej :) może wtedy skusiłbym się na nią szybciej.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

To może ten Leapersik 3-9x32 AO MD z Allegro za 275 zł.?
Awatar użytkownika
virus
Posty: 250
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:30
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no własnie oglądam :) i sie przymierzam :)
chyba nawet tą samą aukcję co podałeś ;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

v1ru5 pisze:Optimum mocy dla niego, to? chodzi mi o jak największą prędkość wylotową, dla której kultura pracy jest jeszcze wysoka i nie przeszkadza w strzelaniu.
Z opinii ex-właściciela ok 12-13J - miodne strzelanie. Można system wysilić nawet pod limit, ale z HW50 robi się wściekły rozrabiaka, wierzgający na wszystkie strony.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

v1ru5 pisze:4. A może zafundować jej jeszcze czokowanie (mam nadzieje że nie pomyliłem pojęć) końcówki lufy ?
Wszystkie lufki w HW (od 30 do 100) to lufy Weihrauch i mają czok standardowo.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