Obrazek

HW80 5,5

muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

HW80 5,5

Post autor: muniek »

Zdecydowałem się na zakup HW80 w kalibrze 5,5 i jestem ciekaw waszych opinii na temat tego karabinka. Z racji tego że bardzo mało o nim można znaleźć na forach postanowiłem założyć taki wątek.
Bardzo bym prosił użytkowników tegoż karabinka o jakieś recenzje i wrażenia z jego użytkowania (wady i zalety).

Od razu dodam że na żadne zawody się nie wybieram wiec prosiłbym aby go nie oceniać w tym kontekście. Karabinek ma służyć tylko i wyłącznie rekreacji.

Karabinek będzie oczywiście w limicie choć wiem że może dużo więcej.

Ps. Kupiłem kilka paczek śrutu H&N Field Target Trophy.
Czy ten śrut jest coś wart? Do exacta niestety nie mam dostępu.

Z góry dziękuje za Odpowiedzi i pozdrawiam
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

muniek pisze:Zdecydowałem się na zakup HW80 w kalibrze 5,5
A co z 77k? ;(
muniek pisze:jestem ciekaw waszych opinii na temat tego karabinka.
To był mój drugi typ karabinka po Hatsanie :D
Bardzo bym prosił użytkowników tegoż karabinka o jakieś recenzje i wrażenia z jego użytkowania (wady i zalety).
Nie mam karabinka, ale podaję linki, które mam nadzieję, że będą pomocne ;)
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... al_hw_hw80
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=39903
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=30033
http://nasze-wiatrowki.pl/printview.php?t=167&start=0
:)
Z H&N FTT strzelałem z Harnasia i muszę powiedzieć, że ładnie latał (tylko ze w 4,5mm) :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

Hw77k zostaje. Ma u mnie dożywocie. Należę do osób które raczej kupują niż sprzedają. Nie lubię się pozbywać czegoś co już raz wpadło w moje ręce i z czego jestem zadowolony.

Dzięki i pozdrawiam.
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Gratulejszyn. H&N FT, to dobry śrut, o ile twoja lufka go polubi. Z HW80 nigdy nie miałem do czynienia. Szukałem więc m.in. na youtube i znalazłem filmik o tym, jak bardzo przy HW80 może szwankować koordynacja ruchów :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=MGm9fBRT ... re=related
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

Filmik pierwsza klasa. Szukając czegoś o hw80 też się głównie na ten sprzęt natykałem. Niestety nie o taki sprzęt mi chodzi.

Dzięki.
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

To może poszukaj po forach czy ktoś z HW80 nie mieszka w Twojej okolicy i umów się na strzelanko :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

eclip2. pisze:To może poszukaj po forach czy ktoś z HW80 nie mieszka w Twojej okolicy i umów się na strzelanko :)


Niestety nie znam nikogo z Hw80 w mojej okolicy i cały czas jestem za granicą, a jak już przyjeżdżam do Polski na dwa tygodnie to nie wiem od czego mam zacząć. Także pomacać raczej nie będę miał możliwości i stąd właśnie moje pytanko się wzięło.
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Chyba nawet jak byś miał więcej czasu trudno byłoby znaleźć kogoś z 80tką. HW30,50,95, czy 77/97 spotkać można bardzo często. 80, to jednak rzadkość. Przypada ci więc rola strzelca - oblatywacza. Czekamy :)
Ostatnio zmieniony 10 lis 2008, 13:30 przez jarek m, łącznie zmieniany 1 raz.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

HW80 jest podobny do HW90 i jest trwałym karabinkiem. W HW90 lepsza praca mechanizmów, łatwa rozbiórka i konserwacja, możliwość regulacji energii.
Może lepiej dołożyć do wiatrówki HW90 ? Używane można kupić w dobrej cenie.
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

radecek pisze:HW80 jest podobny do HW90 i jest trwałym karabinkiem. W HW90 lepsza praca mechanizmów, łatwa rozbiórka i konserwacja, możliwość regulacji energii.
Może lepiej dołożyć do wiatrówki HW90 ? Używane można kupić w dobrej cenie.
Chyba tylko wizualnie
HW80 to typowa sprężynka z wielkimi możliwościami a HW90 to gas-ram. Niestety interesuje mnie tylko 80-ka. Jak zmienię swoje nastawienie to kupię pcp ale na razie interesują mnie tylko i wyłącznie sprężynki.
Mimo wszystko dzięki za dobre chęci. W twojej wypowiedzi jest mnóstwo racji i może się to komuś kiedy przyda przy podjęciu decyzji.


[ Dodano: Pon 10 Lis, 2008 18:55 ]
jarek m pisze:Chyba nawet jak byś miał więcej czasu trudno byłoby znaleźć kogoś z 80tką. HW30,50,95, czy 77/97 spotkać można bardzo często. 80, to jednak rzadkość. Przypada ci więc rola strzelca - oblatywacza. Czekamy :)
I właśnie z powodu jego niepopularności mnie ten karabinek tak zainteresował. Jak go nabędę nie omieszkam coś o nim napisać.

Pozdrawiam i czekam dalszych indywidualnych opinii i wrażeń.

[ Dodano: Pon 17 Lis, 2008 18:21 ]
Z racji tego że temat zbiegł raczej w stronę gasram-u w hw90 został on podzielony na dwa osobne. Wielu starało się mnie przekonać do tego innowacyjnego rozwiązania w hw90 jednak ja z zasady jestem niedowiarkiem i zostaję hw80.

