Obrazek

Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

ODPOWIEDZ
martinviper
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2019, 18:16

Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: martinviper »

Witam serdecznie,

Noszę się z zamiarem zakupu wiatrówki (karabinka) służącej do strzelania rekreacyjnego dla początkującej osoby. Strzały do tarcz, puszek z zamiarem nauczenia się precyzyjnego oddawania strzałów na dłuższe odległości (50-150m).
Zaznaczam, że szukamy wiatrówki nie-gazowej, lecz klasycznej łamanej i takiej, która sprawi radość ze strzelania osobie dorosłej (po 50-tce). Zestaw maksymalnie miał mieć budżet do 1.0 tys ale ostatecznie możemy go podnieśc do 1.6 -2.0 tys.

Chodzi mi o opinie odnośnie następujących kombinacji:

ZESTAW 1:
=====================================
Wiatrówka Crosman Copperhead 4,5mm
Luneta celownicza Hawke 4-12X40 AO
ewentualnie: Luneta celownicza Hawke Vantage 3-9x40 AO Mil Dot
czy możecie polecić jakiś solidny montaż do tej lunetki i tego karabinka ?
jaki śrut Waszym zdania pozwalałby na oddawanie powtarzalnych strzałów ?

ZESTAW 2:
=====================================
Wiatrówka Hatsan 90 4,5mm
Luneta celownicza Hawke 4-12X40 AO a może coś innego ?
jakiś specjalny montaż polecacie ?
jaki śrut ?

ZESTAW 3:
=====================================
Wiatrówka Weihrauch HW 50S 4,5 mm
Luneta celownicza Hawke 4-12X40 AO a może coś innego ?
jakiś specjalny montaż polecacie ?
jaki śrut ?

W sumie jestem zdecydowany na HW50s ale może coś doradzicie, ponieważ jeszcze poszukuję dobrej lunety, która nie "rozwali się" od częstego strzelania, jakiejś rekomendacji odnośnie dwójnogu, śrutu i sposobu/elementów wymaganych do montażu lunety na wiatrówce.

Za wszelką wartościową pomoc z góry dziękuję.
janusz22551

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: janusz22551 »

Zdecydowanie zestaw 3 ale....
martinviper pisze: 07 cze 2019, 18:36 Strzały do tarcz, puszek z zamiarem nauczenia się precyzyjnego oddawania strzałów na dłuższe odległości (50-150m).
To nie są karabinki snajperskie, tylko zwykłe pneumatyki. Jeśli chcesz strzelać na odległości powyżej 50m, to raczej pomyśl o broni palnej. Do 100m się da, ale czy trafisz powtarzalnie :hm: :nie:
martinviper
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2019, 18:16

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: martinviper »

dzięki za pierwsze info, ja w tym zielony jestem dlatego pytam, jakieś sugestie odnosnie lunety albo chociaż mocowania (montowania) tego do wiatrówki ?
janusz22551

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: janusz22551 »

Hawke 4-12X40 AO będzie ok. Do tego wystarczy montaż Delty średni za 50 zł.
martinviper
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2019, 18:16

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: martinviper »

jakiś link gdziekolwiek (do dowolnego sklepu online) do takiego montażu ?
jakieś info odnośnie śrutu ?
martinviper
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2019, 18:16

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: martinviper »

Czy zmiana lunety Hawke 4-12X40 AO Mildot na lunetę Leapers 3-9x40 UTG AO Mildot Ez-Tap będzie miało jakiekolwiek przełożenie na oddawanie celniejszych strzałów osoby początkującej i czy jest "sens" wydać więcej na lunetę ?
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: Qbuś »

martinviper pisze: 07 cze 2019, 19:57 Czy zmiana lunety Hawke 4-12X40 AO Mildot na lunetę Leapers 3-9x40 UTG AO Mildot Ez-Tap będzie miało jakiekolwiek przełożenie na oddawanie celniejszych strzałów osoby początkującej i czy jest "sens" wydać więcej na lunetę ?
:nie: Nie ! :D
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Franz-007
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: Franz-007 »

