Obrazek

hw 95

ODPOWIEDZ
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

hw 95

Post autor: Darek »

Musze się pochwalić mam nareszcie własne wymarzone HW95 co prawda nie nowe ale w bardzo dobrym stanie karabinek ma rok .zdjęcia zamieszczę jak będę miał więcej czasu .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dareczku gratuluję zakupu.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

No proszę, a jednak czas na zmianę :)
Karabin wart każdej złotówki. Odwdzięczy Ci się :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

no Tawerna pomału się "przezbraja". gratuluję zakupu :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

no Tawerna pomału się "przezbraja"
A moze by tak małą ankietke na temat ilu userów jeszcze posiada hatsana?
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

i ilu ma zamiar się przesiąść na co innego :D, ja posiadał raczej będę, a że mam jeszcze Iża 38 i zbieram na tx200 to inna sprawa :)
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
seba222
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut 2007, 7:11
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: seba222 »

Exterminator pisze:A moze by tak małą ankietke na temat ilu userów jeszcze posiada hatsana?
I wtedy zmienić nazwę na Tawerna - forum tych, co kiedys mieli Hatsana. :P

A tak na poważnie, to nawet, jak się pozbędę hatsana, to i tak na tym forum będe, bo atmosfera jest taka, że gdzie indziej takiej nie znajdę.
Iż 38 + Norica mod. 56 + Slavia 631
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

seba222 pisze:
Exterminator pisze:A moze by tak małą ankietke na temat ilu userów jeszcze posiada hatsana?
I wtedy zmienić nazwę na Tawerna - forum tych, co kiedys mieli Hatsana. :P

A tak na poważnie, to nawet, jak się pozbędę hatsana, to i tak na tym forum będe, bo atmosfera jest taka, że gdzie indziej takiej nie znajdę.
Witam
Dzięki
Ja nawet nie mam najmniejszego zamiaru odchodzić z tego forum chyba, że wyrzucą mię na siłą.Ja tu się urodziłem i nie odejdę.A takie zmiany podejrzewam, że każdego z nas wcześniej czy później czekają tylko niektórych od razu łapie ta choroba a innych później a innych ogranicza kasa ale i tak im kiedyś uda się nazbierać i spełnią swoje marzenie. :) .
Pozdrawiam
Darek
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Co tu gadać :) Witam w klubie :) Ja harrego nie mam już od ok 7-8 miesięcy?? A nadal jestem tutaj kilka razy dziennie, małżonka strasznie mnie za to nie lubi :) "znowu tawerna?!" :) :)
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A ja tylko czekam aż Darek wystruga sobie nowe łoże do swojego HW (i pokaże nam je ;) ) bo znając go, stare długo u niego nie pobędzie :p Mam rację Darku?
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dude pisze:A ja tylko czekam aż Darek wystruga sobie nowe łoże do swojego HW (i pokaże nam je ;) ) bo znając go, stare długo u niego nie pobędzie :p Mam rację Darku?
pewnie że masz .Ha już o tym myślałem, ;) ale teraz to muszę znaleźć orzeszka, bo już nie mam zamiaru zmieniać. :) Ale dopiero na jesieni :maruda: chyba, że wezmę urlopik od pracy :hm:

[ Dodano: Nie 22 Lip, 2007 06:26 ]
Witam
To moja dmuchawka HW95
Obrazek

[ Dodano: Pią 31 Sie, 2007 22:28 ]
Witam
Po wcześniejszych doświadczeniach z hatsanem i kurtką sprężyną w tłoku i dobrym efektem wpadł mi pomysł zastosowania tego w hw95, więc kupiłem sprężynę bodajże do iża czego nie jestem pewien ponieważ sprzedawca w sklepie sam nie wiedział o jakiego karabinka jest ona. Średnica drutu 2.6mm zewnętrzna i wewnętrzna zbliżona do oryginału hw .zrobiłem z owej sprężyny kurtką sześcio zwojową sprężynkę i włożyłem w system razem z sprężyną siedmio dźulową i zmierzyłem na chrono
Wyniki
227.7ms
243,9ms
244,4ms
242,9ms
232,8ms
247,9ms
242,9ms. Kopniak był w miarę na pewno mniejszy jak przy pojedynczej sprężynie.
Chciałem zastosować elastomer pod prowadnicą dla zmniejszenia drgań przekazywanych przez sprężynę, ale tu jest problem z miejscem i nie można tego jak na razie ominąć. Więc zrobiłem dwie krótkie sprężynki po trzy zwoje i postanowiłem zastoswaś je w systemie jako amortyzatory głównej sprężyny i tu jest cały sukces. Udało się.
Między sprężyny włożyłem podkładki z mosiądzu wyszedł mi system trzech sprężyn, z czego dwie z drutu 2.6mm i 3 zwoje główna 7j z drutu 3.1mm
Założyłem krótką sprężynkę na prowadnicę potem podkładkę z mosiądzu następnie główną sprężynę podkładkę i w tłok kurtką sprężynkę złożyłem karabinek i strzelam kilka razy na próbę czy wszystko działa .No jest ok. tylko wydaje się, że moc jakaś mała, bo karabinek mało, co wierzga,więc poszło chrono w obrót.
A to wyniki 250ms
251 16.73j
248.9 16,42j
248.4 16,35j
248,7 16,36j
250 ,8 16,66j
Po zadowalających pomiarach przypomniał mi się test z śrutem na wieżyczce lunety, więc do dzieła. Kładę śrut na wieżyczkę i strzelam śrut po lekkim ruchu stoi .Gęba mi się uśmiechnęła zwłaszcza po tym, że wcześniej robiłem ten test przy 14j i spadał myślałem, że dlatego że mam lupkę pokrytą gumą, która hamuje śrut. Po kilku strzałach z śrutem na wieżyczce upewniłem się, że kopniak jest mały i jakiś miękki.
Jutro jeśli pozwoli pogoda sprawdzę jak jest z celnością .
;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
ODPOWIEDZ