Obrazek

Ile kosztuje używane HW?

ODPOWIEDZ
Quarath
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2016, 21:19

Ile kosztuje używane HW?

Post autor: Quarath »

Przeglądając fora rzuciło mi się w oczy, że w tematach "wiatrówka do X złotych" pojawiają się posty typu "Dozbieraj jeszcze 200zł i kup używaną Y". Dodatkowo na bron.iweb.pl widziałem temat z popularniejszymi modelami wiatrówek, gdzie były podane ceny nówek oraz szacowane ceny używanych egzemplarzy, które nijak mają się do ofert ostatnio przeze mnie przeglądanych :hm: . Są to tematy najczęściej sprzed więcej niż 2-3 lat i zakładam, że w tym czasie ceny trochę poszły w górę. Stąd moje pytanie, czy moglibyście określić przybliżoną kwotę, którą warto wydać za używane modele HW77, HW95, HW95 Lux i HW97? (Powiedzmy względnie nowe, po 3-5 paczkach śrutu - fajnie by były, gdyby uwzględnione zostały wersje "zwykłe" oraz ze standardowym tuningiem Hogana oferowanym na akhobby). Chodzi mi o określenie normalnych cen, a nie trafiających się raz do roku okazji z ofertą sprzedaży parę stówek niższą niż przeciętna ;) .
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

(Powiedzmy względnie nowe, po 3-5 paczkach śrutu
A.. po 6 paczkach cena już niższa?.. :)
A co jak karabinek był na prawdę dobry i wystrzelał "ciut" więcej?
Bez jajeców.. Hatsana 55 jak sprzedałem Angolowi, to miał przebieg ok 20 paczek śrutu, a nie dość że świetnie strzelał, to trzymał stabilnie prędkość i dostałem takiego maila z pochwałami że do tej pory mi fajnie jak sobie przypomnę..
Mój TX200 ma za sobą już około 40 paczek śrutu, i nie mam zamiaru się go pozbyć choćby nie wiem co.. 8)

Jak ktoś sprzedaje karabinek po 3-5 paczkach śrutu, to:
a: kupił ale mu nie przypasował i chce się pozbyć..
b: auto się dzepcuło i potrzebuje kasę " na cito"
c: okazało się że karabinek jest tak do du..niczego, że chce się go jak najszybciej pozbyć.
d: Żona się kapła ile wydał na karabinek, zrobiła awanturę i postawiła na swoim.. (rozwód albo wiatrówka)
e: "Tuningował" po swojemu, spierd..przył sprawę i chce choć trochę kasy odzyskać..

Wybierz sobie coś i pomyśl czy faktycznie warto się rzucać tak radośnie na "prawie nówkę".. :hihi:

Jak ktoś się dobrze bawił, miał radochę ze sprzętu, wywalił trochę kasy na porządny tuning i przepuścił masę śrutu przez lufę, to znaczy (po mojemu) że sprzęt jest wart tego co ktoś za niego woła, bo prawie na pewno przyniesie masę radochy następnemu właścicielowi..

Wiatrówka to nie auto, że mniejszy przebieg=potencjalnie mniejsza awaryjność.. :hihi:

A tak odpowiadając na pytanie.. to w zależności od stanu ( nie przebiegu) czy tuningu - cena używki będzie się wahać pomiędzy 70 - 120% ceny nówki.. No.. chyba że podniszczona to wtedy trochę mniej.. :hm:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 8:25 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

I może jeszcze odśnieżyć podjazd :) ?

Garnek zupy sobie zrób i czytaj, śledź forum.

"Używany względnie nowy po 5 paczkach śrutu " - idąc tym tokiem rozumowania to samochód z salonu który przejechał po fabryce i parkingu na lawete 50km jest już używanym względnie nowym. Te sprzęty kosztują dokładnie tyle ile chcesz za nie zapłacić, a każdy charakteryzuje się "dodatkami i wyposażeniem "
Zbieraj kasę, trafisz taniej to zostanie Ci więcej na optykę ... lupa do takich wiatrówek nie kosztuje 300zł
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
Quarath
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2016, 21:19

Post autor: Quarath »

Dzięki za szybką odpowiedź panowie.
Mamutowicz pisze: A.. po 6 paczkach cena już niższa?.. :)
A co jak karabinek był na prawdę dobry i wystrzelał "ciut" więcej?
materatz pisze: "Używany względnie nowy po 5 paczkach śrutu " - idąc tym tokiem rozumowania to samochód z salonu który przejechał po fabryce i parkingu na lawete 50km jest już używanym względnie nowym.
No pewnie, że nie musi być prawie nówka. Chodziło mi o b.dobry stan sprzętu - wiadomo, że każdy różnie dba, więc założyłem, że jak tylko tyle napiszę, to zaraz dostanę bardzo szerokie widełki cenowe. Po prostu w większości ofert widziałem opisy "Po X paczkach śrutu", stąd ta śmieszna liczba. :)
Mamutowicz pisze: Wiatrówka to nie auto, że mniejszy przebieg=potencjalnie mniejsza awaryjność.. :hihi:
A tu akurat myślałem, że niektóre elementy szybko się zużywają i trzeba doliczyć do ofert ze "starszym sprzętem" parę stówek na doprowadzenie wiatrówki do odpowiedniego stanu, także dobrze wiedzieć.
Mamutowicz pisze: A tak odpowiadając na pytanie.. to w zależności od stanu ( nie przebiegu) czy tuningu - cena używki będzie się wahać pomiędzy 70 - 120% ceny nówki.. No.. chyba że podniszczona to wtedy trochę mniej.. :hm:
O coś takiego mi chodziło :)
Mamutowicz pisze: d: Żona się kapła ile wydał na karabinek, zrobiła awanturę i postawiła na swoim.. (rozwód albo wiatrówka)
Dobre :lol:
Awatar użytkownika
zbisz41
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:04
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Ja mam takie pytanie : to może lepiej nie strzelać wiatrówką jak sie ja kupi bo sie traci na wartości?
Teraz mam dylemat bo dziennie sobie strzelam i już kilka paczek wystrzeliłem nieświadom tego że nabijam przebieg i tracę wartość :?
Dlatego w ogłoszeniach przeważnie piszą 1 góra 2 paczki wystrzelane , to tak jak z niemieckimi autami ;dziadek do kościoła jeździł i to tylko na pasterkę i Wielkanoc :hihi:
WICHURA HFT TEAM
Steyr LG110 +Valiant HFT 4-12x40 -*-FWB-150 ­­­ ­­­­
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