HW-50S to dobry wybór (ale nie na strzelanie 100-150m.), i skoro możesz trochę nagiąć budżet to odpuść sobie te tanie Hawke'i. Masz już swoje lata i nie męcz wzroku miernej jakości optyką. Kup coś z półki przynajmniej 800 - 1000 zł. - jakiś Bushnell, Vortex. Na codzień strzelam patrząc przez DOT FFP i jak biorę szwagra HW-50S z tym Hawke 4-12x40 AO to prawie nic nie widzę. Naprawdę odpuść sobie tanią optykę, nawet kosztem postrzelania jakiś czas z otwartych, aby dozbierać do kupna lepszego "szkiełka". To HW, a przede wszystkim Twoje oczy, naprawdę zasługują na coś lepszego.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2019, 18:41 przez Franz-007, łącznie zmieniany 1 raz.
był Hatsan 80s
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: Mamutowicz »

Kubuś odpisał kapkę lakonicznie acz dosadnie.. ;D
Leapersy mają dupiate szkła i Hawke bije je na głowę.
Co do karabinków to z tych 3 typów które podałeś wybierałbym pom H90 a HW50 =gdzie HW50 był by moim faworytem, bo choć ciut słabszy, to o niebo lepiej wykonany i celniejszy.
Jednak, skoro możesz ciut "naciągnąć budżet, to na Twoim miejscu pomyślałbym o HW77/97 z lupką Hawke 4-12X40 AO
Powinieneś się zamknąć z takim zestawem w okolicach 2k, może ciut ponad, ale to już by był zestaw profesjonalny.

Ps.
Tak szczerze mówiąc to żadna limitowa wiatrówka, czy to PCP czy sprężyna , nawet te za 100k nie nadają sie do celnego strzelania na 100 - 150m.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
martinviper
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2019, 18:16

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: martinviper »

Mamutowicz pisze: 08 cze 2019, 18:41 Kubuś odpisał kapkę lakonicznie acz dosadnie.. ;D
Leapersy mają dupiate szkła i Hawke bije je na głowę.
Co do karabinków to z tych 3 typów które podałeś wybierałbym pom H90 a HW50 =gdzie HW50 był by moim faworytem, bo choć ciut słabszy, to o niebo lepiej wykonany i celniejszy.
Jednak, skoro możesz ciut "naciągnąć budżet, to na Twoim miejscu pomyślałbym o HW77/97 z lupką Hawke 4-12X40 AO
Powinieneś się zamknąć z takim zestawem w okolicach 2k, może ciut ponad, ale to już by był zestaw profesjonalny.

Ps.
Tak szczerze mówiąc to żadna limitowa wiatrówka, czy to PCP czy sprężyna , nawet te za 100k nie nadają sie do celnego strzelania na 100 - 150m.
Namówiłeś mnie :)
Ze szkiełkiem pozostanę tym samym na początku o którym pisałem czyli Hawke.
Co do montażu lunety, to będę miał Deltę jednoczęściową.
Czy mam się martwić jakimiś specjalnymi smarami konserwującymi wiatrówkę ???
Dzięki za info.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: Mamutowicz »

Nie powinieneś się martwić smarami. Zależy gdzie kupisz wiatrówkę, to będziesz pewnie mieć możliwość przeglądu zerowego, a to obejmuje rozbiórkę, wymycie z fabrycznej konserwacji i zaaplikowanie odpowiedniej dawki normalnego smaru.
Nie wiem czy AKHobby jeszcze działa, ale jeśli tak, to oni na przegląd "0" wysyłają do Hogana i jest to wliczone w cenę.
Ps, właśnie skontaktowałem się z Anną Kliszewską (AKHobby) na FB i mam potwierdzenie że sklep działa i w dalszym ciągu karabinki przechodzą przegląd zerowy u Hogana.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
MichaelSPI
-#nowy
-#nowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2019, 10:24

Re: Wybór wiatrówki (karabinka) dla początkującego

Post autor: MichaelSPI »

AK dziala, prężnie dziala.
zamowisz tam z przegladem zerowym a jak dorzucisz ciut grosza to Hogan dopiesci wszystko inne na maxa
Hatsan 90 QT SAS II gen RS by Eres
HW97k Black Stainless ( full by Hogan ) + Hawke 4-12x40 AO
ODPOWIEDZ