Obrazek

HW85 a hw95

Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

HW50 i FWB raczej odpadają, poniaważ może kiedyś zechciałbym postrzelać na dalsze dystanse i wolę jesnak wiedzieć, żę moja wiatrówka sobia poradzi w zupełności. PCP odpada, ponieważ nie mam w mojej okolicy żadnego punktu do napełnienia powietrzem...
A slabsza sprężyna (chyba 7,5J) powinna na 25 metrów wystarczyc, nie??
Zdcydowałem się, że po zakupie w akhobby, wyślę ją od razu do hogana na smarowanie + wymianę prowadnicy + dopracowanie uszczelki tłoka + kapelusz do tłoka + regulacja spustu :D i to za niewygórowaną cenę :) . I chyba przy tych zabiegach, nie będę wymieniał sprężyny na eksportową, ponieważ zrobię to przy następnym przeglądzie. :)
Szczerze mówiąc, ten karabinek to jak na razie szczyt moich marzeń. Na początku miała być hw97k, ale nie będę miał ochoty na każdorazowe trzymanie za dźwignię naciąguw wiadomym celu...
ZAstanawiam się, jaki celownik wybrać: delta optical classic lub leapers 3-9x40?? Czy montaż delty będzie pasował, czy lepiej zainwestować w lepszy?
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję!! :)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

tomekglodek pisze:A slabsza sprężyna (chyba 7,5J) powinna na 25 metrów wystarczyc, nie??
Tak zdecydowanie wystarczy.
tomekglodek pisze:I chyba przy tych zabiegach, nie będę wymieniał sprężyny na eksportową, ponieważ zrobię to przy następnym przeglądzie.
Powiedz jeszcze Waldkowi, żeby Ci wytoczył prowadnicę i kapelusz pod sprężynę eksportową. Sprężynki wcale nie muszą pasować do prowadnicy (no chyba, że pasują).
tomekglodek pisze:Na początku miała być hw97k, ale nie będę miał ochoty na każdorazowe trzymanie za dźwignię naciąguw wiadomym celu...
Nie będziesz musiał, jeszcze nikt takiego przypadku nie zarejestrował. Ja jednak nawet jak strzelam z TX'a to trzymam za dźwignię naciągu - po prostu taki nawyk. Jak to opanujesz, to ręka zawsze tam będzie podpierać. Nic trudnego. Jednak ładowanie śrutu w łamańcu jest o wiele łatwiejsze (z początku, bo później przy wprawie w karabinach z dolnym naciągiem też nie sprawia kłopotu).
tomekglodek pisze:ZAstanawiam się, jaki celownik wybrać: delta optical classic lub leapers 3-9x40?
Osobiście wybrałbym DOC.
tomekglodek pisze:Czy montaż delty będzie pasował, czy lepiej zainwestować w lepszy?
Będzie pasował. Zalecał bym jedak dla świętego spokoju kupić jakiegoś BKL'a czy Sportsmatcha. Mogą być dwuczęściowe - dla nich to bez różnicy i tak trzymają.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

Witam. Czy luneta BLOG 3-12x40 wytrzyma na hw95?? Pisałem do kolegi z iwebu, który posiada taką lupkę na hw97k (bez tuningu, jedynie przesmarowanie) i mówi, że trzyma zero i jest zadowolony, jak za takie pieniądze (190zł).
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ryzykowne acz nie wykluczone.
Może go roztrzepie może nie. Osobiście wolałbym dołożyć stówkę i kupić DOC lub BTrophy. Przynajmniej szansa na przeżycie byłaby wyższa :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

DOC najtaniej to chyba tu: http://www.vmax2.pl/

A gdzie najtaniej mogę kupić Bushnel Trophy??
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Za parę tygodni będę sprzedawał swojego, także będzie okazja ;)
Najtaniej bez gwarancji jest sprowadzić z US.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Na Dzikim Zachodzie ktoś pisał o tej lupce BLOG ,ponoć trzymała dzielnie nastawy jednak optyka była w niej skrytykowana i zdaje się ,że pokrętło wieży bocznej paralaksy miało tendencję do odpadania :D. Wniosek co z tego ,że trzyma zero jak reszta do kitu i jest jeszcze sprawa gwarancji te celowniki sprzedaje Tarcza.pl ,a oni nie dają innej gwarancji jak rozruchową czyli można coś zareklamować ale zaraz po zakupie jeżeli dostrzeżemy jakieś wady.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

A taka luneta wytrzyma?? Ma 2 lata gwarancji, więc za tą cenę chyba warto. Do tego jeszcze montaż gratis :D

http://www.allegro.pl/item213320891_lun ... a24mc.html

Wynajduję jak najtańsze lunety, bo i tak dużo jak dla mnie kasy wydam na hw...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Najtańszą masz Leapers albo Belomo, Vomz. Potem DOC i Bushnell Trophy. Dalej masz Weavera RV7, Burrisa Fullfield, DOT i tak dalej i tak dalej.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
tomekglodek
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: woj. opolskie

Post autor: tomekglodek »

A jeżeli leapersa, to jakiego?? 3-9x32, 3-9x40, 3-9x40 z podświetleniem krzyża, AO i tubą przeciwsłoneczną(tylko nie wiem czy się zmieści na hw95 z tą tubą)

http://www.allegro.pl/item211961079_lun ... kazja.html
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Za taką cenę brałbym Trophiego... :maruda:
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

A czy da się wyrwać Bushnell Trophy lub DOC'a w cenie do 300zł?
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

przemek83 pisze:A czy da się wyrwać Bushnell Trophy lub DOC'a w cenie do 300zł?
Bushnell Trophy
tylko bez gwarancji sprowadzony z USA
w komercyjnych iweb nowy kosztował 390
ja sprzedałem za 300 + butler creeki - 50
ale widziałem raz po 280
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wszystko zależy w jakim jest stanie i co przeżył. Za 300zł trzebaby raczej dobrze szukać...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

wystawiłem za 350 i chętnych nie było :/ chociaż był w stanie jak nowy
i wcale się nie dziwię bo i ja wolał bym dołożyć 40 zł i mieć nówkę

myślę, że jak w komercyjnych będą dostępne po 390zł to za 300 zeta nie powinno być problemu z kupnem, o ile będzie ktoś chciał sprzedać ;)
całkiem inna cena jest za celownik kupiony w Polsce na gwarancji
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
ODPOWIEDZ