To ja mam takie pytanie do takiego, który dużo wie.
Jak chcesz to sprawdzić ile karabinek wystrzelał?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Niektóre wiatrówki mają w przewodzie lufy coś podobnego jak znaczniki w bieżniku opon - jak się zedrze " na gładko" to lufa do wymiany... 8)

O takie:
Prawie nówka:
Obrazek

Po 30 paczkach..
Obrazek

8)

Zdjęcia zaczerpnięte z tego tematu: LINK
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 14:04 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Trzeba go dokładnie zważyć i sprawdzić jak bardzo lufa opadła :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
KrzysiekP
Posty: 110
Rejestracja: 03 kwie 2015, 14:01
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KrzysiekP »

Trzeba było tak nie piłować to by się opony na dłużej zostały.
Awatar użytkownika
mironTG
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 422
Rejestracja: 13 gru 2012, 20:33
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Z mojego HW wytłukłem ponad 30 paczuszek i jakoś zmian nie widać, chyba tylko na lepsze, nadal celna i cudowna i jedyna i moja i kupię TX-a i też będzie tyko mój itp. itd. :king:
Strzelam bo lubię :D AR 50 PCP :D
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Mamutowicz pisze:Niektóre wiatrówki mają w przewodzie lufy coś podobnego jak znaczniki w bieżniku opon - jak się zedrze " na gładko" to lufa do wymiany... 8)

O takie:
Prawie nówka:
[url=http://s8.postimg.org/rzw2tja0h/IMG_20140919_151814.jpg]Obrazek[/url]

Po 30 paczkach..
[url=http://images78.fotosik.pl/277/7691e7266af05075gen.jpg]Obrazek [/URL]

8)

Zdjęcia zaczerpnięte z tego tematu: LINK
:smiech: :zalamka: :up:
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sprawa w cenach wiatrówek nie jest za bardzo skomplikowana.

Bierzesz cenę nowej, np 1000zł i dajmy na to, że chcesz sprzedać po jakimś czasie używania.
Cena zadbanej używki to ok 70-80% ceny nowej, w zależności od stanu.
Jeśli ma rysy (szczególnie na oksydzie) cena może być niższa o parę, paręnaście procent.
Porządny tuning to znowu kilka % im +, ale nie więcej jak relatywnie te 100zł-150zł (nawet jak wydałeś na niego dwukrotnie więcej).
Przebieg ilości śrutu nie ma znaczenia, bo karabin podczas strzelania nie zużywa się. Wymiana uszczelek, sprężyny czy innych rzeczy eksploatacyjnych to zwykła eksploatacja nie mająca znaczenia na cenę karabinu (zupełnie jak olej i filtry w samochodzie).

Także jak ktoś chce sprzedać Weihrauch (nowy wart dajmy na to 1kzł) po tuningu, to wycenia go na 700-800zł.
Niektórzy chcą sprzedawać i wystawiają go za 850zł, bo ma super nową sprężynę i jest po przeglądzie i sprzedają sprzęt przez kilka miesięcy albo i nie. Są i tacy, co chcą po prostu sprzedać i mieć sprawę z głowy i wystawią za 650, po czym karabin schodzi na pniu.
Wszystko zależy od stanu w jakim jest sprzęt i nastawienia sprzedającego.
Powodzenia.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Quarath
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2016, 21:19

Post autor: Quarath »

Dzięki Marek, dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło. :)
Farmer
Posty: 162
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:56
Lokalizacja: ŁUKÓW-PETERBOROUGH

Post autor: Farmer »

Co za różnica ile paczek wypluł ? kupujesz jak strzela ok to strzelasz dalej jak nie to dokładasz trochę drobnych i robisz serwis i masz system jak nowy , bawią mnie ci co strzelają z dupy przy zakupie ,że karabinek używany to pewnie zaraz się rozsypie i do wyrzucenia .
Byłem drugim właścicielem aa s400f jedyne co wymieniłem to oring portu ładowania za 5 zł bo kupiłem oryginał , szczerze nie wiem po co oryginał bo chwilowy zamiennik znaleziony w gratach też dawał radę , ile się od nowego właściciela żalów nasłuchałem zanim karabinek sprzedałem to myślałem ,że odpuszczę całą sprzedaż , po tygodniu dzwoni pełen zachwytu i mówi ,że na 50 m ma skupienie 2 grosze no w sumie się nie dziwię bo ja na 25 m strzelałem bez problemu w kilzonę 1 cm oko szczura z figurki kupionej od Mamuta
Miałem crossmana questa przyjechał coś brzęczało rozebrałem patrzę sprężyna uwalona uszczelka też jakaś taka niezbyt wymieniłem i tłukłem rekreacyjnie ile wlezie potem znajomy odkupił z 5 lat temu i do tej pory nie narzeka .
Najgorzej to kupić nowe bo chuchasz dmuchasz żeby ciągle jak nowa wyglądała .
slavia 622
bsa mercury
fwb p70 ft
daystate mk4 is
ODPOWIEDZ