Nie zdecydowałem się jeszcze jaki to będzie podmodel i tutaj znów pytanie kieruję do Was co wybrać. Kaliber oczywiście 5,5.
Karabinek będzie zakupiony w AK...

1 HW80 - standardowy - lufa 50 cm - 1127 zł
2 HW80k z tłumikiem - lufa 41 cm - 1217

Wybierając wersję z tłumikiem czy istnieje możliwość uszkodzenia go łamiąc wiatrówkę trzymając za tłumik.

Czekam waszych opinii i pozdrawiam.

[ Dodano: Sro 19 Lis, 2008 22:41 ]
To znowu ja

Pytanie nie aktualne, decyzja podjęta, pieniadze wysłane.
Wybór padł na HW 80k z tłumikiem kal. 5,5.

Jeszcze tylko Senio po drodze dostanie go w swoje łapki i będę mógł coś o nim napisać ( jako pilot-oblatywacz)


Pozdrawiam
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Na zdjęciu HW90 i HW80

Obrazek


Dzisiaj konserwowałem HW80 - przed chwilą skończyłem - cały dzień :/
Żeby rozebrać i złożyć to żelastwo, to trzeba włożyć dużo wysiłku - potrzebny m.in. młotek i przecinak :)

Dla porównania HW90 można rozebrać i złożyć na kolanach - konserwacja zajmuje mi ok. godziny.
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

Witam wszystkich ponownie.

Jak już wcześniej pisałem zdecydowałem się na HW80k 5,5. Oczekiwałem na niego ponad dwa miesiące ale w końcu jest. Co prawda jeszcze nie u mnie, bo w tej chwili Darek (Senio) poprawia fabrykę ale jest. Nie obyło się bez niespodzianek, bo w prawdzie zamówiłem wersję z tłumikiem a dotarła bez, ale po rozmowie z Darkiem doszliśmy do wniosku że lepszym rozwiązaniem (choć pewnie nie tańszym) będzie dorobić zawodowy tłumik niż oryginalny. W limicie pewnie to nie robi większej różnicy ale w wersji FAC naciągając karabinek trzymając za delikatny tłumik fabryczny może pojawić się problem. A HW80 aż się prosi żeby go zarejestrować. Z tego co mi Darek pisał tam trzeba uciąć naprawdę kawał sprężyny żeby zmieścił się w limicie.

I teraz przykra wiadomość. Karabinek dotarł do Darka w przebitym kartonie (z winy kuriera) i posiada dwie ryski na osadzie. Sprzedawca zadeklarował się jednak z propozycją zadośćuczynienia jeśli zgodzę się zatrzymać karabinek. Teraz tylko czekam jeszcze na odpowiedź sprzedawcy jak to zadośćuczynienie ma wyglądając. Co prawda ja te ryski widziałem tylko na zdjęciu ale Darek mnie zapewniał że drewno nie jest ruszone a jedynie lakier i bejca.
I kolejna przykra wiadomość to taka że karabinek dotrze do mojego domu w czasie kiedy ja po miesięcznym urlopie spędzonym w Polsce wróciłem za granicę. Zatem w najbliższym czasie nie opiszę swoich wrażeń z użytkowania HW80k. Na to niestety trzeba będzie poczekać kilka miesięcy a ja już mam coś nowego na celowniku. A mianowicie AA PS.

Pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: Sob 24 Sty, 2009 14:33 ]
Witam ponownie.

Mam odpowiedź od sprzedawcy. Zaoferował mi kufer na karabinek, tłumik tulejowy Hw lub zapasową sprężynę z uszczelką do wyboru. Zastanawiam się pomiędzy kufrem a tłumikiem.
Może jakieś sugestie???
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
slawpa
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2008, 16:52
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: slawpa »

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu.
Nie ukrywam ,że również rozważam zakup HW 80 lub HW 85.(kal.5.5) Wyjątkowo podoba mi się HW85 w wersji luxus. Czy wiecie czym naprawdę się różnią te dwa karabinki ??? W opisie HW 80 ma wyższą prędkość początkową (245m/s) niż HW 85 (230) Oczywiście prędkości te to na exportowej sprężynie.
Bardzo proszę o przybliżenie mi, z czego te różnice wynikają , i podanie jeszcze innych.

Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

@Muniek

Zamiast PS'a kup Tx200, która Ci tam wersja pasuje i wyślij Hoganowi niech zrobi wszystko co tam może. W PS dźwignia naciągu po jakimś czasie się wyciera, dostaje luzów i sobie wylata, bo pewne geniusze zrobili ją z aluminium. Zastanów się też czy nie lepiej kupic używki, bo ostatnio coś jakość w AA poleciała.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

irak pisze:@Muniek

Zamiast PS'a kup Tx200, która Ci tam wersja pasuje i wyślij Hoganowi niech zrobi wszystko co tam może. W PS dźwignia naciągu po jakimś czasie się wyciera, dostaje luzów i sobie wylata, bo pewne geniusze zrobili ją z aluminium. Zastanów się też czy nie lepiej kupic używki, bo ostatnio coś jakość w AA poleciała.
Dzięki
Już mi nieco chęć przeszła na PS bo podrożały. Chciałem jeszcze coś w kalibrze 4,5 bo obydwa moje HW to 5,5. Jak się znajdzie chętny na wymiankę HW77k 5,5 na taki sam tylko 4,5 to chętnie wymienię i tak już zostanie, bo teraz to w CP uderzam.
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
ODPOWIEDZ